Jump to content


Father-ov Sistem


Father

Recommended Posts

Zasto ti imas kretenski poriv da delis svoje "znanje" steceno slusanjem 4 razlicite glave sa cetri vrste brusenja,koje ti pomaze da slusajuci 5. glavu sa ko zna kakvim vrhom zakljucujes da "ne zvuci kao nijedan od prethodnih"....to samo civilizovani homosapiens kao ti moze....a necivilizovani neandertalac kao ja ne sme da ti kaze da tvoji zakljucci i konstatacije su tezak bull shit.

 

 

Da ti pomognem ili ti meni.....da li na nepoznato zvucecoj  glavi prepoznajes svaku vrstu dijamanta?

 

Ko domestos jbt... kills 99% of known germs

Link to comment
Share on other sites

Nemam pojma.Ozbiljne firme vode evidenciju danas.Naim recimo ima servisnu istoriju i mozes je proveriti kad kupujes polovan uredjaj uz slanje serijskog broja kad je i sta radjeno,mada ljudi cesto i pri oglasu okace specifikaciju radova i delova,taj racun je ujedno i garancija.Kad sam u Esco poslao glavu na reparaciju,imali su saznanje da je radjena vec kod njih vec.Vec sam pisao,pregledali je premerili i poslali mi to merenje.Utvrdili su da je igla u odlicnom stanju, i da je samo kantilever kriv.Uspeli su da ga isprave i nisu nista naplatili.Mogli su 350funti da spakuju u dzep.

Inace polovne zvucnice jesu poskupele,mnogo je nostalgicara,a mnogi su i racundzije da je polovna glava + reparacija=usteda i odlican zvuk.Ja nisam istrajao sa supexom,napravio sam racunicu da prodajom polovnog supexa dodjem do Linn Troike i tu sam resio da ostanem uz povremene reparacije.Sad ju radi i Goldring.

Edit.odgovor na Fatherov predhodni post

Link to comment
Share on other sites

26 minuta ranije, Father said:

A zašto stalno imaš taj neandertalski neizdrž da provociraš.

Slušao sam Shibatu na Supex-u, napisao sam to. Slušam i dalje OM40 VDH vrh na 2M Blue glavi, ranije na Super OM-u. Slušao sam Fine Line na 2M Bronze. Jico Hiper Elipsu na Shure V15 Type3. Sve u svom sistemu na svom gramofonu.

Dajem opis koji pokušavam sa normalnim ljudima da prodiskutujem bez tvojih necivilizovanih komunikacijskih talenata, ako je uopšte moguće.

Jos si i dokumentovao kako si do znanja dosao,sta sa kojim vrhom si slusao.....i to je to amin.

 

A o komunikacijskim vestinama nemoj ti molim te ...

Link to comment
Share on other sites

Vrlo kratko sam razmišljao gde ovo ide i odlučio da preusmerim sva pitanja u vezi sa ovom linijom koja se bavi...

1. MC razrađivanjem

2. HiFi Arheologijom (hvala Delija :))

3. Garrott Brothers pričom i otkrivanjem sećanja na tadašnje veze BGD - Australija 

4. Boron Vs. originalni aluminijum cantiliver

5. SUT Vs. MC sinlge-ended

6. Supex 900 Super_Garrott Micro Scanner Vs. npr Ortofon MC30 Super na Jeličićevoj ručki i SP-15 gramofonu (od sinoć kod Ace)

7. i ko zna gde bi nas još odvela ova diskusija ...

… dakle da preusmerim na Diyaudio Forum gde se možete daleko kvalitetnije informisati od experata sastavljenih od propalih stolara i tgovaca osiguranjem, do bivših iz senke aktivnih KGB, UDBA istočnoblokovskih operativaca koji sve znaju i pod velom kulturnih i dupelizačkih postova uglavnom nemaju šta pametno i konkretno da dodaju, gluvi ko topovi, ali sposobni da svoje postove misteriozno izbrišu iz tredova nakon više od 10 dana od objavljivanja ...

Dakle koga zanima da posluša i ozbiljno razmatra da kupi Supex o kome sam pisao, može da me kontaktira preko ljudi koji imaju moj privatni broj telefona. Te ljude će te prepoznati po tome što su odmereni, pametni, kulturni i poseduju zdrav osećaj za humor, ne ulazeći u ovakve nakazne diskusije.

Sve dalje polemike ili odgovore nećete od mene dobiti u okviru Foruma ili preko PP poruka, ignorisaću ih ili zaobilaziti koliko je to moguće.

