Jump to content


Father-ov Sistem


Father

Recommended Posts

16 minutes ago, Father said:

Pa tako nešto. Ne želim da imam sloj nanosa kao kod lakiranja. Više kao prebajcovana ploča u odgovarajući ton, pa konačno utrljana uljem.

Ova fensi opcija gde je ulje već tonirano mi je ok potpuno, ali nisam gadljiv ni na jeftinije predloge identičnog koncepta.

Sustina je da neces nista debelo providno, preko ploce. Kod Rubia nanosi se samo jedan sloj ulja, sve vise preko toga postane lepljivo i gumasto. Kod osma je prica drugacija, jedan sloj toniranog, dva sloja voska, sve preko toga ne donosi nikakav napredak. 

Jel ti obvako nesto odgovara po boji? (Uzmi u obzir osnovnu boju bambusa, i to da je on porozniji, pa ce tamnije linije da budu tamnije, i dublje) A uz to, vidi se i kako se nanosi Osmo. 



Koliko sivo ti treba? Ili mozda crno? Ako je vise na crno, onda je 3059 bolje resenje. 
 

 

Preko ovoga idu dve ruke 3032, ako je potpuno mat, ili 3011 ako hoces lep satenski sjaj. 

Koliko toga treba da sredjujes? Celu policu? Jednu plocu? Pitam zbog narucivanja Osma. Ako je jedna ploca, dobijes dovoljno za gornje providne slojeve, samo se snadjes za donje. Kesice mogu da se uzmu i preko ebay. 

Link to comment
Share on other sites

Jedna daska :lol: je u pitanju.

Ovaj donji video je najbliže onome što želim. Hvala na trudu i savetima. Upravo sam na taj način nanošenja mislio kao što je predstavljen u videu.

Koliko vidim ovo je neki Litvanski proizvod i ne nalazim ništa ni na Google ni na Ebay-u, a i prevelika mi je to gimnastika oko nabavke za dasku od 30x40cm.

Uz svo poštovanje za sve savete mislim da će sadolin da završi posao jer koliko vidim bambus ipak dovoljno upija nanešen ton, što mi je i bila najveća nedoumica. Uostalom Bambus daska nije 100% usvojena kao konačna podloga za izvor, već je na probi jedno vreme.

Kod mene se pokazala više kao tonalno umirujuća i samim tim je unela izvesni disbalans u zvučnu sliku, koju sam izmenom lampi doveo u željeni balans. Donekle je preciznost basa bolja, zadržavajući lowend ekstenziju i to je nešto što mi se dopalo, ali srednji i visoki spektar se izrazito menjaju u zavisnosti od tipa AR stopica koji se postave ispod uređaja i daske. Kombinacija 3 tipa AR stopica izuzetno utiče na konačni tonalni balans. Na slici su dva tipa koji su mi trenutno ok na uvo.

Kao što rekoh moram malo da se skuvam u ovom zvuku, pa da je skinem i vratim na pred bambusnu opciju kako bih imao jasniju sliku šta se dobija, a šta gubi.

Još jednom hvala svima na savetima i iznesenim iskustvima.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Father said:

Jedna daska :lol: je u pitanju.

Uostalom Bambus daska nije 100% usvojena kao konačna podloga za izvor, već je na probi jedno vreme.

Kao što rekoh moram malo da se skuvam u ovom zvuku, pa da je skinem i vratim na pred bambusnu opciju kako bih imao jasniju sliku šta se dobija, a šta gubi.

Još jednom hvala svima na savetima i iznesenim iskustvima.

Poslusaj sta ti pricaju razne daske, pa kad se budes smislio tu sam ako zatreba pomoc. Nije preterani problem da se smucka nesto sto ce ti se svideti, i da na kraju izgleda kako treba. Bez bilo kakve kupovine, za jednu dasku uvek ima materijala. 

Jedino ogranicenje sa tim mojim muckalicama je sto ne mogu da se suse brzo, nego zahtevaju bas puno vremena za svaki sloj, ali na kraju izgleda dobro. 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Konačna presuda bambus daska napušta sistem.

Dovoljno vremena sam joj dao da se provoza kroz bezbroj poznatih i novih albuma i uvek ali uvek je imala svoj pečat u nepotrebnoj nijansi izvesne farbe i naglašavanju sredine sa tim u vezi. Takođe tonovi i detalji instrumenta su bili prenaglašeni sve skupa što me je dovelo do dodatnog zaključka "nadrealne detaljnosti" koja uz prethodno pomenuti karakter nije povoljno uticala na moj pozitivan stav po pitanju ove podloge.

