Jump to content


Dragancetov sistem


dragan333

Recommended Posts

13 sati ranije, sena92 said:

Dragance ovo bolje od Pucinija!! :)

Ne ali mnogo fino radi za svoje godine! I kao iz radnje je lepo radi sa gamutima ali Pucini ima mnogo vise struje i topliji zvuk al gledam po netu ima dosta snimaka sa Jbl i cene im nisu bile bas niske verovatno cu je ostaviti i uzeti neke manje Jbl L serije i sklopiti sistem i u dnevnom boravku!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Druzenje je bilo bas na nivou, klopa, pice, zezanje i naravno povrh svega HI FI desavanje... :)

Inace nas domacin, na ovom forumu poznat kao Vin Diesel nam je priredio vrhunsku zabavu i ugostio nas kao kraljeve. Prostorija u kojoj smo slusali muziku je fantasticna kako izgledom tako i akustikom, nema zvonjave, reverba i ostalih neprijatnih artefakta koje prostorije u kom vecina nas slusa muziku ima. 

E sad malo o opremi :

Dragane,  moram ti reci da su Gamuti nadmasili moja ocekivanja, dobra kutija, zdrav zvuk i konkretna prica. Ni na jednoj numeri se nisu obrukali i lepo su popunili prostor koji je poprilicno veliki.

E onda su na red dosli JBL 250 -tke. 
 
Slusali smo pretezno rok i jos par jako zahtevnih snimaka od kojih konvencionalni hi fi korisnici beze :)
Kutija jednostavno oduvava sve pred sobom. Dok ovo nisam cuo, za rok mi je favorit  bio Bowers 801 u kombinaciji sa Krelom ksa 250 ali ovo je jednostavno bolje. 

Ekstremna dinamika, snaga i konkretan zvuk koji su izlazili iz kutije su u najmanju ruku impresivni.A sto se roka tice, iako sam obisao mnogo sistema od 300 pa do xxx evra,  jednostavno nisam cuo bolje... 

Kutija je koncipirana tako da mu u ovom zanru tesko ko moze stati na crtu. Samo mu dajte jako pojacalo i konkretan izvor. Slusao sam i Dynaudio Tempation od dva metra i nema sanse da ovako reze i crta rokcinu. Doduse verujem da DYN nije ni zamisljen da radi takve stvari ali eto, cisto jedno poredjenje sa jako skupim i velikim kutijama. ;)

Sve komponente su bile vezane sa Draganovim zvucnickim kablovima koji su po karakteru prilicno neutralni i ravni po celom opsegu kakve po meni, zice u principu treba da budu. 
Kabal je po prirodi konkretan u basu sa jasnom sredinom i visokim tonovima. Nema harsa ni tipicne neprijatnosti koja bode i umara slusaoca. Toplo preporucujem. Ono sto bih predlozio korisnicima jacih pojacala i zahtevnijih kutija je da udare dva para, jedan na visoke a drugi par na bas i kraj price. 

Hvala Milosu ( Vin Dieselu ) sto nas je onako od srca ugostio, kao i njegovoj lepsoj polovini sto je trpela torturu punih desetak sati :)

Pozdrav svima. 

Link to comment
Share on other sites

Da i  ja dodam neku :) mada bojim se da ne bude suvisno posle ovako lepo opisanog druzenja i dozivljenog hi fi ija sa  drugarima sa foruma iz N.Sada .

Sale - Bokioo7 je to sve lepo opisao i apsolutno se slazem sa svime. Draganovi Gamuti  su bili pravo iznenadjenje u  Vin  Dizelovom novom akusticki profesionalno tretiranom prostoru od 60 m2 i iskljucivo namenjenom  samo za slusanje muzike a  koji je sam odradio od pocetka do kraja.  

