Jump to content


zflazarov grebatorski analogni DIY sistem


zflazar

Recommended Posts

1 sat ranije, zflazar said:

 

sutra se zflazarova laboratorija premešta u terensko vozilo.

Vozač prošao vanredni lekarski, a vozilo vanredni tehnički pregled.

zflazar već pet dana na serotoninskoj dijeti, u rezervoar sipano gorivo markirano nanočesticama, vetrobranska tečnost sipana po preporukama za posavsko-podunavske vremenske prilike.

Urađena prelimirarna analiza temperature, vlažnosti i tvrdoće asfaltne podloge za autoput A1, očekuje se do večeras i izveštaj za regionalni put br. 12.

Merenja vozača spakovana u fasciklu, dobro raspoloženje se krčka na radnoj temperaturi od 36.6C.

uh, jedva čekam da se čujemo na Show-wu (Zexx, samo za tebe  :) ).

Moj "false positive" filter je fino baždaren, pa ne reaguje na takve namerne, ili slučajne tippfehler greške.:P 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

poslovično lenj za promenu stvari sa kojima sam zadovoljan, sa izradom ukrasnih grilova za zvučnike sam zakasnio skoro godinu dana.

Kad je započeta izrada kabineta za Tannoy, kocept vremenske kapsule iz '60-ih (iz kojih sam i ja ispao) je bio takav, da kutija mora da bude po dizajnu omaž tadašnjim trendovima u dizajnu, nix gipsani labudovi&lavovi iz XXI veka.

U tom maniru sam našao na nekom nemačkom sajtu i materijal za grilove. Prodaju nekoliko dezena za pokrivanje raznih Fendera i inih gitarskih pojačala.

Predivo je od nekog najlona koji liči na pecaroški silk, veooma otporan i zahvalan za amaterske tapetarske radove.

Slike samo delimično mogu dočarati kako to zaista izgleda uživo.

Dve stvari: nemojte naručivati zamenske JBL držače maske od sumnjivih likova sa eBay-a. Pucaju i pri samom pogledu na njih. Sa druge strane, u Elementi.rs online se mogu naručiti fenomenalni maskodržači za 45rsd/kom

druga stvar: zvuk sa ovim maskama je bolji nego bez njih. Razloge za to sem debelog placebo-efekta možemo da tražimo i u činjenici da su ovi zvučnici konstruisani u vreme slušanja sa grilovima, o čemu je Majda pisao nekad-negde detaljnije. Što se mene tiče, grilovi se ne skidaju do daljeg.

IMG_20200110_29414.jpg

IMG_20200110_55631.jpg

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, zflazar said:

druga stvar: zvuk sa ovim maskama je bolji nego bez njih.

Ово прихваћам без размишљања. Сонуси звуче јасно боље са гриловима (ако се ти ластиши уопште могу назвати грилови).

Link to comment
Share on other sites

On January 10, 2020 at 12:57 PM, zflazar said:

poslovično lenj za promenu stvari sa kojima sam zadovoljan, sa izradom ukrasnih grilova za zvučnike sam zakasnio skoro godinu dana.

Kad je započeta izrada kabineta za Tannoy, kocept vremenske kapsule iz '60-ih (iz kojih sam i ja ispao) je bio takav, da kutija mora da bude po dizajnu omaž tadašnjim trendovima u dizajnu, nix gipsani labudovi&lavovi iz XXI veka.

U tom maniru sam našao na nekom nemačkom sajtu i materijal za grilove. Prodaju nekoliko dezena za pokrivanje raznih Fendera i inih gitarskih pojačala.

Predivo je od nekog najlona koji liči na pecaroški silk, veooma otporan i zahvalan za amaterske tapetarske radove.

Slike samo delimično mogu dočarati kako to zaista izgleda uživo.

Dve stvari: nemojte naručivati zamenske JBL držače maske od sumnjivih likova sa eBay-a. Pucaju i pri samom pogledu na njih. Sa druge strane, u Elementi.rs online se mogu naručiti fenomenalni maskodržači za 45rsd/kom

druga stvar: zvuk sa ovim maskama je bolji nego bez njih. Razloge za to sem debelog placebo-efekta možemo da tražimo i u činjenici da su ovi zvučnici konstruisani u vreme slušanja sa grilovima, o čemu je Majda pisao nekad-negde detaljnije. Što se mene tiče, grilovi se ne skidaju do daljeg.

IMG_20200110_29414.jpg

IMG_20200110_55631.jpg

Sigurno da bolje radi... Disperzija i difrakcija. Narocito kada je u pitanju horn sistem koji je u sklopu koaksijalnog drivera. A i ne ulazi prasina u region dole blizu magnetnih procepa. Ima nekoliko razloga za korscenje mrezice.

.

