Jump to content


Father-ov Sistem


Father

Recommended Posts

6 sati ranije, Father said:

Jeste, ali prejudicirano i biće sklona daljoj evaluaciji kako se bude postavljala detaljnija anmneza i kvalitet.

Nije isključena ni licitacija od strane onih koji je poslušaju... Sve je na stolu ali tek kada se nekoliko parova ušiju sa ove strane nedvosmisleno dogovore o adekvatnoj ponudi.

uh,ovo je vec next level marketing,respect :wacko:..dosad smo imali samo poodosta tema,obican marketing po forumu gde se uz adekvatnu artiljerijsku pripremu,najavljuje dolazak pesadije,citaj nabavio sam nesto po ceni ispalo iz kamiona,sto ce trebati prodati za dobre pare,pa nije na odmet neki mali "flash" prije toga na tu temu,al sad vec i licitacija ? :heat

Link to comment
Share on other sites

Ako ima iskustava o Supex-u 900 super sa boronskim cantiliverom i Micro Scanner vrhom i direktnih poređenja sa nekim MC zvučnicama bio bih vrlo rad da pročitam utiske i eventualna mišljenja o ceni jer ne nailazim na ponudu ovakve glave i u ovakvom stanju nigde, pa nisam sklon da se izjašnjavam o ceni pre nego je odrede oni čija je i ljudi sa više iskustva i glava sa kojima bi je uporedili.

Iskreno ne mislim da će se prodati u Srbiji, ali imamo čast da je poslušamo i smatram da će putem Acinih kontakata najverovatnije završiti u Zagrebu.

Evo i ovo čisto da ne bude prozivnke da je isipala iz kamiona. :huh:

Complet02.jpg.3a55f3661f8b6e7d8f87414e09f23ac7.jpgComplet04.jpg.87027c26a094baca00f00710ebe724ad.jpg5a38c1cc3acb8_Sertificat01.jpg.d0a70869cce2b4af9907cfae34cb8e1a.jpg5a38c1e8bdafb_Sertificat02.thumb.jpg.232ba2c7bc35f3564b34dc2f4fe23fef.jpgSupex01.jpg.873df6addfa98a2461d6778cdd31e525.jpgSupex03.jpg.4598c64c7ccfca4c0b2884d8401286ac.jpg

 

Kod Kuje je izvršen uvid u stanje vrha, uslikan i postavljen pored njegovog OM30 koji je završio karijeru, čisto da bi se videla razlika između novog i potrošenog.

Mikroskop02.jpg.70fda300ee1aafb3a5044d93b107e79d.jpg

Microskop01.jpg.c6196c682641524e50862a369e505432.jpg

Link to comment
Share on other sites

55 minuta ranije, paja959 said:

uh,ovo je vec next level marketing,respect :wacko:..dosad smo imali samo poodosta tema,obican marketing po forumu gde se uz adekvatnu artiljerijsku pripremu,najavljuje dolazak pesadije,citaj nabavio sam nesto po ceni ispalo iz kamiona,sto ce trebati prodati za dobre pare,pa nije na odmet neki mali "flash" prije toga na tu temu,al sad vec i licitacija ? :heat

Svako ima Google pretraživač kao i hifishark tako da po meni ne treba primarno dočekati na nož nameru da se ova zvučnica proda. 

Link to comment
Share on other sites

Mislim da je javna diskusija i transparentnost na kojoj insistiram daleko pošteniji put u kome neće biti mesta za navlačenja i prevare.

Glava je montirana, ispravna je, radi i samo treba biti strpljiv par dana dok se ne dovede u zonu sigurnijeg rukovanja i pristupi finom podešavanju. Od tog momenta će biti moguće i da se posluša u mom sistemu nekih 10 dana, a posle u vašem ako posedujete SME bajonet, jedino što neće biti apsolutno poravnata za vašu geometriju ručke.

Kažem sve karte su na stolu i još nije odlučeno koliko će zapravo biti spreman Dušan da ide po tuđim sistemima i nosi glavu na slušanje.

