Jump to content


zflazarov grebatorski analogni DIY sistem


zflazar

Recommended Posts

10 minuta ranije, Woland said:

naravno.. i moja, svo troje.. jedino još ti nisi na igli :D

 

Svaka cast, ja gramofon mozda jos nemam al' to ne vazi za plocu i to prvu... uskoro sa Amazona :P


IMG_5404.thumb.PNG.760a1c7e61dd07591db101e1a5f791d2.PNG

7 minuta ranije, vladat1 said:

Drugarica moje ćerke, 14 godina. Redovno joj kupujomo ploče za rođendan. Moja ćerkica ima pretplatu na Spotify, tako da je ne zanima gramofon.

Sjajno, bitno je da deca slusaju muziku, i to po mogucnosti dobru.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Cosmos otišao u goste, izvor Thorens 147/Stanton sa DJ iglom, gazna sila 4g, CDP Thorens / DAC Thorens sa Altmann UPCI modulom, zvučnici D'Appolitto BD design/ TAD.

SEM zvučnika ostalo je konfekcija iz '70, '80-ih godina.

Puštali Talking Heads, Daft Punk, Jarrett Trio live, Péter Gregson Bach recomposed, Ono što je stalo u dva sata brzinskog slušanja.

Uživao sam u vremenskoj mašini i povratku u vremena kada su žene još pušile John Player Special, pio Baron Trenk konjak, Maraskina marelica i zrenjaninsko pivo. Jele viršle po beogradskim ulicama i safalada iz BEK-ovih mesara.

Jbg, ponekad i nije tako loš život. A i ne moram kao tada da stisnem dupe u farmerke marke Univerzum koje sam greškom broj manje kupio na Ponte Rosso :D

IMG_20190925_59738.jpg

Link to comment
Share on other sites

nastavak HiFi playoffa, Cosmos na Gradnulici, kod mene Stove, Dave Slaggle AVC baferisanog izlaza iz ergele cenjenog odgajivača rasnih punokrvnih hajfaj spravica, Wolanda.

Ovo je druga slušačka seansa. Prva je bila pre oko mesec dana, tada sam samo pretrčao kroz opcije 0-tog gaina i +3/+6db(?) i ustanovio da će sledeća seansa (večerašnja) biti sa nultim pojačanjem koje mislim da je najneutralnije.

Prokketinji treba sat vremena da se ugreje i da počne da lepo svira.

U čast Wolanda na repertoaru je Arvo Pärt, Philip Glass, Alfred Schnittke, Posle idem na Nik Bärtsch-a, Dhafer Joussef-a i Chick Coreu.

IMG_20190925_42968.jpg

IMG_20190925_57498.jpg

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, zflazar said:

ko je probao zrenjaninsko nefiltrirano pivo koje se točilo u pivnici dok je pivara radila, uz pogačice sa čvarcima, kolenicama, pihtijom i ostalim banatskim specijalitetima uz Šišojin tamburaški orkestar zna o čemu pričam.

Ja sam to isprobavao nekoliko puta. Pre par decenija... U restoranu pivnice - neprevazidjene kolenice a pivo vise nego dobro... Jednom prilikom secam se da je svirao i neki orkestar. Stariji ljudi sigurno preko 80 godina skoro sva cetvorica. Takve starogradske pesme nisam nikada ranije a ni posle toga cuo. Neverovatno su svirali i pevali nadam se da je neko nekada zabelezio sve te te pesme. 

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Majda said:

Ja sam to isprobavao nekoliko puta. Pre par decenija... U restoranu pivnice - neprevazidjene kolenice a pivo vise nego dobro... Jednom prilikom secam se da je svirao i neki orkestar. Stariji ljudi sigurno preko 80 godina skoro sva cetvorica. Takve starogradske pesme nisam nikada ranije a ni posle toga cuo. Neverovatno su svirali i pevali nadam se da je neko nekada zabelezio sve te te pesme. 

Možda smo i bili zajedno, tako i ja pamtim pivnicu. Mislim da su čak bili dani piva ili sličan festival. A pivo srednja žalost, u hi-end sistemu sa koljenicama, čvarcima i starogradskom sviraće dobro i najgora brlja :D  :D

Link to comment
Share on other sites

Dani piva seljana opšta postala,ne stajte Zrenjanincima na muku.Pivnica ove godine zatvorena,tuga...a bas imao zelju da se prisetim mlađih dana mlados' tamo provedoh uz Šišojine tamburaše.Inače to bas i nije bila starogradska muzika,a jeste poseban gušt bio tamburašima proveriti dal' znaju neku lokalnu i baš sto manje poznatu ako si pravi uncut,naročito  ''kanda nisu naši-ma''(KNN).Što se tiče zapisivanja tiče jesmo pokusaval,i ali kako god krenemo na papirnim podmetacima uvek ostajali samo olimpijski krugovi od ladna piva.Ko se zazeli nekad pune pivnice nema nam druge-pravac MinKen :lol: 

P.S.Kad smo mlađi bili bile dobre i perece

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Majda said:

pa da :)

Neverovatno... Jesu li bese i onaj lepi Ajfelov most rasturili?

Ajfelov most davno.

O ostalim stvarima (bez abolicije ludaka koji sad kroje po tvom gradu LSD- makazama) mogu samo da kažem da im je Zrenjanin u poslednjih 70 godina bio vežbanka...

-ajfelov most

-vodotoranj

-blokiranje glavne ulice imbecilnim platoom mermernim i gradnja na njemu Vojvođanske banke koja je inspirisana imperijalnom krstaricom Rata zvezda 

-magistrala usred centra

-presecanje glavne ulice sa šumskim kockama 

-zatrpavanje reke Begej kroz centar

-most na suvom

-urušavanje Pinove vile

-urušavanje kuće Aleksandra Sandića

-seča kockaste šume socijalista pa

- demokratski pisoar-pojilica i mini-vodoskok sa podlivanjem pod stare kuće u centru pa

-napredno zatrpavanje navedenih atrakcija i završetak demokratskih popločavanje celog centralnog jezgra,

-zrenjaninsko pivo koje se proizvodi u Čelarevu...

pa...ima toga još...samo sad je malo spao entuzijazam, sada se kiti više koliko ja vidim u Beogradu a zaštotno lice je koliko čujem moj sugrađanin (rodom) megapopularan Branko Milićević...

...a mi ćemo hvala trunu razuma uskoro dobiti obilaznicu oko grada da nas zaobiđu oni divni šleperi koji drndaju kroz grad danonoćno...

ajd živeli.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...