Jump to content


zflazarov grebatorski analogni DIY sistem


zflazar

Recommended Posts

6 sati ranije, zflazar said:

šta trošiš od phono preampa, A. Invadera?

trosim x-ono klon koji su radili IMpuls i Gidjga Invader sa Nagardovim plocicama i preporukom za delove.

Kazu mi da su sut-ovi prava stvar ali ja ne menjam,zadovoljan sam.

A  i ortofon mc20mk2 je na klupi za rezerve,sad trosim micro benz ace low output.Nisam siguran da je bolja ali je nova,dok ortofon ima perfektan dijamant ali mislim da je to retip (nema zelenu tacku sa donje strane kantilevera),sto ne smeta nista-bolje da je retipovan nego da je istrosen originalni dijamant.

Link to comment
Share on other sites

bitno da si zadovoljan. 

Žao mi je što ma sajmu u Holiday Inn-u nije bio instaliran Gidjgin phono preamp  za slušanje nego samo za gledanje.

Da li to znači da je tvoj Invader još dodatno modifikovan u odnosu na stock varijantu?

SUT-ovi su tamna strana vinilovanja. Imao sam sreće da sam pre kupovine svog primerka imao priliku da ih dosta poslušam što po gostima tako i u rođenoj kući.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, zflazar said:

bitno da si zadovoljan. 

Žao mi je što ma sajmu u Holiday Inn-u nije bio instaliran Gidjgin phono preamp  za slušanje nego samo za gledanje.

Da li to znači da je tvoj Invader još dodatno modifikovan u odnosu na stock varijantu?

SUT-ovi su tamna strana vinilovanja. Imao sam sreće da sam pre kupovine svog primerka imao priliku da ih dosta poslušam što po gostima tako i u rođenoj kući.

Gidjgin phono ima mc sekciju kao u x-ono,a mm deo je neka njegova shema ako se ja ne varam i to sve nije u rangu mog uredjaja.

Sto se tice sut-ova jedan kabasti forumas(kakav sam i sam) me lozi da donese razne na probu kod mene,da koristim od x-ona samo mm deo,ali ga nema,ispalio.

Necu ga imenovati ovde,i zelim da pozdravim Milosava Groznog ovom prilikom! :D

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

novost u mom grebatorskom sistemu je izbeglica iz Beograda na gostovanju/pozajmici, line+phono preamp koji je pravio kolega Impuls Milosavu Groznom, line je valjda neka iteracija BlowThorch preampa John Curl-a a phono je Salas (?), nisam siguran.

zašto sam ga stavio na mesto TVC-a?

paaa, duže vremena me kopka kako bi mi sistem zvučao sa preampom koji ima ipak neko malecno pojačanje, u ovom slučaju ono je oko 4x(?), neka me znalci isprave ako grešim.

pa, kako zvuči?

NAPOMENA: sluša se samo LINE deo preamp-a!

-SVAKAKO Blowthorch i TVC zvuče drugačije.

TVC je bolji u disciplini prenošenja finesa muzičkih detalja, posipanja finim magičnim prahom scene. Gradi muzičku scenu konveksno prema slušaocu. U TVC modu uravnoteženiji, u AVC modu raskalašniji uz mimimalni sibilantizam .

Bolwthorch sa druge strane svira mirnije, ima bolju ekstenziju prema bas registru, koji je ritmična i dinamična, tera nogu u đuskanje, miran je sa stabilnom muzičkom scenom, koja je konkavna i nešto uža ali dozlaboga postojana. Rezulotnost nije na nivou TVC/AVC-a ali ima jedan dobar drajv i atmnosferičnost koji umeju da cene osobe koje su počele da se bave hajfajem 80-tih i kojima je zabava/muzika prioritetnija od forenzike...

ja ko Buridanov magarac. Koji mi se dopada?

hmmm, i jedan i drugi. Koji bi izabrao? Hmmm, njihovo dete, lepo na Mamu i zabavno na Tatu :)

WP_20170116_17_42_47_Procompressed.jpg

WP_20170116_17_43_06_Procompressed.jpg

Link to comment
Share on other sites

13 sati ranije, zflazar said:

. . . .

Bolwthorch sa druge strane svira mirnije, ima bolju ekstenziju prema bas registru, koji je ritmična i dinamična, tera nogu u đuskanje, miran je sa stabilnom muzičkom scenom, koja je konkavna i nešto uža ali dozlaboga postojana. Rezulotnost nije na nivou TVC/AVC-a ali ima jedan dobar drajv i atmnosferičnost koji umeju da cene osobe koje su počele da se bave hajfajem 80-tih i kojima je zabava/muzika prioritetnija od forenzike...

Postovani Kolega,

jos sinoc sam dobio informaciju iz prve ruke o zrenjaninskoj audio seansi. B)

Iskreno mi je krivo sto sam ovaj put bio (opravdano) odsutan.

Za mene je i poenta ovo boldovano u tvom postu.

