Jump to content


Father-ov Sistem


Father

Recommended Posts

9 sati ranije, Father said:

Taj IEC AC C-14 FURUTECH nešto ne vidim na oficijalnom sajtu. Možda je neki stariji model. Ne bih znao. Znam da sam ih pitao za ovaj FI-06 i da su bili u problemu da ga nabave.

http://www.furutech.com/products/power-inlets-receptacles/iec-inlets/

proizvodjacu kablova c-14 je oznaka svih iec konektora,3 pina trapezasti oblik,muski ili zenski,sasijski ili kablovski 

imas c-19 hi current,tri pina  pravougaoni oblik.....

 

Link to comment
Share on other sites

40 minuta ranije, Father said:

IEC10A.png

...i ...Nemoj to da se ne zna! :o

poenta je da pre rastavljanja na nano cestice sveg a sto ti padne na pamet i objasnjenja zasto proklizava lamela na space shuttlu 

bar jednom pocnes od abecede i to cele....ne pola,ne 84%....cele.

 

to neznanje elementarnog,a diskutujes o svemu na ultra high ekspertskom nivou,te saceka na drugoj krivini i diskredituje te.

probaj da spoznas koliko ne znas i ustrucavaj se da javno to pokazujes.

Link to comment
Share on other sites

On 15.7.2019. at 14:23, jagermaister said:

Takoodje dajem prednost vezi bez iec-a ( direkt kabel na napojnu ploču ili šta god ..) to sam uradio na strimer , napredak je odličan. Na pojačalo bih probao jer je lako zamjenljiv i ne bih da skrnavim dobro očuvan primjerak , zato me zanima karakter. Ne znam jel ovaj tvoj original ? ... ab je svoj nabavio u Šabac .

PS :  po mom iskustvu a i Tozinom koliko se sjećam gold iec je ubica srednjih 

Ne pratiš na časovima i inače...

Kopija kopije ojaide (kojih ima nebrojeno vrsta). O njima je bilo riječi.

Link to comment
Share on other sites

13 sati ranije, Nixie said:

Ja na uređaje stavljam EMI filtere u obliku IEC konektora. 10A za pojačala, 3A za pretpojačala, DAC i ostalu sitnu boraniju. Da li je ko probavao razliku sa i bez filtera. Bojim se da nisam pogrešio stavljajuči taj filter, i time pokvario zvuk misleći da činim dobro delo.

Ove sam koristio:

http://www.kelco.rs/katalog/detalji.php?ID=9771

http://www.kelco.rs/katalog/detalji.php?ID=9827

Svaki kabal koji koristim ima GND, osim za DVD plejer koji služi kao CD transport, tu nema GND, a utikač je Figure 8 tipa.

Fino ti rekoše. Skidaj ta čuda. Ne pate uređaji zbog njih samo tbog nedostatka dinamike nego zbog svega.

Link to comment
Share on other sites

9 sati ranije, Father said:

Samo slušanje i odluka, da li je vredno ili nije novca datog za isti. Probali smo razne kopije i jeftinije brandove i razne materijalizacije ovde na forumu. Ja sam za svoje strujaše našao najbolju kombinaciju sa Wattgate modelima najviše klase Audio Grade 350i AU i 390i AU kao i sa 350 AU EVO i 390 AU EVO koji su postali "fabrička ugradnja".

Za moje uši zlato ima najneutralniji balans, što je i konstrukcija kabla morala da isprati, tako da je uvek mnogo nekih nepoznatih u opticaju.

Sa rodijumom Furutech-ovim Furutech FI-E11Furutech FI-11-R je sa mojim kablom imao malo zatvoreniji karakter, ali zaista su to bile finese, a ne svetlost i tama razlike.

Onaj IeGO 8085 Gold Telirijum sa pozlatom je bio baš neprirodno zatvoren, ali sa dozom koja nekome možda i ne bi smetala... 

Nešto najčudnije što pročitah u skorije vrijeme.