Hi -Fi predatorima iz Bgd - a :D nije bilo tesko da potovare i potegnu put N.Sada tesku artiljeriju sa Karaburme , Pass Aleph mono blokove od 84 kg i  izvor DA convertor , Teac ud 503 . Sistem je bio ozicen uglavnom Draganovim kablovima sa slika   koje on pravi i moram da kazem da su zaista dobri i toplo ih svima preporucujem jer su se pokazali zvucno fenomenalni u poredjenju sa nekim skupljim Kimberovim kablovima koje smo na testu  uporedjivali sa njegovim.  Veoma neutralan kabal koji u sistem nije unosio nikakve koloracije i zvucne potpise,  sto mi se posebno dopalo. Posle Gamuta na red su dosli  i JBL TI 250 Jubilej. Mislim sta reci za takav rasni primerak  iz JBL kuhinje :) Jbte  pa to je monstrum koji nas je sve prosto oduvao , razvalio  i zasenio svojim brutalnim zvukom. Rock muzika koju sam slusao iz JBL - a  TI 250  ostace zauvek zapamcena kao zvucno neponovljiv dogadjaj u mom zivotu  do sad . Sigurno postoji bolje ali ja bar za sad jos nisam cuo bolje .  Utisci su zaista impresivni i verujem da cu ako se ukaze neka  dobra prilika ponovo se vratiti nekom ovako dobrom i velikom JBL - u

Vin Dizel sa suprugom , njegov brat i  Dragance 333 su nas je fenomenalno ugostili i svima se ovom prilikom  zahvaljujem i pozdravljam 

Link to comment
Share on other sites

5 sati ranije, bokiooo7 said:

Druzenje je bilo bas na nivou, klopa, pice, zezanje i naravno povrh svega HI FI desavanje... :)

Inace nas domacin, na ovom forumu poznat kao Vin Diesel nam je priredio vrhunsku zabavu i ugostio nas kao kraljeve. Prostorija u kojoj smo slusali muziku je fantasticna kako izgledom tako i akustikom, nema zvonjave, reverba i ostalih neprijatnih artefakta koje prostorije u kom vecina nas slusa muziku ima. 

E sad malo o opremi :

Dragane,  moram ti reci da su Gamuti nadmasili moja ocekivanja, dobra kutija, zdrav zvuk i konkretna prica. Ni na jednoj numeri se nisu obrukali i lepo su popunili prostor koji je poprilicno veliki.

E onda su na red dosli JBL 250 -tke. 
 
Slusali smo pretezno rok i jos par jako zahtevnih snimaka od kojih konvencionalni hi fi korisnici beze :)
Kutija jednostavno oduvava sve pred sobom. Dok ovo nisam cuo, za rok mi je favorit  bio Bowers 801 u kombinaciji sa Krelom ksa 250 ali ovo je jednostavno bolje. 

Ekstremna dinamika, snaga i konkretan zvuk koji su izlazili iz kutije su u najmanju ruku impresivni.A sto se roka tice, iako sam obisao mnogo sistema od 300 pa do xxx evra,  jednostavno nisam cuo bolje... 

Kutija je koncipirana tako da mu u ovom zanru tesko ko moze stati na crtu. Samo mu dajte jako pojacalo i konkretan izvor. Slusao sam i Dynaudio Tempation od dva metra i nema sanse da ovako reze i crta rokcinu. Doduse verujem da DYN nije ni zamisljen da radi takve stvari ali eto, cisto jedno poredjenje sa jako skupim i velikim kutijama. ;)

Sve komponente su bile vezane sa Draganovim zvucnickim kablovima koji su po karakteru prilicno neutralni i ravni po celom opsegu kakve po meni, zice u principu treba da budu. 
Kabal je po prirodi konkretan u basu sa jasnom sredinom i visokim tonovima. Nema harsa ni tipicne neprijatnosti koja bode i umara slusaoca. Toplo preporucujem. Ono sto bih predlozio korisnicima jacih pojacala i zahtevnijih kutija je da udare dva para, jedan na visoke a drugi par na bas i kraj price. 

Hvala Milosu ( Vin Dieselu ) sto nas je onako od srca ugostio, kao i njegovoj lepsoj polovini sto je trpela torturu punih desetak sati :)

Pozdrav svima. 