Samim tim mi se u trenutku nametnula i ideja/predlog da jednom prilikom probas i Marantz 1090 integralni pojacivac koji je u vlasnistvu M. Groznog Jr-a ( Duca Silni ).

Licno navijam za tu kombinaciju Cheviot - 1090, jer je to i upravo ta nekakva vintage kombinacija koja se "ganjala" krajem 70-tih i tokom 80-tih godina proslog veka.

Ovom prilikom veliko hvala za VPI belt.

Vidimo se ovih dana kod mene na zabavi/muzici bez ikakvih primesa forenzike. :rolleyes:

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

14 sati ranije, zflazar said:

Bolwthorch sa druge strane svira mirnije, ima bolju ekstenziju prema bas registru, koji je ritmična i dinamična, tera nogu u đuskanje, miran je sa stabilnom muzičkom scenom, koja je konkavna i nešto uža ali dozlaboga postojana. Rezulotnost nije na nivou TVC/AVC-a ali ima jedan dobar drajv i atmnosferičnost koji umeju da cene osobe koje su počele da se bave hajfajem 80-tih i kojima je zabava/muzika prioritetnija od forenzike...

Potpuno sam impresioniram ovim iznošenjem utiska, kao da ste mi ušli u glavu i opisali kako doživljavam prirodnost i neposrednost hifi reprodukcije.

Izvinjavam se za "romantični off", ali su me zaista oduševile vaše reči. Veliki pozdrav!:thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

da prijavim gosta u grebatorskom sistemu. Radi se o prototipu pretpojačala ZenMod-a sa diyaudio/rs/com foruma (po volji ga naći na SRB/EN).

Pretpojačalo/prototip je skutijano u prikladno ružnu kutiju od ispražnjenog kasetdeka. Sadrži jedan nebalansirani (RCA) ulaz, Alps-ov potmetar, buffer-stepen (koji ne pojačava ništa, jeli) i na kraju autotransformator sa pojačanjem od 2x (6db) pa izlaz na pojačalo snage.

Pretpojačalo koje na izgled izaziva dosta skepse i tera svakog estetu da za početak (s)pusti što veći stolnjak na njega da mu pokrije nelep izgled ne bih ni razmatrao na osnovu izgleda da ga nisam čuo pre par meseci kod cenjenog člana foruma Wolanda. Tu me je dosta doimao sa zvukom pre nego što sam ga primetio na muzičkoj polici, misleći da se radi o nekom starom kasetdeku koji je Wolly iz zajebancije stavio na uređenu muzičku policu da popuni rupu...

Da ne dužim, prototip svira veoma uglađeno, usuđujem se da kažem izvrsno, proširivši moju mogućnost slušanja 50% fonoteke na 90% sa izrazitim zadovoljstvom. Ima finu muzikalnu notu koja dozvoljava slušanje muzike od tiho-tihog za sedenje za kompjuterom, čitanje novina/knjiga, priču sa ukućanima do glasno-glasnog za ultimativni koncertni doživljaj.

Woland ima napredniju i lepšu varijantu sa sve balansiranim ulazima, rasnijim napajanjem i raskošnom kutijom. Ja sam prezadovoljan i sa prototipom. Kao što sam već rekao prijateljima, sigurno ima boljih pretpojačala od "kasetofona" ali ja do sad nisam imao sreće da ih ugostim u sistemu. Pošto je on grebatorske prirode, nije isključeno da će se i to desiti. Do tad uživam u ovom ružnom pretpojačalu plemenite unutrašnjosti i predivnog zvuka. 

gwozden.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 4 months later...

kupljeno od dilera hifi opreme koji je uređaj proverio, podmazao, rastavio sve pokretne delove koji se mogu oštetiti pri transportu (kontrateg, prihvat idler/belt, belt, tanjir), fiksirao subšasiju transportnim šrafovima i tako poslao meni da se igram sa novom igračkom

 

WP_20170607_18_17_36_Procompressedcompressedcompressed.jpg

Link to comment
Share on other sites

da ne dužim više, radi se o modelu Braun PS500 koji je moja tiha patnja od kad sam imao čast da ga preuzmem kao kurir od lokalnog restauratora starih idleraša ( pre svega ) gdin Dragan Toškova i prosledim taj primerak dalje vlasniku za Beograd. Slike prvo sa interneta:

C__Data_Users_DefApps_AppData_INTERNETEXPLORER_Temp_Saved Images_images(7).jpg

C__Data_Users_DefApps_AppData_INTERNETEXPLORER_Temp_Saved Images_images(8).jpg

C__Data_Users_DefApps_AppData_INTERNETEXPLORER_Temp_Saved Images_images(10).jpg

C__Data_Users_DefApps_AppData_INTERNETEXPLORER_Temp_Saved Images_images(11).jpg

C__Data_Users_DefApps_AppData_INTERNETEXPLORER_Temp_Saved Images_images(12).jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...