 

Završiću sa onom čuvenom rečenicom borca za pročišćenje srpskog gena od zla i pakosti, presvetog patrijarha Pavla:  Budimo ljudi iako smo Srbi!

Link to comment
Share on other sites

17 sati ranije, anubisgrau said:

 

i ti našao s kim da se pajtaš.... pa taj miloš je tek neopevana barončina i lopina, sklon iznošenju uređaja ljudima iz kuće kao platiću ti samo sačekaj malo i onda fijuuuuu nestanak u dubini svemira

nemam pojma ko je taj,nepoznavam gospodina licno.....mislim da je neki mackar i technicks 1210 fanatik koji je odavde nestao davno....o njegovim kvalitetima i obrazu tek ne znam nista ....

 

nego ovde ispade da se baronise da je boron...to je vec sad cinjenica.

 

 

Link to comment
Share on other sites

4 sati ranije, Father said:

Na samom kraju zavrteo se i Breakin' s početka osamdestih, pa zavšeno sa Luisom iz Niš. Grozni mi odneo Luisa na odma! :)

Bilo je super, a pila se samo voda i kafa. :huh:

Зато је и мазнуо Луиса да би могао кући да цирка :)

Link to comment
Share on other sites

18 minuta ranije, ab said:

Зато је и мазнуо Луиса да би могао кући да цирка :)

Javlja Grozni da mu nije ćale radio u Alabami pa da sluša samo Jazz. A mislim da je voda bila više zbog gašenja hormonalnog poremećaja zadobijenog u orahovom ladu. :D

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, patason said:

 

nego ovde ispade da se baronise da je boron...to je vec sad cinjenica.

 

 

pa i nije cinjenica. jel neko moze da tvrdi 100% kakav je kant? ima i boronskih kantilevera sa ustinutim vrhom. covek je korektno dao fotke i svaki moguci papir koji fabricki ide uz glavu. sta jos hoces?

nego se ta veverica uznemirila sto to ipak nece moci da dobije za 100 EUR ili manje, kao sto je navikla, pa je napravila thread na drugom forumu.

jajarenje najviseg stepena, sta god mislili o ovoj temi.

Link to comment
Share on other sites

18 minuta ranije, Father said:

Javlja Grozni da mu nije ćale radio u Alabami pa da sluša samo Jazz. A mislim da je voda bila više zbog gašenja hormonalnog poremećaja zadobijenog u orahovom ladu. :D

Палисадско/жарковачки поремећај врхунског ужитка :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, anubisgrau said:

pa i nije cinjenica. jel neko moze da tvrdi 100% kakav je kant? ima i boronskih kantilevera sa ustinutim vrhom. covek je korektno dao fotke i svaki moguci papir koji fabricki ide uz glavu. sta jos hoces?

nego se ta veverica uznemirila sto to ipak nece moci da dobije za 100 EUR ili manje, kao sto je navikla, pa je napravila thread na drugom forumu.

jajarenje najviseg stepena, sta god mislili o ovoj temi.

ti se i dalje bavis likom i delom iz perspektive svojih privatnih iskustava.....ne znam i ne zanima me.

 

sto se tice papirologije i fotografija one su u redu,propratni tekst je problematican..... i nije u podforumu mali oglasi i nema iskazanu cenu.

 

kantilever nije boronski vec alu....ne pravi se ti veverica.

Link to comment
Share on other sites

Da taj kantilever je alu kazem ja...sta ti kao veci ekspert kazes?Po tebi moze da bude sta god ti odgovara u datom trenutku.

 

Pajtanje mi nije svojstveno,to rade takvi kao ti i tvoj "sticenik" koji imaju kao cilj neki interes,po pravilu sitan i bedan.

 

Ignore od takvih i iz navedenih razloga mi je cast i zadovoljstvo.

 

P.s.i sad je mnogo jasnije ko se muva oko tog supexa i zeli da ga kupi za kiliriki.....veberica ima na sve strane.

Link to comment
Share on other sites

I eto, izrodila se jos jedna "teorija zavere",,,,boronski VS  aluminijumski.....

 

Citao sam ovu temu od pocetka, po meni (da napomenem da sam laik za datu temu,kantiveleri, supeksi i itd), sama postavka teme, svi dati podaci, objasnjenja, ne mogu a da ne primetim da je ama bas sve,sto bi rekli na izvolte......strucnjaka nam ne nedostaje te shodno tome pretpostavljam da je danas u 21 veku relativno lako utvrditi istinitost datih podataka.....

......momci, molim vas ne zestite se..........na kraju cete se ipak naci negde, na nekom hifi shou i slusati istu muziku,uzivati.......

 

no hard filings !!!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...