Jump to content


zflazarov grebatorski analogni DIY sistem


zflazar

Recommended Posts

On 5.5.2019. at 1:50, zflazar said:

poštovani saborci, posle duge i teške trudnoće od osam meseci sa velikim zadovoljstvom Vam mogu priopćiti da se u zrenjaninskom porodilištu za umetničku izradu zvučnika rodio novi najmanji veliki zvučnik od 15".

Dan se poklopio sa godišnjicom smrti Najvećeg Sina Našeg Naroda & Narodnosti, daobog da i ovaj zvučnik vlada kao i On tako dugo i vešto. Ne mora da mi dovede HajleSelasija ali Sofija Loren, Yul Brinner i Elizabeta II su dobro došli.

hvala redom:

- mom bratu Ferencu na podršci u mom ludilu sa projektantske, inženjerske, audiofilske i porodične strane da realizuje zvučnik koji sam sanjao a koji je morao da izgleda kao da je došao sa vremeplovom iz 1969-1970 godine

-mojim dragim damama (2) sa kojima sam u matičarskom & krvnom srodstvu što trpe moj hobi

-anubisgrau što je našao ugrađene drajvere u inozemstvu

-ZenModu koji je pro bono restaurirao drajvere popravivši rupe u platnenom vešanju plus je Fs sa 79Hz spustio na jebačkih 27 sa svojim tretmanom omekšanja platnenog surround-a sa njemu znanim miksturama :) Dokaz da je nekad manje više od mnogo.

-Wolandu & Groznom, suprotnim stranama zlatne medalje za zavidno drugarstvo, slušačku kulturu i ogromne zvučnike (sorry Mićenka, tvoj jeste najveći ali Wolandov je crveniji) Iliti: jedan Badža vodi u disciplini boje drugi u disciplini dužine, znači mrtva trka! Hvala momci :)

-@traumatologu. Traumirao me je sa Mocartovim kamernim ansamblom na ESL-u, uništio moju mladost, snove i pripadajuću bogatu dodatnu opremu u paketu za 12" Tannoy. Sem zavidno visokog muzikološkog znanja gurnuo me je iz nehata u potragu za non-ESL opcijom Velikog Zvuka. Hvala Slobo, navrati, zaželeo sam se konzilijuma u ZR!

-SUPERFIU & INSIDES-u. Divnim nekonvencionalnim ljudima koji su trpeli moj teror biranja muzike. Navratite ponovo dragi prijatelji. Izbor će biti još gori. Za razliku od zvuka koji će biti bolji.

-mojim Nišlijama: Branku, Graši&Tanji, Milošu&Milošu. Pozdrav Prestonici Srbije, uvek ste dobro došli na nemoguću hranu i muziku u Vojvodinu

-mom Novosadskom Zrenjanincu: dođi obiđi burazera i navratite do mene!

-mojim dragim stolarima, braći Šimon. Danijel i Boris su uprkos životnim obavezama našli vremena i za mene i za moje specijalne potrebe koje nisu iz domena izrade šanka-i-separea-za-kafić. Hvala još jednom i izvinjenje za nestrpljenje. Za ovakav zvučnik vredi čekati i duže, bez dvojbe.

-FTA-dvojcu, Korato-trojcu, Raši-AN, mom Vranjancu @skrstic-u, @Majdi-mačoru. vdzele-tuturutu dvojcu. Pokojnom Dragan Toškovu- Lenco-Accuphase-Cabasse magu na inspiraciji i poštovanju različitosti.

-@ svima ovde nespominjanim koji nisu odmogli.

Sto mene ne spomenu - mada istini na volju nije ni bilo zasta:D

Uzivaj u njima dok te ponovo nesto ne zasvrbi ;-).

Pozdrav iz jutarnje smene ciscenja Zenevskog tramvaja:P

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, golum said:

Sto mene ne spomenu - mada istini na volju nije ni bilo zasta:D

Uzivaj u njima dok te ponovo nesto ne zasvrbi ;-).

Pozdrav iz jutarnje smene ciscenja Zenevskog tramvaja:P

spomenut si u poslednjem pasusu!

:P

poziv i dalje važi 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Divno i "opskurno" to radi. Meni se više nego svidelo "obskurno" kako kaže ZF pojačalce. Ko Leben karakterom, ...za te pare ( a i mnogo veće ) nema mane. Al stvarno!!! Mali  ( samo gabaritom) a veliki zvukom. Jedan od retkih PP koji mi  se al baš baš sviđa. Za relativno malo para , puno, puno muzike. Da imam samo njega, slatko bih se muzike naslušao.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 5.5.2019. at 1:58, zflazar said:

i konaćo na mestu koje im doliči:

resized(28).jpg

NHF, gornje stranice zvucnika nisu mesto za saksije, mogucnost parazitnih vibracija tanke plastike, posebno tanjirica za vodu i moguce ostecenje od vode koje se desi kad-tad.

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, Delija said:

Ma on to namerno, bre.

Kad procure tanjirici - kaze zeni da mora da pravi nove zvucnike :)

drago mi je da ni vi ni gospođa niste primetili da su i saksije porasle sa zvučnicima.

P.S. već merkam neke tuje za slučaj prelaska na Westminster Royal :oops:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...