Jump to content


Dragancetov sistem


dragan333

Recommended Posts

Kažem samo jer se često greši; vizuelno zbog onog malog usmerivača podsećaju na čuvene Revelatore, ali dovoljno je prebrojati šrafove…

Inače dobre kutije. Srednjetonsko područje ima lepu strukturu i estetski su vrhunski dizajnirane.

Nisu se zadržale kod mene jer pokušavaju da sviraju nešto što ne mogu, ne izdržavaju veću snagu i u donjem delu su tanke. Ne da im nedostaje niskih frekvencija, nego jednostavno nemaju punoću i sočnost.

Neki put volim da odvrnem potenciometar, i onda na žalost pucanje po svim šavovima B). Znači ko voli malo jače, neće moći…

Uživaj!

Link to comment
Share on other sites

2 minuta ranije, den!s said:

Kažem samo jer se često greši; vizuelno zbog onog malog usmerivača podsećaju na čuvene Revelatore, ali dovoljno je prebrojati šrafove…

Inače dobre kutije. Srednjetonsko područje ima lepu strukturu i estetski su vrhunski dizajnirane.

Nisu se zadržale kod mene jer pokušavaju da sviraju nešto što ne mogu, ne izdržavaju veću snagu i u donjem delu su tanke. Ne da im nedostaje niskih frekvencija, nego jednostavno nemaju punoću i sočnost.

Neki put volim da odvrnem potenciometar, i onda na žalost pucanje po svim šavovima B). Znači ko voli malo jače, neće moći…

Uživaj!

Meni su taman bas mi prijaju i uzivam posteno! :) 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
1 sat ranije, zek said:

Gibson Black Beauty & VOX AC-30 crazyrocker.gif

"Black Beauty" je naziv za Gibson Custom '57 Les Paul, ovo na fotki pored VOX pojačala je neki ES-335 Dot. Desno je neki matori ES-175 iz 50-ih sa P-90 "Soapbar Cover" single coil magnetima.;)

Edit: preteče me @trotter:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, Zexx said:

Zna ponešto i ova seda brada

Seda brado, koja je ovo?

590e45f25a85b_2017-05-0623_53_26.thumb.jpg.7e8fa95919db365b4d45bf92a98ad388.jpg

Uslikah je na nekoj jazz večeri u Kosovskoj Mitrovici. Vlasništvo je tamošnjeg profesora muzičkog. Rekao mi je i koji je model, ali sam zaboravio. I međuvremenu sam uspeo dva puta da je nađem na netu i opet zaboravljao koja je. :huh:

Ako se dobro sećam šta sam pročitao kad sam je našao na netu, pravljena je negde između 1966/7/8 i 1975. godine i da ima neku jednocifrenu oznaku uz propratna slova. Inače, čovek mo je tada rekao da ju je kupio novu 1973. godine i da je tada novi Fića koštao recimo 2,5 miliona, a ona 3,2.

 

@edit:

p.s. Da, definitivno je neka od verzija l5, samo još da se ubode slovo iza. :) 

@edit2:

p.p.s. Recimo l5 cesn

https://www.gbase.com/gear/gibson-l-5-cesn-1961-blonde

Nek oprosti Draganče za off-topic.

 

Link to comment
Share on other sites

Ih bre, imaš li nešto teže?;) Pogodio si model, ovo je L5 CES u nešto ređoj Florentine Cutaway varijanti, a ovaj konkretan komad je vlasništvo Petra Rakića, jazz gitariste, profesora muzike i nekada vođe prilično cenjenog amaterskog big band orkestra iz Kosovske Mitrovice. Inače, treba napomenuti da je Pera, osim što je vrstan jazz gitarista, i veliki muzički entuzijasta, i jedan od ljudi koji su zaslužni za ponovno uspostavljanje, sad već tradicionalnog "North City Jazz & Blues Festival" događaja koji se od 2003. redovno održava krajem meseca maja. Da mi je neko pre neku godinu rekao da ću u sali Doma kulture Zvečan gledati imena kao što su Larry Carlton i Robben Ford, gledao bih ga kao budalu, ali eto, život je čudo...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...