Jump to content


zflazarov grebatorski analogni DIY sistem


zflazar

Recommended Posts

17 sati ranije, zflazar said:

resized.jpg

 

15 sati ranije, zflazar said:

Onda neće biti univera i mramora nego će se direktno ušrafljivati u dedicated pio-matice i kruto integrisati sa stalcima.

 

Ako mi dozvolite da predložim oslanjanje budućih kutija na ove stalke preko šiljaka fiksistanih u telo donje ploče (u dedicated pio-matice) koji bi se oslanjali u izdubljenu tačku na gornjoj ploči podloške sa duplim kuglagerom, kao na donjoj slici.

IMG-59ae6ebec436f84bbc1d466200ff6ff6-V.thumb.jpg.9959c7a997bbce1d3819c13d769813c3.jpg

Možda čak i nema potrebe za šiljkom kao posrednikom, obzirom da su se ove podloške i sistem kuglagera pokazao kao izvanredan u zvučnom smislu. Svakako treba ih probati i doneti sopstvene zaključke, pa eventualno predvideti specifični prihvat i oslanjanje, kako na kutiji, tako i na stalku.

Link to comment
Share on other sites

Ja se izvinjavam na datom predlogu, kome je još stalo da poboljšava Hi Fidelity . Naravno, ako to nije osnovna namera sistema i kolege vlasnika onda sam promašio temu. Izgleda da se ovde na forumu sve više zamenjuju teze o HiFi-ju i preferiranom zvuku. Savko ima pravo na svoj izbor, pa ne shvatam zašto vama smeta dobronameran predlog.

Koliko sam shvatio kolega zflazar se zahvalio na predlogu, vrlo kulturno. Bez obećanja da će probati, ali sa naznakom da je primio k znanju. Što se mene tiče, ne mora nikada ni da proba. Moje je mišljenje da bi trebao, vaše je da je to gubljenje vremena. Nemam problem sa tim.

Link to comment
Share on other sites

Ako su to oni što prave Vlada  i Patašon, potpisujem da rade. I to dobro...doduše ja sam majstor za kupovinu HI FI akcesorija ili ti " krilaca od slepog miša , magle i butik idiotluka" kako bi neki dobronamerni  ovom hobiju rekli. 

Ajd ozbiljno, stvarno dobra stvar, ja se meračim na iste.

 

... Anubise, rokaj samo umirilo se mnogo :thumbsup2. Father i ti rokaj, nismo ni mi najgori. :D..

... BTW, oboje ste pozvani na pičence. Nixi će da vozi, njemu žena ionako ne da da pije:banana

Link to comment
Share on other sites

1 minut ranije, Milosav Grozni said:

... Anubise, rokaj samo umirilo se mnogo :thumbsup2. Father i ti rokaj, nismo ni mi najgori. :D..

... BTW, oboje ste pozvani na pičence. Nixi će da vozi, njemu žena ionako ne da da pije:banana

Kada i gde? :) 

Ja sam raspoložen za druženje uvek. Još ako je piČence, pićence i ako je začinjeno muzikicom onda kupujem kartu oma. :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

5 sati ranije, Father said:

 

 

Ako mi dozvolite da predložim oslanjanje budućih kutija na ove stalke preko šiljaka fiksistanih u telo donje ploče (u dedicated pio-matice) koji bi se oslanjali u izdubljenu tačku na gornjoj ploči podloške sa duplim kuglagerom, kao na donjoj slici.

IMG-59ae6ebec436f84bbc1d466200ff6ff6-V.thumb.jpg.9959c7a997bbce1d3819c13d769813c3.jpg

Možda čak i nema potrebe za šiljkom kao posrednikom, obzirom da su se ove podloške i sistem kuglagera pokazao kao izvanredan u zvučnom smislu. Svakako treba ih probati i doneti sopstvene zaključke, pa eventualno predvideti specifični prihvat i oslanjanje, kako na kutiji, tako i na stalku.

dobro. izgledaju jel moze da se vidi unutrasnjost

Link to comment
Share on other sites

jbt ovo komplikovanije od mog celog zvučnika!!!

večeras sam se poigrao sa pozicioniranjem zvučnika. Jbt kako ti se raspadne Krkobabić-idila kad ti stigne nova polica za 1k longplejki i stalci od švajseraja sa točkovima koji po deklaraciji nose 150kg. Po točku.

sad pičim sa Betovenovim sonatama za klavir sa ovim ludakom Friedrich Guldom. Za početak uspeo sam da ga integrišem u jedan klavir. Zatim na dobrom sam putu da ubijem sibilante i bumbav bas. Igra se zove mic-tamo-mic vamo...

za sad mi ide dobro. Ne ide mi na qrc krasni zvuk. Fali malo masti ali ću i nju da dosevisiram.

nastawak sledi

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...