Preispitaj svoje kablove. Furutech orginal ni jedan nema zatvoren karakter. Ali ni jedan.

Fi e 38 rodijum i gold su klasa za sebe.

Link to comment
Share on other sites

6 sati ranije, Toza said:

Ne pratiš na časovima i inače...

Kopija kopije ojaide (kojih ima nebrojeno vrsta). O njima je bilo riječi.

Nisam znao da ima iec oyaide .. probao audioquest i poslije početne euforije nakon par dana zakljucim da gold ubi sredinu . Ja za iec dajem prednost rodijumu , ne treba farbat zvuk na svakom ćošku i ubijat brzinu :D

Link to comment
Share on other sites

7 sati ranije, Toza said:

Nešto najčudnije što pročitah u skorije vrijeme.

Preispitaj svoje kablove. Furutech orginal ni jedan nema zatvoren karakter. Ali ni jedan.

Fi e 38 rodijum i gold su klasa za sebe.

Zašto najčudnije. Čuli i složoli se obojica. Kupac je imao par svojih novih konektora koje sam terminisao na moj Hi9 kabl (i da se ispravim nije IEC bio Furutech FI-11-R nego FI-15-R )

Pozvao me je i konstatovao da je za dlaku manje rezultan/zatvoreniji od Wattgate kombinacije, koji smo ranije probali kod njega. Poslušali smo zajedno i zaista je tako. Takođe sam rekao da je to neznatno. Obično se rodium duže usvirava. Ova konstatacija je bila na samom početku u prvoj nedelji rada. Znam samo, po njegovim rečima, da je to jedina komponenta koja će osatati zauvek u sistemu. Meni je to dovoljano za preispitivanje.

Link to comment
Share on other sites

@patason

Svoje znanje i iskustva delim i iskren sam u tome. Ne krijem da nešto ne znam i nije me sramota da ne znam, jer mogu da naučim od ljudi sa dobrim namerama. Od tebe sigurno nemam šta da naučim jer si uglavnom ofanzivan u niskom startu sa kopačkama i kramponima uvek spremnim da se zariju u svakoga i svakakvu diskusiju.

Ne glumim autoritet niti namećem svoje mišljenje, jednostavno govorim iz sopstvenog iskustva i skromnog znanja. Kome od koristi super kome nije ili je prozreo sve to već u prethodnom životu njemu svaka čast.

Kako god da je, želim ti da dugo živiš sa sobom takvim kakav si i da se sit okoristiš sveznanja kojim mašeš tako nadmeno.

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, Father said:

Zašto najčudnije. Čuli i složoli se obojica. Kupac je imao par svojih novih konektora koje sam terminisao na moj Hi9 kabl (i da se ispravim nije IEC bio Furutech FI-11-R nego FI-15-R )

Pozvao me je i konstatovao da je za dlaku manje rezultan/zatvoreniji od Wattgate kombinacije, koji smo ranije probali kod njega. Poslušali smo zajedno i zaista je tako. Takođe sam rekao da je to neznatno. Obično se rodium duže usvirava. Ova konstatacija je bila na samom početku u prvoj nedelji rada. Znam samo, po njegovim rečima, da je to jedina komponenta koja će osatati zauvek u sistemu. Meni je to dovoljano za preispitivanje.

Jasno. 

Kad pišem o šuko konektorima, podrazumijeva mi se da sa druge strane nema IEC. Opisujem samo šuko bez IEC.

Link to comment
Share on other sites

Može se ustanoviti karakter i prostom zamenom jednog od dva konektora sa obe strane kabla. To se lako čuje. Ne mora da jedan kraj bude bez konektora. A mogu i da se dva ista kabla uporede na kome su ili oba konektora od drugog proizvođača ili je samo jedan konektor zamenjen.

Ja sam onaj IeGo probao na pojačalu gde je kabl ušao u uređaj, pa je bio baš slučaj koji pominješ.