Lepo je ovo procitati tako sam i ja doziveo jbl ali ako sam dobro shvatio pass je u gostima bio sa cime domacin gura ako nije tajna,

Link to comment
Share on other sites

Jeste u pravu si, Pass XA 100.5 je samo bio u gostima dok je domacinov ponos Onkyo Integra M 5090, muski napravljeno pojacalo iz vremena kada se nije stedelo na materijalu. Grdosija od 31 kilogram. Vlasnik ga je kompletno refresovao i estetski ga doveo do savrsenstva. Vin Diesel je vodio racuna o estetici prostora ali i komponenata. :)

Link to comment
Share on other sites

Evo i mene,

   odmah da pozdravim celu ekipu predatora iz BG-a(Sale, Shuca, Radule) i da im se od srca zahvalim na hi-fi entuzijazmu da odvoje vreme, upregnu tesku artiljeriju i zapucaju direkt za NS. Jedna mala digresija, cela ova ideja je potekla od naseg velikog prijatelja i zaljubljenika u hi-fi Draganceta. I pored situacije u kojoj se trenutno nalazi, potrudio se i animirao na sebi svojstven nacin sve nas koji ga najbolje poznajemo da se skupimo i uzivamo u promociji njegovih kablova. Dakle, bilo je dobre volje, dobrih ljudi i naravno dobre muzike na jos boljim spravama! 

Kablovi su bili povezani preko Saletovih azdaja (Passovi snagasi) na Dragancetove Gamute a kasnije i na JBL. Kablovi su izvaredni sto se tice zvuka, veoma neutralni, nista nisu ni dodavali a ni oduzimali, sve kako treba, dobro se ponasali u svim zanrovima, a ono sto je isto jednako vazno da je izrada vrhunska, estetika kablova na umetnickom nivou, jedva cekam da i moj par kablova bude gotov!

Druzenje je stvarno bilo lepo i veselo, malo mi zuji u usima ali secanja su zaista simpaticna, bilo je svega, temeljno smo prevrnuli sve zanrove i na kraju zacinili sa cvrscim zvukom ali onako posteno sto se kaze, izvukli smo maksimum iz 250-ki, Saletovi passovi se nisu ni zakasljali, toliku kontrolu na takvim glasnocama nisam cuo ni video u zivotu, u jednom momentu su mi oba bubrega bila na levoj strani a pankreas je krenuo da izlazi napolje, i svi smo zeleli jos glasnije i jos mocnije dok nismo zavrsili u situaciji da svi otvaramo usta kao u gluvo-nemom filmu, niko nikog nista necuje i ne razume! PASS-ovi odradili posao kao od sale i zadali domaci zadatak, Sale svaka cast! Veliki pozdrav i za Shucu i Raduleta, njihovi saveti i sugestije su zaista bile od velikog znacaja za samu postavku sistema u prostoru, a ujedno i izvinjenje sa moje strane sto je odlicni Erdinger morao da zameni sirotinjski Zajecarac, sledeci put cu se bolje pripremiti. 

Hvala Draganu sto nas je animirao, nadamo se da ce u sto krace vreme prodati sto vise kablova i tako sebi omoguciti lecenje u Rusiji koje nazalost nije ni malo jeftino, da nam jednog dana i on djipi na noge i pokaze kako se skace uz Rage Against The Machine, ovim putem apelujem na sve dobre ljude koji nisu resili pitanje kablaze u svojim sistemima da odvoje neku sumu i kupe vrhunske kablove po zaista simbolicnoj ceni i omoguce Dragancetu da ode sto pre kod braca Rusa na refresh! 

Link to comment
Share on other sites

15 minuta ranije, ab said:

Svaka cast ekipi na lepom.druzenju i atmosveri, jedino sto Vam ne verujem u te ribolovacke price :) - ono Vi sad slusali kvalitetno i mnogo glasno, pa dobro ovo, pa dobro ono, sve bre nesto mnogo dobro :cheers

Pedjoni veruj mi na rec , sigurno 6 sati je slusano na ogromnim glasnocama , JBL je zver koja moze kontinuirano da radi 8h na 200w , bar tako pise na testovima , ako ne i jace ( Sale daj link ) a mi zaista i probali. Alephi sto ih vise panjish oni se sve bolje hlade , takva im je topologija. Svo vreme su bili na trecini svojih mogucnosti. Bas se osetilo da imaju jos puno rezerve 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...