Jump to content


Father-ov Sistem


Father

Recommended Posts

Ja moram da kažem i  dušu svoju spasem.

Obavezno stavi šuko.Bar onaj ala Oyaide, odličan je za te pare. Nije ti 10€ problem na svu kintu koju  si spiskao.

Ovo ne samo da je nebezbedno nego i odvratno. I šta znači direktno kabl  u buvljački produžni kabl?

 

I neku kasvetnu kutiju za razdvojni trafo. A ne sanduče.

BTW  Šta će ti PC ako imaš  Smart TV?

Link to comment
Share on other sites

57 minuta ranije, siroma said:

BTW  Šta će ti PC ako imaš  Smart TV?

Ostavština od pre TV-a, a uz to vezan je za projektor, koji se često koristi kao preferirani medij (glasali ukućani) za uzivanje u bioskopskim predstavama. Uz to jedino dimenzija slike sa platna može da poveže masu zvuka sistema sa slikom pri gledanju filma.

TV se uvukao u naše živote isključivo jer je stara kanta LG Flatron 72" crkla, pa ja reko ajde da kupim nešto što će potrajati a da ne nervira. Uz to odlično je poslužio za akustički tretman sobe, sasvim neočekivano i nenadano kratkom analizom pozicije po dubini i zakošenja zvučnika dobio sam izuzetan zvučni napredak.

Projektor je do skoro bio najkorišćeniji uređaj za sport i filmove, na radost svih ukućanja. Sada se malo ložimo na HD i pletene detalje na pertlama u momentima pred servu ...

Link to comment
Share on other sites

On ‎12‎/‎9‎/‎2016 at 13:11, Father said:

Projekciono platno: Projecta SlimScreen

Montirano na plafon iznad HiFi police.

Ne vidi se na slikama ali je recimo 80cm ispred onih kristal sijalica koje se vide ispred zavese. Slikaću i platno i projektor, pa će sve biti jasnije.

Naravno nikakvo rotiranje ne dolazi u obzir jer je ovako zvuk odličan. Terasa ne postoji niti je deo ove prostorije.

Link to comment
Share on other sites

Hvala,

Nisam hteo ništa da krijem "iza zavese".

To oko struje je čisto iz finansijkih razloga. a i zvučno se pokazalo da "prsti u struji" radi odlično. Nažalost IeGO 8085 Gold  ili wattgate 390i gold koji je moj favorit, parati i 7000-8000 za svaki od konektora i ispada ozbiljan zadatak za DedaMraza. Oko 30.000 za to mi je moram priznati mnogo para ako imam rešenje koje besprekorno odrađuje posao.

Kutija za trafo je čist manjak preduzetnosti i lenjost. Kako bih rekao, zvučno sam jako zadovoljan i ne dira mi se ništa, a opet čačkam sve i svašta. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Father said:

To oko struje je čisto iz finansijkih razloga. a i zvučno se pokazalo da "prsti u struji" radi odlično. Nažalost IeGO 8085 Gold  ili wattgate 390i gold koji je moj favorit, parati i 7000-8000 za svaki od konektora i ispada ozbiljan zadatak za DedaMraza. Oko 30.000 za to mi je moram priznati mnogo para ako imam rešenje koje besprekorno odrađuje posao.

 

Ako bas mora tako, Zice iz zida i zice iz kabla jedna na drugu pa  u luster kleme,pa u kutiju.

Razvodna kutija pravougaona 75x75x45 IP55Bolje od IeGa i WattGate zajedno

Link to comment
Share on other sites

18 minuta ranije, ab said:

Moze l' fotka hidre ili link?

Moze naravno,ne izgleda nista posebno.Od obicnih naim kablova je.Uopste mi i nije jasno zasto je toliko popravila zvuk,nastavak star earth naim dizajna verovatno.Bio sam dosta sumnjicav prema pisanijama po stranim forumima.Malo se ogradjujem za upotrebu ove hidre sa drugim uredjajima,pise ipak na njoj naim only.Verujem da nebi bio problem kace sa na nju i po 5-6 uredjaja sa 600w trafoima.Ja sam povezao amp,napajanje za preamp,dac i cd.efekat odlican.Slika je sa neta,ali moja je bas takva, Graham hydra.Svidja mi se jos sto u tom crabtree konektoru ima osigurac.Verovatno cu na kraju ugraditi zidni UK utikac,da ne koristim adapter.

http://forums.naimaudio.com/topic/graham-hydra-effect

 

graham hydra.jpg

Link to comment
Share on other sites

Mislio sam da kupim neki dobar shuko,verovatno će to i da bude.Sviđa mi se sto englezi imaju taj osigurač unutar konektora.Kad sam video sta je grom odradio kolegi počeo sam da razmisljam o UK utičnici.Zasad imam adapter pa ne zurim.Skidao sam to dosad dosta puta i prebacivao na shuko,sve moje je iz UK.Inače citao sam već na par mesta da je taj njihov standard najbezbedniji.13A osigurač je u hidri.

Link to comment
Share on other sites

Još uvek me niste skuvali! :nono

Ali evo obećavam da ću se pozabaviti kutijom za trafo, pa kada ugledam one pozlaćene utičnice od furutek-a možda, i opet kažem možda ugradim bar jedan kršteni šuko, za početak.

Ovo sondek-ovo mi nikako ne radi posao. Ja kabliranje shavatam dosta ozbiljnije, da niko ne zameri.

Luster klema, aaaaa, teško bih progutao plastiku i mesinganu klemu u dodiru sa kablovima, kao konačno rešenje. Na neki način to već imam u onoj pijačnoj letvi. Inače nije pijačna, nego je kupljena u krštenoj prodavnici od krštenog vrhunskog brenda :P "Makel", just for the record!

Osim toga oako mi je lako da isključim i ukljkučim uređah, nego da svaki put nešto otvaram i rašrafljujem, pa šta ako nosim negde ..? Kleam nije prektična nikako.

Koga preporučujete za Kutiju 25cmx25cmx25cm i da li da radim aluminijum ili čelik za trafo kabinet. Beograd mi je zanimljiv.Možda napravim i 1 veću kutiju i smestim još dva manja odvojna trafoa, svaki u svoju odvojenu ćeliju, pa izvedem 5 šukoa na telo ...?

Link to comment
Share on other sites

7 minuta ranije, Father said:

Osim toga oako mi je lako da isključim i ukljkučim uređah, nego da svaki put nešto otvaram i rašrafljujem, pa šta ako nosim negde ..? Kleam nije prektična nikako.

Mda, k'o da bi te neko i pustio u kuću s tim golim žicama umesto Schuko utikača...B)

Link to comment
Share on other sites

11 minuta ranije, Father said:

Nisu meni gole žice. Ja imam utikač ali on nema telo. Pinovi koji se vide su od punog bakarnog provodnika 16 kvadrata.

Suko.jpg

Svejedno izgleda kao nesreća koja samo čeka svoj trenutak da se desi, mada ruku na srce, ni onaj američki standard nije ništa bolji od tog tvog...:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...