Jump to content


zflazarov grebatorski analogni DIY sistem


zflazar

Recommended Posts

Izvor je bio G401 u wenge plinthu (hvaaala Anubisu na ustupljenom primerku)

Muzika je bila lp sa snimcima Zoltan Kočiša uživo 1971-1978 (Šopen, List, Rach, Bartók, Schubert, Schönberg)

rezultat: 

1. wenge nakurnjaci. Čisto, fokusirano. Ne mulja u basu. Nije nosato. Trajanje tona duže.

2. bezičega set. 

3. klozetpapir nakurnjaci

Ne treba im nikakvo usviravanje.

Razlika jasna još od prvih taktova. To što sam mislio da je pozadinska buka fonosekcije od jednom je obrisano poput šoferšajbne na crvenom semaforu kod Metroa u Beogradu nevinom rukom malog Ciganina kome daš 20 dinara.

Link to comment
Share on other sites

pa daj zvucne utiske.....

ja razmisljam da zvucnicke i strujne kablove uvucem u onu sivu sundjerastu izolaciju za cevi od klime ili grejanja,secenu na valjke duzine 10-15 cm.

jer meni nema sanse da stoje kablovi na tim drvenim ili tariguz podloskama,spadali bi i prevrtali to.....ovako kako god se mrdne kabal tu su gde treba.

Link to comment
Share on other sites

2 minuta ranije, patason said:

pa daj zvucne utiske.....

ja razmisljam da zvucnicke i strujne kablove uvucem u onu sivu sundjerastu izolaciju za cevi od klime ili grejanja,secenu na valjke duzine 10-15 cm.

jer meni nema sanse da stoje kablovi na tim drvenim ili tariguz podloskama,spadali bi i prevrtali to.....ovako kako god se mrdne kabal tu su gde treba.

Lepota wenge perača audio prozora je da ih za razliku od slonopenisne izolacije za klimu spakuješ na policu kad ne slušaš muziku

Link to comment
Share on other sites

33 minuta ranije, patason said:

pa daj zvucne utiske.....

ja razmisljam da zvucnicke i strujne kablove uvucem u onu sivu sundjerastu izolaciju za cevi od klime ili grejanja,secenu na valjke duzine 10-15 cm.

jer meni nema sanse da stoje kablovi na tim drvenim ili tariguz podloskama,spadali bi i prevrtali to.....ovako kako god se mrdne kabal tu su gde treba.

Stavio jos pre godinu dana ,super odradile posao.Kabl nereaguje na vibracije od poda i automatski je kompletna scena jasnija i tacnija.IMG_20191113_231054.thumb.jpg.2bca19915fb943ceca5608df66d80e9e.jpg

Link to comment
Share on other sites

35 minuta ranije, vdzele said:

Izvini Lazara ali ja ove tvoje alegorije ne razumem. Jel ima boljitka ili ne? Ako ima šta je bolje

lepo piše. Ko ume njemu dvije.

ja sam ih u pretprodaji rezervisao po ceni onih sa Alija od ružinogdrva sa kancerogenim kineskim premazima +ptt+carina. 

Ovde samo wenge, dobra geometrija i hladno ceđeno maslinovo ulje

Link to comment
Share on other sites

Mislim da vibracije sa poda imaju malu ulogu. To sam ja probavao dosta dugo, na veoma malim snagama na pojačalu, uticaj poda je nikakav. Naravno kad se već dosta pojača pod prenosi svoje.

Poenta je ista kao i kod uređaja pod kojima su postavljene podloške. Ovde se radi o umirivanju signala kroz provodnik.

Filipescu je negde napisao, zapravo je preneo stav vlasnika Ansuza - poenta dugih kvalitetnih strujnih kablova je da signal prolazi kroz duži kvalitetniji kabl. Što je homogenija sredina prolaska, i još dugačk, to je signal smireniji. Sva caka je u ovome.

WC rolne nađu tu tačku rezonovanja i smire signal lepo. I ostale varijante podupirača to rade ali meni su se pokazale rolne kao najbolje. Ispod ima varijanta gde sam postavio i gumicu kao apsorber, opet nešto lošije. Šta više guma je unela malu dozu neprijatnosti u sredini zvuka. Tako sam dobio i kad sam stavio gumene podloške ispod zvučnika. Kad se stavi kabl u žleb, bez gumice, opet dosta lošije, ali opet bolje nego na pod.