Samo malo su mi cudna ovolika odstupanja u dimenziji rama za mrezicu? Pa stvarno... Nabavio dobru mrezicu kutije furnirane i sve OK i onda ovako ovaj ram? E jebiga....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 11.1.2020. at 18:52, Majda said:

Samo malo su mi cudna ovolika odstupanja u dimenziji rama za mrezicu? Pa stvarno... Nabavio dobru mrezicu kutije furnirane i sve OK i onda ovako ovaj ram? E jebiga....

ne bi ti bila čudna da znaš gde su baš refleks portovi i koja je debljina mojih prstiju. Gore i dole je veći zazor zbog lakše demontaže ramova u odnosu na bočne strane. Pre svega prioritet mi je funkcionalnost. Jebiga.

Link to comment
Share on other sites

23 minuta ranije, zflazar said:

Pre svega prioritet mi je funkcionalnost.

Немаш појма колико завидим да могућности складирања плоча изнад и около система...

...да се некако договоримо да добијем лекарску белешку да морам имати плоче изложене. :)

Link to comment
Share on other sites

52 minuta ranije, InSides said:

Немаш појма колико завидим да могућности складирања плоча изнад и около система...

...да се некако договоримо да добијем лекарску белешку да морам имати плоче изложене. :)

sila menja zakon. 

Ako može pomoći, veoma rado ću ti srediti uverenje da treba imati police sa pločama na izvol'te.

P.S. zavidim i ja tebi na posvećenosti oko room tuninga and Devialet tuninga za mc Ortofon MC #1. Ali u najdobronamernijem smislu.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, zflazar said:

ne bi ti bila čudna da znaš gde su baš refleks portovi i koja je debljina mojih prstiju. Gore i dole je veći zazor zbog lakše demontaže ramova u odnosu na bočne strane. Pre svega prioritet mi je funkcionalnost. Jebiga.

Portovi su veoma blizu bocnih zidova?

Nije valjda da nema drugog nacina skidanja platnenog fronta sem "spahtlom" ili prstima? :)

U krajnoj liniji imao si jedno resenje iz Westrex-a gde je oko maske fronta postavljena kao neka letvica (od nekog finijeg drveta) koja je sira za oko 1-2in od kabineta? Doprinosi naravno i zvuku zbog toga je prevashodno i dizajnirana takva maska, a i veoma lako se skida. Ne secam se tacno koji je model, neki studio monitori, video uzivo...

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, Majda said:

Portovi su veoma blizu bocnih zidova?

Nije valjda da nema drugog nacina skidanja platnenog fronta sem "spahtlom" ili prstima? :)

U krajnoj liniji imao si jedno resenje iz Westrex-a gde je oko maske fronta postavljena kao neka letvica (od nekog finijeg drveta) koja je sira za oko 1-2in od kabineta? Doprinosi naravno i zvuku zbog toga je prevashodno i dizajnirana takva maska, a i veoma lako se skida. Ne secam se tacno koji je model, neki studio monitori, video uzivo...

Te letvice sam viđao na skupljim sahranama na kovčegu i na idiotskim grilovima koji se ne uklapaju u moje shvatanje života i smrti sa zvučnicima. 

Špahtle, prste i zube držim na broju i blizu sebi.

Kao i što truleks krpu držim kod žene u ku'jni a leptir-maticu kod najbližeg bravara na 4km od kuće. Pa ne zajebavam ni ženu ni Pištu.

Sigurno se može i lepše i bolje. Ko dobaci preko ovog, svaka mu čast. Ja nemam više želje i volje da bilo kome bilo šta dokazujem a u svojoj temi ću pokazati onako kako meni odgovara.

 

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, zflazar said:

Te letvice sam viđao na skupljim sahranama na kovčegu i na idiotskim grilovima koji se ne uklapaju u moje shvatanje života i smrti sa zvučnicima. 

Špahtle, prste i zube držim na broju i blizu sebi.

Kao i što truleks krpu držim kod žene u ku'jni a leptir-maticu kod najbližeg bravara na 4km od kuće. Pa ne zajebavam ni ženu ni Pištu.

Sigurno se može i lepše i bolje. Ko dobaci preko ovog, svaka mu čast. Ja nemam više želje i volje da bilo kome bilo šta dokazujem a u svojoj temi ću pokazati onako kako meni odgovara.

 

Sto si bre takav?

Pa zar ne sme nista da se primeti pobogu...

Zar bas sve mora da bude u superlativima?

Zbog ove sitnice si napisao poemu o truleks krpama i leptir maticama?

(Moram da dodam da sam veoma iznanedjen ovakvim odgovorom i tonom, na osnovu mojih prethodnih postova na ovu temu grilova, mislim da nema opravdanja za ovakvu reakciju? Zbog cega mislis da javno mozes sa mnom da razgovaras na ovaj nacin? Ovakako se obracas nekome koga ne postujes, koga ne cenis... Ti od mene neces nikada dobiti ovakav odgovor na bilo koji post... :))

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...