Jump to content


Father-ov Sistem


Father

Recommended Posts

U vezi cantilivera.

Dušan je kupio/naručio ovu glavu preko Dušana Dragovića i tako novu po dolasku u BGD, odmah preko njega poslao za Australiju na zamenu cantilivera i dijamanta. Koliko saznajem od @anubisgrau u to vreme je Bora Kvantas bio angažovan za organizaciju (piloti, stjuarti) i celu tu akciju sa braćom Garrott.

Dogovor sa gospodinom Dragovićem je bio da se ugradi boronski cantiliver i tako je plaćeno, ali se iz nekog razloga vratila na originalnom aluminijumskom (kako sada utvrđujemo). Duško se ne seća da li mu je Dragović nešto rekao sa tim u vezi. Takođe Dušan kaže: "Nisam ja u to vreme ni znao kako to izgleda, niti sam zagledao onu garanciju ni cantiliver". Ipak kaže da je moguće da mu je Dragović nešto napomenuo, jer je trebalo pokriti cenu usluge koju su piloti ili stjuarti tada uzimali, pa nije naknadno ništa dao i tako su se valjda poravnali. Ipak sada posle 34 godine, ne seća se više i donekle krivi svoju uzbuđenost i euforiju u tom trenutku, jer sada ne može sa sigurnošću da kaže šta je uzrok nesporazuma. Odmah bih da se ogradim od mogućih insinuacija u vezi da je Duško prevaren i da kažem da su se oni još dugi niz godina aktivno družili i zajedno radili na raznoraznim idejam i solo ili grupnim okupljanjima gde se jačao potencijal znanja i razmenjivala iskustva svih prisutnih. I bilo bi mi jako krivo da neko ovakav odgovor protumači u tom pravcu.

Zajednička pretpostavka je sledeća. Braća Garrott su videvši da je glava potpuno nova i dijamant netaknut, možda odlučili da ne menjaju cantiliver već samo zamene dijamant. Dakle, nagađamo obojica da su se za to odlučili kao bolju opciju u datom trenutku, jer je vešanje i ceo nosač potpuno nov i na taj način dočarava najbolje, zamišljeni zvuk koji su konstruktor i Supex zajedno zamislili samo sa kvalitetom više uvođenjem superiornijeg vrha.

Zaključak je definitivno da je cantiliver originalan i potpuno je jasno da do zamene cantilivera nije ni došlo, što sertifikat dodatno i potvrđuje.

Izvinjavamo se za celu neprijatnost i molimo za razumevanje, kako sa moje, tako i sa Duškove strane za dat pogrešan podatak.

Link to comment
Share on other sites

За будућу референцу, пар линкова око кантилевер склопова:

Adamant-Namiki (*):

https://www.ad-na.com/en/product/jewel/product/cantilever.html

Sound-Smith:

https://www.sound-smith.com/options-cantilever-and-stylus-shapes

(*) Adamant-Namiki има и web-shop, директно продају готове кантилевер склопове. Интересантно је да цене кантилевера не варирају превише у зависности од материјала. Разлика од боронског до алуминијумског кантилевера сa micro-ridge профилом је само 15%. Зашто онда ретипери наплаћају више од 100% разлике од алуминијума до борона...? Иначе, чини ми се (мада не могу бити сигуран) да и Sound-Smith набавља склопове од Adamant-Namiki-ја.

Link to comment
Share on other sites

22 minuta ranije, SuperFi said:

@ Father,

da se ponovim od pre par dana: IMHO, bolje bi bilo da je od aluminijuma jer je original bio takav i verovatno je blize izvornom zvuku nego da je stavljen boron. 

Sada nadam se shvatas da jeste bilo dobronamerno sa moje strane?

Naravno, nisam ni u jednom momentu imao drugačiji utisak. Naprotiv tvoja ukazana sugestija i sumnja su samo sprečili neku buduću neprijatnost, i drago mi je da si istupio i javno izneo sumnju po tom pitanju. Zato i dalje tvrdim da je ovako daleko bolje ispitati sve činjenice sa ovom glavom u vezi.

Organizovaću se da odem po mikroskop do Kuršuma preko vikenda pa ću napraviti par snimaka dijamanta i njegovog profila, pa možda, ako neko ima poznanstva sa gospodom koja umeju da procene autentičnost MicroScanner brušenja dijamanta, da eventualno pogledaju slike i daju svoj sud.