Link to comment
Share on other sites

5 sati ranije, Father said:

@patason

Svoje znanje i iskustva delim i iskren sam u tome. Ne krijem da nešto ne znam i nije me sramota da ne znam, jer mogu da naučim od ljudi sa dobrim namerama. Od tebe sigurno nemam šta da naučim jer si uglavnom ofanzivan u niskom startu sa kopačkama i kramponima uvek spremnim da se zariju u svakoga i svakakvu diskusiju.

Ne glumim autoritet niti namećem svoje mišljenje, jednostavno govorim iz sopstvenog iskustva i skromnog znanja. Kome od koristi super kome nije ili je prozreo sve to već u prethodnom životu njemu svaka čast.

Kako god da je, želim ti da dugo živiš sa sobom takvim kakav si i da se sit okoristiš sveznanja kojim mašeš tako nadmeno.

Jasno je da si ti "zrtva"....a maltretiras stotine ljudi.

 

O meni sve znas,da li si ikad sebe preispitao.Moje znanje ili neznanje ne postoji na forumu (ne zatrpavam ga) a ti svoje neznanje i misljenje,koje imas o svemu (sto je ok) imas nekontrolisan nagon da javno objavis i ako je to utemeljeno na zdravoj seljackoj inteligenciji (koju smatras da posedujes i da je ona dovoljna,genijalna) i da ceo svet treba da cuje i divi se-e to nikako nije u redu!

 

Da bi neko misljenje nekome rekao glasno MORAS da se preispitas,proveris,naucis...ili sve sto pises a nista od navedenog nisi  uradio formulisi u vidu pitanja....pa ce neko  ko jeste naucio a ima volje da ti znanje prenese to i uraditi.

 

Ne glumi zrtvu jer to nisi,forum je tvoja zrtva kako stvari sada stoje.

 

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, patason said:

Ne glumi zrtvu jer to nisi,forum je tvoja zrtva kako stvari sada stoje.

To će vreme pokazati i ljudi na njemu. A tebe molim da me ostaviš na miru i da gledaš svoja polsa. Nema potrebe da glumiš Robina Huda i spasavaš forumaše od moje gluposti. Neka sami prosude po tom pitanju.

Tvoj doživljaj je primljen k znanju i tebi se više neću obraćati ni kada me direktno nešto budeš pitao.

Stavi me na ignore listu i problem rešen. Ne čitaj šta pišem i biće ti lakše, a i svima nama.

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, Father said:

To će vreme pokazati i ljudi na njemu. A tebe molim da me ostaviš na miru i da gledaš svoja polsa. Nema potrebe da glumiš Robina Huda i spasavaš forumaše od moje gluposti. Neka sami prosude po tom pitanju.

Tvoj doživljaj je primljen k znanju i tebi se više neću obraćati ni kada me direktno nešto budeš pitao.

Stavi me na ignore listu i problem rešen. Ne čitaj šta pišem i biće ti lakše, a i svima nama.

ovo primeni sa svima i bices najbolji clan foruma.

 

a ja cu se tebi obracati kad god lupetas,pises neistine,razvijas genijalne teoreme zasnovane na pogresnim pocetnim pretpostavkama.....znaci skoro uvek.....i'm watching you,you... :nono

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Naleteo sam na ok komad kartona za probu. Slušam par dana pa ću javiti utiske. Ne primećujem ovako na prvu neki veliki pomak u basu, da ga ima nešto više onako subjektivno, ali mi se čini da su se dosta bolje pojavili neki tonovi koji su bili tu ali dosta tiši...

Nisam imao prilike da se posvetim slušanju, zbog drugih obaveza, ali je važno da sam uspeo da izvedem ovu provizornu probu jednostavno sa duplo lepljivom trakom i jednim tregerom. Formiran je trapezoid, ako se pogleda odozgo, kome su stranice dimenzija: na mestu gde je zalepljen karton uz driver 34cm, dubina zida 32.5cm i šira stranice koja je dalja od panela 44cm, dok je visina kartona 76cm. Znači bočni zidovi od kartona se blago šire kako se udaljavaju od leđa.

