Jump to content


zflazarov grebatorski analogni DIY sistem


zflazar

Recommended Posts

Ne, ovo što je bilo u regularnoj prodaji, SIT-3. Mislim nije to lose pojacalo, naprotiv, napamet bez poredjenja sigurno je bolje od bilo kog First Watta ali uzalud u apsolutnom smislsu. Ta komparacija je samo potvrdila ono sto neki ljudi tvrde neko vreme, da su state of the art DHT SE pojacala daleko od bilo koje druge tehnologije za koju se zna. A ovo u kuci zflazar je verovatno najbolje napravljeno ikada u Srbiji, barem zvučno. Razlika je zaista neverovatna samo će nju mali broj utvrditi, jer ako do ovakvog pojačala dolaziš iz lanca solid state uredjaja, ništa nije sumnjivo. Ima solid state pojacala sa VFET-ovima koja su kompletirana u Srbiji i poredjenja su jednako nepovoljna u odnosu na hi end SET. Žao mi je što je tako, bio sam rad da oslobodim zarobljen novac (i skupe lampe) u svom cevnom pojačalu ali neće moći. Ostaje mala verovatnoća da mu nismo dali regularne uslove i dovoljno vremena, ali ionako je celo popodne bilo posvećeno kuliranju i uživanju.

Link to comment
Share on other sites

On 4.11.2018. at 23:08, anubisgrau said:

nema zamene za staklo, gvozdje i vakuum. 

Naravno. Hvala na prenesenom utisku. To je tako čak i sa teoretske strane. Što se pakse tiče zamolio bih te da detaljnije opišeš na koji način se slušno manifestuje razlika u kvalitetu reprodukcije cevnog pojačavača u odnosu na tranzistorski. SLušao si dobar sistem pa ne štedi reči. Pozdrav.

Link to comment
Share on other sites

Tribute je odlična kupovina ako se nađe za pristojnu cifru ali je to redak trafo i šanse su male. Mislim pristojna cifra, mene je sa kutijanjem ispao oko 500e npr. Otprilike hijerarhijski upada u rupu između teške i preskupe ezoterije tipa tango ili cotter ili ortofon 3000/5000 i klase iz koje sam slušao luxman 8020, luxman LL 1933, fidelity research FRT-5, i slično. Ukratko, ima prijatnu koloraciju u midbassu koja proizvodi loudness efekat u odnosu na gornje trafoe a zabavniji je za slušanje od donje klase, tonski je odličan posebno na vokalima, koji mislim dobijaju izvesnu punoću i zaobljenost zahvaljujući toj koloraciji koju doživljavam pozitivno. Ploče na kojima vokal krešti sa njime mogu da se slušaju. Tango je svakako ispeglaniji i mnogo više 3D ali u dobrom uparivanju mnogima Tribute može biti poslednji SUT u životu.

Prophet, pisaću o tome ali hoću da proverim zaključke u još jednoj komparaciji. Generalno je utisak tonske, harmonske hendikepiranosti u odnosu na cev. Sve ostalo ima, manje više.

Link to comment
Share on other sites

9 sati ranije, anubisgrau said:

Tribute je odlična kupovina ako se nađe za pristojnu cifru ali je to redak trafo i šanse su male. Mislim pristojna cifra, mene je sa kutijanjem ispao oko 500e npr. Otprilike hijerarhijski upada u rupu između teške i preskupe ezoterije tipa tango ili cotter ili ortofon 3000/5000 i klase iz koje sam slušao luxman 8020, luxman LL 1933, fidelity research FRT-5, i slično. Ukratko, ima prijatnu koloraciju u midbassu koja proizvodi loudness efekat u odnosu na gornje trafoe a zabavniji je za slušanje od donje klase, tonski je odličan posebno na vokalima, koji mislim dobijaju izvesnu punoću i zaobljenost zahvaljujući toj koloraciji koju doživljavam pozitivno. Ploče na kojima vokal krešti sa njime mogu da se slušaju. Tango je svakako ispeglaniji i mnogo više 3D ali u dobrom uparivanju mnogima Tribute može biti poslednji SUT u životu.

Prophet, pisaću o tome ali hoću da proverim zaključke u još jednoj komparaciji. Generalno je utisak tonske, harmonske hendikepiranosti u odnosu na cev. Sve ostalo ima, manje više.

hvala, da znamo priblizno kako stoje stvari...