Photo0107.jpg

Link to comment
Share on other sites

vidim da sam zašao u uzbudljivi deo tweakovanja hifi sistema. Pogledaću ovih dana šta ima po kući od po 6 komada identičnih stvari od prirodnih materijala koje su izolatori (drvo, pluta, staklo, keramika, pamuk, svila) veštačkih stvari koje su izolatori (guma, plastika, teflon, vinil) pa ako me drži i dalje entuzijazam odizaću zvučničke kablove sa njima i javljati rezultat.

Referentne tačke će biti "ništa ispod" i "wenge ispod".

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, zflazar said:

IMG_20191113_10206.jpg

Dotore, :) ne vidim poentu da se postavljauodbojnici, a da drugu polovinu kabla pritiska tepih? Ovi venge su dobri ALI postavi traku od obicnog papira okolo kao sto je VDele postavio gumu. Umesto gume iseci trakice od papira i zalepi. Papir bilo koji, mozda onaj Pek papir ako ne smeta bela boja...

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, zflazar said:

vidim da sam zašao u uzbudljivi deo tweakovanja hifi sistema. Pogledaću ovih dana šta ima po kući od po 6 komada identičnih stvari od prirodnih materijala koje su izolatori (drvo, pluta, staklo, keramika, pamuk, svila) veštačkih stvari koje su izolatori (guma, plastika, teflon, vinil) pa ako me drži i dalje entuzijazam odizaću zvučničke kablove sa njima i javljati rezultat.

Referentne tačke će biti "ništa ispod" i "wenge ispod".

Ako je staklo, onda obavezno da je dampirano. :)

images?q=tbn:ANd9GcTtsshvxrxxcLh9tDZhwly

Vidim ja da si očešao neko loše društvo. Šta ti je to trebalo u životu? :P

Link to comment
Share on other sites

Ja sam moje Paklene provukao celom dužinom kroz gumirana antracit crna peanasta elastična creva za izolaciju klima bakarnih creva ili cevi za grejanje. Ono što je patason pomenuo, a ne baš tako tvdre koje je miletrošak dao na slici. Dosta je elastičnije crevo koje sam ja koristio.

Na iznenađenje svih ovde, nisam se bavio upoređivanjem razlike, niti sam hteo da uzbuđujem javnost na tu temu. Uzimajući u obzir da nisu ništa pokvarili i da su daleko privlačniji na oko od oranžina, ostali su do daljnjeg na tom mestu.

Link to comment
Share on other sites

11 sati ranije, zflazar said:

dobro veče dobri ljudi.

...

Testirao se prvo plemeniti wenge. 

Баш су лепи. :)

На овој теми, могу се лако демонстрирати ефекти, и евентуално измерити. Свакако, кључан је контекст система, и колики су вањски утицаји, али...

...елем, осим што штите од превелике количине прашине око каблова (што је нарочито проблематично кон каблова који имају мекани омотач као techflex или памук), подметачи могу ефективно смањити ефект микрофоније.

Микрофонија је веома добро позната свакоме који је икад дизајнирао, израдио, или чак и дуже време користио уређаје са вакуумским цевима. Појава је толико честа што скоро сваки дизајнер нових уређаја имплементира вибрационе изолаторе око подножја за цеве - Thomas Meyer је то неколико пута елаборирао и речима и фотографијама.

Микрофонија каблова је изразито видљива код слушалица већих габарита. Код мене (HD-650, K-701, K-1000), ефект се веома једноставно може демонстрирати уколико се кабал слушалица помести током слушања тако да се трије о било којој другој површини. Морам да наведем да су ми сви ти каблови превучени памучним омотачом, па и то доприноси ефекту.

Али, ако се вибрације могу индуцирати у цевима као последица пролаза струје, звучнички каблови су дефинитивно подложни вибрацијама од саме звучне кутије. Микрофонија тада може бити знатно изражена, нарочито ако су каблови у контакту са површинама високог трења.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Majda said:

Ovo kao kod Bajage u nesto izmenjenoj pesmi - sa druge strane penisa :)

Ljudi vi kao da niste normalni - sta sve ne radite... Koliko ste "besni". Ja bih vama svima oduzeo te elektronske uredjae na neko vreme. Pa da posesavate nagaznu silu na asovcicu, malo :evil:

... nisam ja prvi počeo:P

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...