Jump to content


MA Silver 8 Rx vs Dynaudio Contour s1.4 vs Gamut Phi 3


Margioni

Recommended Posts

Zahvaljujući moderatoru, koji me je, prećutno, nagovarao da ostanem na forumu, postavio sam novu temu. Pozdrav za moderatora.

Pomenuti zvučnici su aktuelni u oglasima na KP i sličnog su cenovnog ranga.

Razmišljam o promeni svojih i eventualnoj kupovini jednih od gore navedenih zvučnika.

Bio bih vam zahvalam na mišljenju i preporuci za perfect match sa ostatkom mog sistema, koji je, može se reći "tamnijeg" karaktera, a koji čine:

  • Roksan Caspian mk2
  • Marantz CD6005
  • Qed zvučnički
  • Dietz interconnect

Dinamika i muzikalnost, budućeg sistema, su mi prioritet.

Sluša se muzika :listen svih žanrova, u prostoriji od 17 m2

Znam da sam na forumu etiketiran i izopšten, kao i da mnogim članovima ne prija moj karakter, ali ovog puta imam osećaj da ćemo se, u nekom narednom periodu, lepo slagati ... Evo, spreman sam da iskontrolišem svoj ego.

Za novi početak :cheers

 

Link to comment
Share on other sites

7 sati ranije, suca77 said:

Na nevidjeno nista , samo proba u tvom sistemu . To bar nije problem jer uz neku simbolicnu nadoknadu svako ce ti doneti zvucnik u sistem, pogotovo ako su prodavci iz Bgd - a to nece biti problem jer su u pitanju mali regalski zvucnici

Nisu bas svi mali regalski.Ali slazem se sa Sucom na nevidjeno nista...

Link to comment
Share on other sites

  Nisam slušao sve zvučnike ali MA rs 8 sam imao. Svetli zvuk sa dosta detalja. Prvo pojačalo sa kojim su bili upareni bio je NAD 352, a kasnije Naim 5i. Nisu baš " regalski " i traže veću prostoriju. Mislim da ti je lakše poneti tvoje pojačalo i isprobati sa zvučnicima. 

 Koliko je velika soba u kojoj bi bio zvučnik?

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, rob-k said:

Nezavisno od ostatka sistema: Dynaudio Contour S1.4 - zato što je (od tvog izbora) najbolji i ima najveći potencijal.

Caspian će da bude dobar za početak, a izvor odmah traži poboljšanje (i kablovi)...

Srećno B)

Toga se najviše i plašim, da kupim kutije koje neće koristiti svoj potencijal. Čovek onda upadne u zamku, i izgubi se tražeći bolje, više... a meni to odnosi suviše energije i vremena

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...