Link to comment
Share on other sites

On 10.11.2018. at 0:18, anubisgrau said:

ako imaš čime da goniš taj trafo, možeš da ga uzmeš na slušanje.... 1:10 prenos za glave niske ulazne impedanse

iskreno, sad te ne bih maltretirao za to , jer se trenutno slusa skoro 30g  torens td 160 sa prelaganom formulom 4 i ne bas podudarajucom ortofon mc 20 super , ona je skoro dolijala pa je sad mc 100 , ista firma na ortofon t20 trafou , znaci neka srednja liga...Tek da se nesto slusa...Inace , u duzem planu je, a i nesto se radi da se napravi lenco 75 kako bog zapoveda, a na njega vec duze cekaju Koshin gst1 sa audio technica at art 9, pa kada se to skocka, cucemo se da se to cuje u pravom licu... 

Link to comment
Share on other sites

Pa naravno da nema zamene za cevi i to u SE. :)

(Jebote koje to vise decinijsko zamajavanje sa tim tranzistorskim A klasama. Koliko je tu samo iteracija bilo. A najbolje je sto se na jednostavno pitanje koji se od svih tih modela izvajaju zvukom, odgovora "Pa svi, svaki je poseban i odlican na svoj nacin". Mislim - Testa di cazzo... Ali ako je po narodnoj "Dobar ne bira" onda je OK...)

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, anubisgrau said:

zajebavam se... mada realno mi je muka od tih "zamena za cev" spinovanja. na kraju se i zavrsi na tome sto pise gore, narocito kada napisu da je to isto i da samo zavisi od nacina implementacije. ovaj, ne.

 

:lol:

I cevi međusobno različito sviraju (izlazne trafoe da ne pominjem),  tranzistori takođe, tako da je teško očekivati da će ikada jedan uređaj svirati isto kao neki drugi i to potpuno drugačije konstrukcije. Sve će to digitalni emulatori zvuka pregaziti kad tad. I onako je većina tih pojačala (i ostalih uređaja) svesno pravljena da proizvede odgovarajuće  zvučne efekte za svoju ciljnu grupu kupaca, uključujući dizajn i cenu.

Link to comment
Share on other sites

10 minuta ranije, RingeRaja said:

Pa u suštini je baš tako.

Svako bira svoju ciljnu grupu i na konto toga pravi i marketira uređaje. Važi za svaki proizvod, pa i za HiFi.

Jednom davno sam slušao onog Ceptera kako priča da će da proda dve fabrike šerpi i da od tih para napravi brodogradilište za skupe jahte, kaže to bolje ide danas, svaka šuša ima bre jahtu.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, anubisgrau said:

zajebavam se... mada realno mi je muka od tih "zamena za cev" spinovanja. na kraju se i zavrsi na tome sto pise gore, narocito kada napisu da je to isto i da samo zavisi od nacina implementacije. ovaj, ne.

 

:lol:

Ma jašta...

Evo vec počele suksesivne aproksimacije, relativizacije korak po korak... :D

Ne vredi pa ne vredi - nema zamene, emulacija nije moguca, nema relativizacije. Indukcija je trenutna. Divka nije kafa.

(Zbog tih digitalnih emulacija danasnji snimci i zvuce tako kako zvuce. Teoretski kao najbolji. Pa cak su uspeli da pokvare i originalne mastere remasterujuci ih po 5-6 puta u raznim super mega hifi formatima. Pomerili sve u HF spektar kao da smo gluvi... Ovo neki tumace kao "rezoluciju"... A jedini format koji je imao smisla ugasili. HDCD. Ima plug in ali to je baba i devojka u odnosu na PMD100 HDCD harware...)

Link to comment
Share on other sites

7 sati ranije, Nixie said:

 I onako je većina tih pojačala (i ostalih uređaja) svesno pravljena da proizvede odgovarajuće  zvučne efekte za svoju ciljnu grupu kupaca, uključujući dizajn i cenu.

Ja bi ovde dodao da ovo što važi za uređaje važi i za muzičku produkciju. Pogotovo ovo važi za one kuće koje znaju da su im audiofili česti kupci.

Svima su usta puna neutralnog i prirodnog zvuka. Tim pamfletama će me sad smarati izlagači na sajmu.

Sve je preko noći postalo prirodno. Odem na pijacu, na hiljade jaja - sva jaja sveža, svima koke šetaju - što bi rekli stari srbi - cage free koke.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...