Čini mi se da sam postavljao pre nekog vremena (par meseci unazad) ovde u mojoj temi slike onog Supex-a 900 Super, koji sam ja slušao pre par godina gde se jako lepo vidi oblik dijamanta. Potražiću pa ću ga ubaciti u ovaj sadašnji niz.

Link to comment
Share on other sites

2 minuta ranije, Father said:

Naravno, nisam ni u jednom momentu imao drugačiji utisak. Naprotiv tvoja ukazana sugestija i sumnja su samo sprečili neku buduću neprijatnost, i drago mi je da si istupio i javno izneo sumnju po tom pitanju. Zato i dalje tvrdim da je ovako daleko bolje ispitati sve činjenice sa ovom glavom u vezi.

Organizovaću se da odem po mikroskop do Kuršuma preko vikenda pa ću napraviti par snimaka dijamanta i njegovog profila, pa možda, ako neko ima poznanstva sa gospodom koja umeju da procene autentičnost MicroScanner brušenja dijamanta, da eventualno pogledaju slike i daju svoj sud.

Čini mi se da sam postavljao pre nekog vremena (par meseci unazad) ovde u mojoj temi slike onog Supex-a 900 Super, koji sam ja slušao pre par godina gde se jako lepo vidi oblik dijamanta. Potražiću pa ću ga ubaciti u ovaj sadašnji niz.

Gospoda? Da da svoj sud? O načinu na koji je brušen dijamant? E sad sam sve video...:lol:

Link to comment
Share on other sites

1 minut ranije, aaa zmaju! said:

Šta hoćeš da kažeš?! Da su braća i stjuarti podelili pare međusobno??:o krimi

Niko nikog nije prevario pa tako mnogo puta i mnogo godina......velika gospoda i jedan naivan sa prama.....verovatno je tako bilo.

 

Ovi s iskustvom su zavrsili s parama a ovaj s parama je zavrsio sa iskustvom.

Link to comment
Share on other sites

4 minuta ranije, patason said:

Mozda su braca videla da je i dijamant nov pa nisu nista radili....sto je bio verovatno i odlican potez.

Vidi, ne znam šta bih ti ovde odgovorio. Koliko su ludi bili, iz priče o samoubistvu, bolje da i to proverim. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

8 minuta ranije, patason said:

Ima li ta papirologija iglava neki poklapajuci ser.broj ili je to mozda stjuardesa zamenila budzen za obican.....harala je tad JAT supex mafija

Koliko sam ja mogao da vidim nema nikakvih serijskih brojeva. Dobija li se tako nešto od servisera danas kao sertifikat napravljenih radova? Ja nemam iskustva sa MC gimnastikom oko servisa, popravki i uobičajne papirologije.

Link to comment
Share on other sites

Ako je za utehu u ovoj daljoj investigaciji. Zvuk ni malo ne podseća ni na Shibatu ni na VDH ili FG (što je isto) čak ni na Fine Line.

Zapravo je između Fine Line i VDH. Ima preciznost, tracking i detaljnost tona kao Fine Line, a punoću zvučne slike i muzikalnost VDH vrha.

Sad ako je neko slušao MicroScanner, mogao bi da da neko detaljnije mišljnje na tu temu.

Link to comment
Share on other sites

16 minuta ranije, Father said:

Koliko sam ja mogao da vidim nema nikakvih serijskih brojeva. Dobija li se tako nešto od servisera danas kao sertifikat napravljenih radova? Ja nemam iskustva sa MC gimnastikom oko servisa, popravki i uobičajne papirologije.

Dobija se.Sa merenjem.Kod ESCo

Link to comment
Share on other sites

4 minuta ranije, patason said:

Tebi bas lici na taj vrh sto nikad nisi slusao.....prva tvoja mc glava i sve to ali pametan sistemom eliminacije zna i sta nema pojma.

 

Doktor si za sva ostala brusenja dijamanta ....ludilo

A zašto stalno imaš taj neandertalski neizdrž da provociraš.

Slušao sam Shibatu na Supex-u, napisao sam to. Slušam i dalje OM40 VDH vrh na 2M Blue glavi, ranije na Super OM-u. Slušao sam Fine Line na 2M Bronze. Jico Hiper Elipsu na Shure V15 Type3. Sve u svom sistemu na svom gramofonu.

Dajem opis koji pokušavam sa normalnim ljudima da prodiskutujem bez tvojih necivilizovanih komunikacijskih talenata, ako je uopšte moguće.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...