Link to comment
Share on other sites

Da li mozda Dusan ima i pripadajuci Supex SDT-77 SUT ?

E, to bi onda bila zaokruzena prica za jednu finu aukciju. 

Mada, kada vec pomenu @zflazar Google pretrazivac, ima i toga u kompletu na Hifi  Shark-u trenutno, pa eto i smernica za neku okvirnu cenu ( a da, znam da ove sa Shark-a nisu radila pokojna braca Garrott ).

Btw, srecno sa aukcijom  .:wave2

Link to comment
Share on other sites

17 minuta ranije, giZ_Mo said:

Када је био мањак пива.  :rolleyes:

Uvek je manjak piva! :P Znači ulaznica za slušanje G-Supex-a vino ili Six pack kekog pitkog goriva ...

 

8 minuta ranije, lalelala said:

e analogni drugari , zavidim vam kako ste pali  u trans i koje vam druženje & uživancija sledi ....

Nailazim na revolt ukućana prema pop muzici, moraću brzo nešto da smislim, nego čuvam Marley-ja za malo veću težinu pa će biti lakše. :) Hvala na podršci … :cheers

Link to comment
Share on other sites

3 minuta ranije, Patolog said:

Da li mozda Dusan ima i pripadajuci Supex SDT-77 SUT ?

E, to bi onda bila zaokruzena prica za jednu finu aukciju. 

Mada, kada vec pomenu @zflazar Google pretrazivac, ima i toga u kompletu na Hifi  Shark-u trenutno, pa eto i smernica za neku okvirnu cenu ( a da, znam da ove sa Shark-a nisu radila pokojna braca Garrott ).

Btw, srecno sa aukcijom  .:wave2

Nema SUT kao što sam napisao SUT-ove su davno odbacili i slušali sa MC preampima iz tog doba. U poslednje vreme Aca sastavlja neka MC Tube predpojačala koja oduzimaju dah. Nestrpljiv sam da ga donesem i uporedim sa postojećom kombinacijom.

Dušan je imao još dva Supexa. Jedan 900 super koji je prvi kupio i koji je dao meni pre par godina za povrtak u gramofonske vode, drugi 901 super koji je nekome pozajmijo i nikada mu nije vratio i konačno je kupio ovaj koji je čuvao za novu ručku, ali je nikada nije kupio. CD ga je zainteresovao u smislu prerada i modifikacija i izgubio interesovanje za gramofon tokom ludih devedesetih. Ima negde rasturen modifikovan neki Thorens i Well-Tempered Arm, ali nema snage da ga sklapa niti ga zanima.

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, Father said:

Mislim da je javna diskusija i transparentnost na kojoj insistiram daleko pošteniji put u kome neće biti mesta za navlačenja i prevare.

Glava je montirana, ispravna je, radi i samo treba biti strpljiv par dana dok se ne dovede u zonu sigurnijeg rukovanja i pristupi finom podešavanju. Od tog momenta će biti moguće i da se posluša u mom sistemu nekih 10 dana, a posle u vašem ako posedujete SME bajonet, jedino što neće biti apsolutno poravnata za vašu geometriju ručke.

Kažem sve karte su na stolu i još nije odlučeno koliko će zapravo biti spreman Dušan da ide po tuđim sistemima i nosi glavu na slušanje.

 

 

nemojte to da radite, sem ako nećete da razjebete glavu i pre nego što je prodate. to se prosto ne radi, nisu to kablovi ili pojačalo pa da možeš da ga nosaš do prekosutra.

Link to comment
Share on other sites

Nosenje glave u goste, bez podesavanja osnovne geometrije na shellu .... mani se toga.

Voleo bih i ja da je cujem i bas da sam kupac ne bih zeleo da je tako probam.

Ako si cuo razne produkcijske efekte u prostoru tamo i 'vamo, okolo naokolo,  sistem ti je dovoljno dobar za osnovnu prezentaciju.

Link to comment
Share on other sites

1 minut ranije, Patolog said:

Koje su cevi implementirane u tom MC predpojačivaču ?

