Jump to content


Father-ov Sistem


Father

Recommended Posts

8 sati ranije, sondek said:

Jedan majstor za klime mi pricao da postoji fabrika u kini gde ti po zelji "firmiraju" klimu.Unutra sve isto sr.nje oznake nalepnice i firma po zelji.

pa nije baš tako, danas se u Kini proizvodi 90% svih klima uređaja, i delova za njih: obično može da se bira kompresor, koji je zapravo brendiran, i postoji još nekoliko opcija u vezi filtera, jonizatora, dizajna itd.. stvar je mnogo ozbiljnija, nego što se ovde povremeno predstavlja - proizvođači imaju ekskluzivne ugovore sa nosiocima brendova, sa njima imaju zajedničke fabrike, oni imaju kontrolu proizvodnje, sve u svemu mnogo ozbiljnija priča od ove nalepničke.. bio, video, naručivao... teško da može da se kupi fake Panasonic klima u Kini, možda na Tajvanu

češće se pronađu njihovi brendovi koji koriste znanja stečena iz zajedničke proizvodnje, ovaj Viborg IEC, neodoljivo potseća na Furutech:

https://www.aliexpress.com/item/32662910055.html

viborg-vi-06bc-iec-c14-connector-pure-co

imam ga na Garrardu u drugoj boji - ništa mu ne fali

 

Link to comment
Share on other sites

6 sati ranije, Kejsovic_33 said:

Ne dovodi se u pitanje kvalitet kopija kupovinom od neovlašćenih dilera u ovom upozorenju, već o pravu na reklamaciju odnosno garanciju kod Furutech-a.

Možemo samo da nagađamo da li su ovi jeftiniji primerci bezobrazluk i krađa tehnologije od strane Kineza radi sopstvene koristi, čak i ako pretpostavimo da je proizvodnja metalurških delova i tela konektora preseljena kod njih. Ako je to istina, to nije nikakva sramota za Originalne kompanije, u ovom slučaju Furutech, a to ne znamo jer se retko iko hvali time. Uglavnom je trend jeftinija proizvodnja i veći profit uz priču i novi dizajn praćeno još višom cenom. Dakle nisu ni oni mnogo dražesni u svojim "zločinačkim namerama".

Viborg se pojavio i uzima sve veći deo kolača sa vrlo pošteno izrađenim konektorima, ali da liči na Furutech u ovom slučaju, svakako liči i rekao bih i previše tendenciozno liči na FI-06. Iskreno mislim, a na osnovu dva dana slušanja ovog Furutec/Viborg primerka koji posedujem, da se radi o izvanrednom kvalitetu koji je dostupan za manje novca od uzora koji, da kažemo kopira.

Na IEC-u koji ja imam piše vrlo jasno Furutech i sve je na svom mestu kao original što ukazuje na nekakvu "ozbiljnu nameru". Sa druge strane dolazi u paketu od 2 komada po ceni od nekih 12e+. Možda se radi o grešci pogrešnog pressa na Viborg telu ili namernom tiražu. Ipak je ovaj "Furutech" duplo jeftiniji od Viborg primerka, jer se dobijaju 2 komada za istu cenu jednog Viborga. Šta Kinezi muvaju to nikada nećemo znati.

Zvučni utisci od sinoć svakako govore o izvanrednom napretku zamenom samo tog  jednog konektora u mom Phono setup-u. Danas ću montirati dve zvučnice koje najviše slušam i proći kroz poznate numere za evaulaciju boljitaka / gubitaka.

Samo da dodam da ne zapažam ni jedan pokazatelj mesinganog prizvuka u zvuku, nikakve oštrine ili napetosti koja mi je ranije malo smetala u kombinaciji ove glave + igle (Gold OM + Super OM 10) koju koristim u procesu usviravanja ovih par dana od ugradnje.

Nisam snob ni brandoman niti cicija da platim kvalitet kada nema alternativa, i uvek donosim zaključke slušanjem ili nekim skromnijim merenjem, gde je to moguće izvesti radi dopune/potvrde utisaka. Ni ovo nije izuzetak, ali je zaista cenovno gledano naznaka ne proporcijalnog ulaganja za dobijene rezultate.

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, Father said:

Zvučni utisci od sinoć svakako govore o izvanrednom napretku zamenom samo tog  jednog konektora u mom Phono setup-u. Danas ću montirati dve zvučnice koje najviše slušam i proći kroz poznate numere za evaulaciju boljitaka / gubitaka.

Ja na uređaje stavljam EMI filtere u obliku IEC konektora. 10A za pojačala, 3A za pretpojačala, DAC i ostalu sitnu boraniju. Da li je ko probavao razliku sa i bez filtera. Bojim se da nisam pogrešio stavljajuči taj filter, i time pokvario zvuk misleći da činim dobro delo.

Ove sam koristio:

http://www.kelco.rs/katalog/detalji.php?ID=9771

http://www.kelco.rs/katalog/detalji.php?ID=9827

Svaki kabal koji koristim ima GND, osim za DVD plejer koji služi kao CD transport, tu nema GND, a utikač je Figure 8 tipa.

Link to comment
Share on other sites

22 minuta ranije, Nixie said:

Ja na uređaje stavljam EMI filtere u obliku IEC konektora.

Ja taj nikada ne bih pomislio da stavim. Nekako poučen iskustvima od najskromnijih filtera do nekih komplikovanijih, uvek su mi mutili transparentnost i ubijali dinamiku.