Evo i slika kako je sve postavljeno.

Box_01.thumb.jpg.6b210c10202b579adb0dd24fb314914b.jpg

Box_02.thumb.jpg.0bee09ec879ad3e736f70575b73b3a6d.jpg

Box_03.thumb.jpg.9f63c90f0f180d06b53193d62dca4570.jpg

Box_04.thumb.jpg.e38dda2ff26ee18998a92aff61105d9f.jpg

Box_05.thumb.jpg.821914649c059a8d9b56b2b400a59f27.jpg 

Link to comment
Share on other sites

9 sati ranije, džonibigud said:

Palo mi je nešto na pamet. Probaj one dor stopere na osnovu koja drži zvučnik da staviš. Zanima me da li ima neke promene:)

Išao sam da ih kupim, ali ne nalazim ih u BGD. Neke Linde sam obišao, a za neke su mi javili kolege sa foruma. Jedino da probam sa nečim sličnim tipa ručni teg od 2.5kg.

9 sati ranije, džonibigud said:

 Inače mnogo dobro izgledaju ti zvučnici. 

:) Po tom pitanju su podeljena mišljenja. Jednom prilikom u razgovoru sa stolatom koji mi pravi nove panele, reče ... " Izvini, nadam se da nećeš da se uvrediš, ali tragično su ružni zvučnici kako ti sada izgledaju." ... onako sa uzdignutim obrvama pun sažaljenja. :lol: Nekima se dopada neobičnost forme, nekima se baš dopadaju, a nekima liče na Miki mausa, u fazonu cirkus, dečije... 

Meni to nije bilo toliko važno, obzirom da su započeti kao poligon za istraživanje za mene novog koncepta, bez ikakvog predznanja o fizici istih, pa su izgled i nadogradnja pratili razvoj i akustičke potrebe, kako sam vremenom skupljao iskustva i usput učio o OB konceptu.

Hvala na pozitivnom viđenju. Iz Mićinog impresivnog opisa zvuka kod tebe verujem da posedujemo slične afinitete u pogledu rasporeda i dimenzije zvučne slike, pa bi bilo interesantno da se eventualno i upoznamo...

:cheers

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, damic said:

Imas na netu Edge program, pa napravi simulaciju sa i bez klrilaca. Iz grafika ces videti koji su dobici.

http://www.tolvan.com/edge/help.htm

Pokušaću, ako se snađem, da unesem potrebne parametre i dimenzije pa ako bude uspešno (moje korišćenje app) postaviću šta sam dobio.

Najlepše hvala :cheers

Link to comment
Share on other sites

@damic

Nisam baš 100% siguran šta radim u ovoj aplikaciji, pa bolje da proverim. Dobijam da mi je f1 (Hz) = 147.5, kada je uneta samo dimenzija prednjeg panela. Kada dodam dve dužine koje dodaju krilca dobijam f1 (Hz) = 62.41. Ne dolazi do poklapanja sa Nixievim merenjem mikrofonom, gde sam imao 60Hz i možda nešto malo niži odziv samo sa prednjim panelom sa mikrofonom na 1m.

Mislim, vidi se značajan pomak na dole od nekih 80Hz, u app, ali je polazna tačka daleko viša 147.5Hz. Sad, da li je to polazna najniža freq. od koje počinje fizičko opadanje (poništavanje prednjih i zadnjih talasa) ili šta već, nije mi najjasnije.

Evo i slika šta sam uneo u app. 

1177485174_SSbezkrilca.thumb.png.f7c91feddba9ccba9f09f92e910c2029.png

140894918_SSsakrilcima.thumb.png.0602036f660c1c2e0b829fe251c28319.png

Nixieeva meranja:

Na 1m

1765666768_L-R1m.thumb.png.05f358790b79f4e9d432935065b29681.png

Sa troseda

265931222_L-RTrosed.thumb.png.839fc8f9ad7b3b03e94caf72fde8ab12.png

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...