Stvarno ne znam. Rekao mi je ali me nije zanimalo. U petak idem po taj Phono pa ću štreberski sve da zapišem, kako bih najbolje preneo.

Poslao bih Acin telefon na PP pa ga možete pitati ko je zainteresovan da ga posluša. Kod njega su izvanredni uslovi, pod uslovom da nešto ne petlja, jer uvek kod njega slušamo neki drugi preamp, amp, komplet zvučika ... Čovek nema  mira.

Zadnji put smo slušali B&W Bass u visokoj kutiji (nalik TDL ali bez kanala) koji je motan folijom na 0.5 ohm-a koji tera nekim pažljivo odabranim vrhunskim Auto pojačalom. Izvanredna prezentacija i definicija basa. Umesto Bedini-ja napravio je Hiragu po Duškovim uputstvima i sa njom ganja midbass, mid i visokotonac.

Hoću reći stalno nešto menja i proba, ali uvek zove da se družimo i komentarišemo svi skupa.

Link to comment
Share on other sites

8 sati ranije, anubisgrau said:

 

 

nemojte to da radite, sem ako nećete da razjebete glavu i pre nego što je prodate. to se prosto ne radi, nisu to kablovi ili pojačalo pa da možeš da ga nosaš do prekosutra.

U pravu si.

Nisam imao nameru da zvučim isključiv i da naglašavam da je to opcija samo za one koji bi je već poslušali kod mene u Duškovom prisustvu i eventualno dali svoje mišljenje o ceni pa želeli da je ipak poslušaju i u sopstvenom sistemu radi konačne odluke.

Link to comment
Share on other sites

7 sati ranije, Krca44 said:

Nosenje glave u goste, bez podesavanja osnovne geometrije na shellu .... mani se toga.

Voleo bih i ja da je cujem i bas da sam kupac ne bih zeleo da je tako probam.

Ako si cuo razne produkcijske efekte u prostoru tamo i 'vamo, okolo naokolo,  sistem ti je dovoljno dobar za osnovnu prezentaciju.

Sve se slažem.

Ako neko poseduje sopstveni Supex SDT-77 SUT može da ga donese za potrebe te slušne sesije. Verujem da bi to moglo da da odgovore i na odnos MC Phono Vs. projektovani SUT + MM Phono.

Dušan mi je vrlo pohvalno sa punim odobravanjem i slaganjem pohvalio koncepciju MM Phono predpojačala Zorana Dimovskog, kada sam mu pročitao Zoranovu specifikaciju elemenata i topologiju. Mislim da nam neće manjkati adekvatnih uslova da je dovoljno kvalitetno poslušamo i procenimo zvučni kvalitet.

Ne verujem da će biti neka gužva zainteresovanih kupaca, pa sam siguran da će mo naći neki dan da se družimo i da je poslušamo zajedno.

Link to comment
Share on other sites

12 sati ranije, Father said:

 

Evo i ovo čisto da ne bude prozivnke da je isipala iz kamiona. :huh:

 

ocito nisi shvatio sta je "ispalo iz kamiona" pojam...ne poricem da jedna ovakva zvucnica,sa svom ovakvom propratnom dokumentacijom,ambalazom i svim dzidzabidzaba koje se vide i nalaze uz nju raritet u ovoj formi ne samo za ove meridijane,vec i u sirem kontekstu,al ne preterujte,odredite cenu,moze od mene i sky is the limit,ko hoce,nek izvoli...al ovo sa licitiranjem mi je vec gore od najgoreg kafanskog deala...

sretno sa prodajom...

Link to comment
Share on other sites

@paja959

Možda sam se pogrešno izrazio. Mislio sam, kada se odredi neka polazna cena, u zavisnosti od ponuda i interesovanja ta cena bi mogla ići i gore i dole.

Svakako će mišljenje o ceni slati i zainteresovani od spolja, pa nije poznato u kom će se pravcu cena kretati.