Ipak da se ogradim, od uređaja do uređaja, negde možda legnu, ali verujem da bilo koji uređaj sa vrhunskim izvedenim napajačkim delom, mora da prikaže jedan osetan laidback od ovakvog filtera ili nekakvog sličnog filterskog sklopa postavljenog ispred trafoa i projektovane filtracije nakon greca ili još bolje shotky diodnog sklopa.

Bilo bi zanimljivo istestirati kod tebe šta bi se desilo postavljanjem ovog koji ja imam ili nekog od 30e umesto tog sa integrisanim filterom.

Link to comment
Share on other sites

Mrzi me da ih skidam , ali možda ću i to uraditi prvo na onom malom pojačalu, za probu, kopka me to. Imam odavno par onih IEC šasijskih pozlaćenih konektora iz Kanibala, samo ne znam kakav efekat očekivati od njih pa ih nisam stavljao za sada. Cena sve govori o njima, nek ostanu za nešto obično.

http://www.kanibal.co.rs/products.php?sgr=12611000&pid=12611003

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, Nixie said:

Taj IEC AC C-14 FURUTECH nešto ne vidim na oficijalnom sajtu. Možda je neki stariji model. Ne bih znao. Znam da sam ih pitao za ovaj FI-06 i da su bili u problemu da ga nabave.

http://www.furutech.com/products/power-inlets-receptacles/iec-inlets/

Link to comment
Share on other sites

23 minuta ranije, Father said:

@Nixie

Da, ima caka sa poštarinom, sada sam se setio. Mislim da je sa Aliexpresa besplatna poštarina. Tako mi nešto Duško reče?

Proveri

Sa Alija je obično besplatna poštarina, jer je već ugrađena u cenu, a neki prodavci daju namerno malu cenu a veliku poštarinu, kako ko se snađe. China Air je u stvari srce i duša Aliexpress-a, jer da su poštarine ko u Jevropi i Amerikama ne bi ništa živo prodali.

Link to comment
Share on other sites

29 minuta ranije, Father said:

Taj IEC AC C-14 FURUTECH nešto ne vidim na oficijalnom sajtu. Možda je neki stariji model. Ne bih znao. Znam da sam ih pitao za ovaj FI-06 i da su bili u problemu da ga nabave.

http://www.furutech.com/products/power-inlets-receptacles/iec-inlets/

Ma ja našima ništa ne verujem, kupe po 5-6 dolara pa prodaju za 3984din, zato izbegavam. Bolje ako se štedi kupiti kopiju kod Kineza, barem znaš da je kopija. Ovo kod nas ne znaš šta je.

Link to comment
Share on other sites

@miletrosak1959

Rekoh da je nešto sumnjivo i da nešto mute. Još ranije sam primetio da originalni konektor deluje tako kao sjajan, ispoliran, nauljen kao taj prvi koji ističeš, a ovaj koji se dobija je mat, upravo kao svi posle prve slike.

Najluđe je što svi koriste iste fotke sa neta pa ne možeš da jasno znaš osim cenom (27e). I tada možeš da imaš sumnje šta su ti dali.

Dodatno je u ovom poslednjem slučaju kutija nalik Furutekovoj sa sve hrom finišom i naslovom koji jasno kaže: FURUTECH FI-06(G) AC IEC Inlet Socket pure copper Gold Plated 3pcs MATIHUR HIFI Power Original packing box

Slike ispod, one veće ukazuju da se radi o konektoru koji ja ima ... itd ... :ph34r:

Link to comment
Share on other sites

4 sati ranije, Nixie said:

Ja na uređaje stavljam EMI filtere u obliku IEC konektora. 10A za pojačala, 3A za pretpojačala, DAC i ostalu sitnu boraniju. Da li je ko probavao razliku sa i bez filtera. Bojim se da nisam pogrešio stavljajuči taj filter, i time pokvario zvuk misleći da činim dobro delo.

Obraduj  svoje uredjaje i skini te filtere,samo im cenzurisu dinamiku :roll:

 

Link to comment
Share on other sites

40 minuta ranije, Nixie said:

barem znaš da je kopija. Ovo kod nas ne znaš šta je.

Samo slušanje i odluka, da li je vredno ili nije novca datog za isti. Probali smo razne kopije i jeftinije brandove i razne materijalizacije ovde na forumu. Ja sam za svoje strujaše našao najbolju kombinaciju sa Wattgate modelima najviše klase Audio Grade 350i AU i 390i AU kao i sa 350 AU EVO i 390 AU EVO koji su postali "fabrička ugradnja".

Za moje uši zlato ima najneutralniji balans, što je i konstrukcija kabla morala da isprati, tako da je uvek mnogo nekih nepoznatih u opticaju.

Sa rodijumom Furutech-ovim Furutech FI-E11Furutech FI-11-R je sa mojim kablom imao malo zatvoreniji karakter, ali zaista su to bile finese, a ne svetlost i tama razlike.

Onaj IeGO 8085 Gold Telirijum sa pozlatom je bio baš neprirodno zatvoren, ali sa dozom koja nekome možda i ne bi smetala... 

Link to comment
Share on other sites

43 minuta ranije, zoranzu said:

Obraduj  svoje uredjaje i skini te filtere,samo im cenzurisu dinamiku :roll:

 

Moraću izgleda.:thumbsup2

Imam dosta posla, reparirao sam zvučnike sa uspehom, završavam buffer sa 6N6P, e kad to završim krećem na kablove, IEC, ako treba ima i pojačala da prežičim boljim žicama.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...