Probao sam više kombinacija AR stopica i bez njih u dodiru daske i DAC-a našavši najbolju opciju, ali ipak ne dovoljno ubedljivu da pogodi referencu prirodnosti u mojoj glavi.

Daska je krenula nekim svojim HiFi putem dalje, gde će verujem pronaći svoje mesto da usreći.

Zahvalan sam @Dražo na ukazanoj prilici da isprobam ovu mogućnost tunovanja zvuka, ali nažalost je voda bila mlaka da bi se žaba skuvala, a možda je i energetska kriza učinila svoje.

 

Svima želim miran zalazak tekuće godine ...

:cheers

Link to comment
Share on other sites

On 2.12.2021. at 17:53, 空也 said:

A možeš lepo sve da ostaviš i ovako kako je, i izbegneš silne komplikacije i zezanja samo zbog svetlije ivice table koju ćeš već za nekoliko dana prestati da primećuješ (pričam iz iskustva). :)

A ako baš mora, onda i Deda Mraza moraš da presvučeš u crni kostim (da bude kao Black Spiderman), pošto ti se ni on ne slaže sa policom! :)

Bambus.jpg

 

...A onda polako kreni kao Gustav da bojiš ceo stan u crno, pa zgradu, pa Braće Jerković, pa... :D

q8NExh7z?format=jpg&name=small

jel moze da se sazna koja je tacno daska/model 

Link to comment
Share on other sites

Ova ili nešto identično ovome. Ja sam kupio od Dražena neki njegov ostatak od akcije. Prelepo je isekao na meru i obradio šmirglom. Zaista izuzetnu sam je dobio.

Posle mi drugar koji je dalje kupio od mene kaže da bolje zvuči kada je ne obrađivana šmirglom ... Msm, ludi smo do daske mi audiofools-i :lol:

https://moso.co.rs/materijali/prodaja-bambus-materijala/?gclid=Cj0KCQiA_JWOBhDRARIsANymNObKYj76Hrx8s6xU-jC0rsWNfj0HGzeHb2nnvo4P9BYNO8wr0NYgFU0aApt3EALw_wcB

bambus18-1.png

Link to comment
Share on other sites

Na slici dole se jasno vidi da je ova IKEA daska za seckanje samo u jednom pravcu bambus trave.

aptitlig-daska-za-seckanje-bambus__08964

Ovu koju sam ja "preslušavao" je lamelirana u dva pravca, sa tri layera.

bambus18-1.png

Siguran sam da razlike ima u AR smislu. Možda treba dodatno istražiti.

Ja neću, ali eto ako se ima opcija kupovine na jednom mestu obe opcije nije na odmet ...

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, Father said:

Ova ili nešto identično ovome. Ja sam kupio od Dražena neki njegov ostatak od akcije. Prelepo je isekao na meru i obradio šmirglom. Zaista izuzetnu sam je dobio.

Posle mi drugar koji je dalje kupio od mene kaže da bolje zvuči kada je ne obrađivana šmirglom ... Msm, ludi smo do daske mi audiofools-i :lol:

https://moso.co.rs/materijali/prodaja-bambus-materijala/?gclid=Cj0KCQiA_JWOBhDRARIsANymNObKYj76Hrx8s6xU-jC0rsWNfj0HGzeHb2nnvo4P9BYNO8wr0NYgFU0aApt3EALw_wcB

bambus18-1.png

hvala

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Father said:

 

Posle mi drugar koji je dalje kupio od mene kaže da bolje zvuči kada je ne obrađivana šmirglom ... Msm, ludi smo do daske mi audiofools-i :lol:

 

 

Ako ima razlike u tome da li je obradjivana smirglom ili nije, otvaraju se tu i druga pitanja. Prvo, da li je zvuk cistiji  kada je obradjena Aluminijum oksid smirglom, ili mozda silicijum karbbidom? Da li je podloga za smirglu papirna ili platnena? Smiirgla jeftini Smirdex, ili mora da se objasni paznja da to bude samo pazljivo selektovani 3M Cubitron? 

Pa za one koji bas hoce da idu u detalje, koliiki je jiitter na slajferici? Opet, da li je slajferica bila audiofiilska i kakvim je kablom prikljucena na struju dok je slajfovana daska. Ako je slucajno smirglano rukom, da li je frekvencija smirglanja odgovarajuca. 

MIslim da bi zaista vredelo skonncentrisati se na sve te mogucnosti. 



 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...