Istražite malo koliko je koštala ta glava osamdesetih i koliko je koštao najviši nivo usluge kod braće iz Australije, dodajte malo stresa oko slanja i na drugi kontinent i nešto raritetnih poena pa procenite šta je adekvatna cena. 

U ovom slučaju treba se biti vrlo obazriv i pažljiv u svakom smislu, kako bi ovakva retkost došla u prave ruke, gde će se njen život produžiti i nakon dugog slušanja i potrošenog Garrott-ovog vrha.

Link to comment
Share on other sites

budite spremni da se suočite sa zahtevom da se predmetna zvučnica proceni od strane stručnog lica, osposobljenog i opremljenog za reparaciju MC zvučnica, koje bi ocenilo stanje, procenilo potrebu za nekim zahvatima na njoj, eventualno odmah ili u bližoj budućnosti i dalo procenu cene u stanju u kakvom je sada.. najbliža osoba koja može dati te odgovore je u Pešti, što komplikuje stvar

ali, možda neko i podlegne neizdržu, pa zabatali sve mere opreza.. to je sasvim moguće

Link to comment
Share on other sites

13 sati ranije, Father said:

Ako ima iskustava o Supex-u 900 super sa boronskim cantiliverom i Micro Scanner vrhom i direktnih poređenja sa nekim MC zvučnicama bio bih vrlo rad da pročitam utiske i eventualna mišljenja o ceni jer ne nailazim na ponudu ovakve glave i u ovakvom stanju nigde, pa nisam sklon da se izjašnjavam o ceni pre nego je odrede oni čija je i ljudi sa više iskustva i glava sa kojima bi je uporedili.

Iskreno ne mislim da će se prodati u Srbiji, ali imamo čast da je poslušamo i smatram da će putem Acinih kontakata najverovatnije završiti u Zagrebu.

Evo i ovo čisto da ne bude prozivnke da je isipala iz kamiona. :huh:

Supex01.jpg.873df6addfa98a2461d6778cdd31e525.jpgSupex03.jpg.4598c64c7ccfca4c0b2884d8401286ac.jpg

 

Kod Kuje je izvršen uvid u stanje vrha, uslikan i postavljen pored njegovog OM30 koji je završio karijeru, čisto da bi se videla razlika između novog i potrošenog.

 

 

@Father, slusao je kratko kod Tibora Sindrica. 

Na slici je zvucnica o kojoj pises? Nisam expert za analogiju, tek od skoro ispodprosecni korisnik (drugi mi podesavaju gramofon) ali zar na slici nije aluminijumski kantilever?

 

Link to comment
Share on other sites

1 minut ranije, SuperFi said:

@Father, slusao je kratko kod Tibora Sindrica. 

Na slici je zvucnica o kojoj pises? Nisam expert za analogiju, tek od skoro ispodprosecni korisnik (drugi mi podesavaju gramofon) ali zar na slici nije aluminijumski kantilever?

Tako je slikana je baš zvučnica koja bi se prodavala. Što se cantilivera tiče preneo sam ono što mi je Duško rekao da je poručio kao paket uslugu. Ne bih znao dalje od ovoga da kažem.

 

7 minuta ranije, Woland said:

budite spremni da se suočite sa zahtevom da se predmetna zvučnica proceni od strane stručnog lica, osposobljenog i opremljenog za reparaciju MC zvučnica, koje bi ocenilo stanje, procenilo potrebu za nekim zahvatima na njoj, eventualno odmah ili u bližoj budućnosti i dalo procenu cene u stanju u kakvom je sada.. najbliža osoba koja može dati te odgovore je u Pešti, što komplikuje stvar

ali, možda neko i podlegne neizdržu, pa zabatali sve mere opreza.. to je sasvim moguće

Ovo je jedan od puteva kojim bi cela priča mogla da krene, i to je već u domenu prodaje, kada se završi ovaj deo razrade i zvučnih evaluacija. Dalja komunikacija će ići sa vlasnikom privatnom linijom. Kako bi se takva veštačenja dogovorila i na čiji teret bi išla je za kasniju fazu.

Iskreno, ja sa MC svetom nemam neko iskustvo.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...