Jump to content


Father-ov Sistem


Father

Recommended Posts

Moj setup je pristojan, sa iole boljom vinil produkcijom ne zameram ništa. Na digitalnom delu se oseća razlika u dinamici i veća konstantnost dobre produkcije, ali pucketanje vinila mi nadomesti taj subjektivni gap. :)

Link to comment
Share on other sites

54 minuta ranije, Father said:

@Solderer

Zanimljiv pristup, dosta jednostavno za podesiti. Ima li se vremena da se zapazi to sporo proklizavanje ka centru pre nego vrh upadne u lead-out brazdu?

Нађи неку плочу која има веће поље без записа. Треба пуно стрпљења. Они са правом сматрају да све тест плоче имају јако модуриране бразде за подешавање антискејтинга каквих има мало код плоча са музиком. Зато он каже да игле које они замењују имају више оштећен десни канал јер је антискејтинг увек  превелик.

Link to comment
Share on other sites

13 minuta ranije, Solderer said:

Нађи неку плочу која има веће поље без записа. Треба пуно стрпљења. Они са правом сматрају да све тест плоче имају јако модуриране бразде за подешавање антискејтинга каквих има мало код плоча са музиком. Зато он каже да игле које они замењују имају више оштећен десни канал јер је антискејтинг увек  превелик.

Ok, hvala na uputstvima. Ako sam dobro razumeo zapravo "idealno podešen" anti-skating nije kada je igla mrtva i nepomična na mestu gde se spusti, gde god to bilo na golom rotirajućem vinilu, već zapravo treba da ima mali i spori pokret prema centru tanjira. I da to treba upravo naštelovati na samom kraju pri etiketi.

Na taj način zaobilazimo prevelike sile opterećenja na desni kanal usled glasnijih pasaža što je i meni uzrokovalo iskakanje unazad (prema početku ploče) iz brazde i čulo se kao preskakanje.

Link to comment
Share on other sites

2 minuta ranije, Father said:

Ok, hvala na uputstvima. Ako sam dobro razumeo zapravo "idealno podešen" anti-skating nije kada je igla mrtva i nepomična na mestu gde se spusti, gde god to bilo na golom rotirajućem vinilu, već zapravo treba da ima mali i spori pokret prema centru tanjira. I da to treba upravo naštelovati na samom kraju pri etiketi.

Na taj način zaobilazimo prevelike sile opterećenja na desni kanal usled glasnijih pasaža što je i meni uzrokovalo iskakanje unazad (prema početku ploče) iz brazde i čulo se kao preskakanje.

Све су то компромиси, они кажу да је ова метода добра за већи део записа. Код јаких модулација, које нису честе антискејтинг је премали, ово је можда најбољи баланс у реалним условима.

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, InSides said:

Причали смо раније о овоме - задњих пар недеља истражујем могућности за што приступачније мерење THD+N целог аналогног система како би ми погомао у подешавању и даљем развоју... мучио сам се са неверојатно високим вредностима пре него схватим да је рупа тест плоче веома ексцентрична.

Izvini što sam zanemario ovu vrlo interesantnu priču. Možda je bolje nastaviti o ovome u temi koju si svojevremeno otvorio u vezi sa vertikalnim azimutom vrha. Ili da za sada ne ulazimo dublje u to dok ne usvojiš najbolju tehničku metodu za merenje.

Diskutovali smo o tome i to bi bilo izuzetno ako bi uspeli pronaći neki praktičan i dovoljno precizan metod za merenje THD izobličenja i uzajmnih poređenja izvedenih merenja. Naravno vinil je neophodan da bude besprekoran, a kako čujem upravo na njega ne možeš da se osloniš. <_<

Ostaje samo opcija rezanja sopstvenog primerka test vinila, ali koliko sam saznao od onih Novosađana njima snimak ne silazi ispod 50Hz i ne ide iznad 16-18kHz kako mi rekoše. To su im ograničenja mašine i tehnološkog procesa. Opet i to je nešto, ali tu je i osnovni minimalni tiraž ...

Zapita se čovek još jednu stvar... Da li će tako narezana ploča biti perfektnija od te "izvikane" koju već imaš i skupo si je platio, a i ona ima manu? :huh:

Link to comment
Share on other sites

У пар параграфа. :)

Користим ову скрипту:

https://gist.github.com/endolith/246092

Тражи комбинацију Python 2 + NumPy + SciPy, али је доста прецизна, зато што је аутор упоредио са хардверским анализатором (Audio Precision System One). Укупни THD+N је веома велик, али сам тек почео фина подешавања.

Реци ми, дали би могао да ми снимиш WAV од твога грамофона, како репродуцира један чисти тон? Фрекфенција није важна, било која фрекфенција тона на тестној плочи коју имаш. 15 секунди је сасвим довољно.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, InSides said:

Реци ми, дали би могао да ми снимиш WAV од твога грамофона, како репродуцира један чисти тон? Фрекфенција није важна, било која фрекфенција тона на тестној плочи коју имаш. 15 секунди је сасвим довољно.

Naravno, samo ostaje onaj problem sa riaa utišanjem. Definiivno je ona proba sa mikrofonskim ulazom neupotrebljiva za THD merenja punog opsega. Snimiću čim stinem 1kHz stereo pa ti šaljem, propušteno kroz phono preamp i direktno u PC (24bit/96kHz).

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Father said:

Naravno, samo ostaje onaj problem sa riaa utišanjem. Definiivno je ona proba sa mikrofonskim ulazom neupotrebljiva za THD merenja punog opsega. Snimiću čim stinem 1kHz stereo pa ti šaljem, propušteno kroz phono preamp i direktno u PC (24bit/96kHz).

Izvini, a šta će ti opseg do 48kHz za snimanje s gramofona?

Link to comment
Share on other sites

34 minuta ranije, Zexx said:

Izvini, a šta će ti opseg do 48kHz za snimanje s gramofona?

kako bre sta ce mu,pa da bi dobio još bolju prostornu komponentu orkestra praćenu suptilnijim detaljima ne gubeći na preciznosti tonova ili dinamici dubina....jesi dunster,neverujem :plakanje

Link to comment
Share on other sites

15 minuta ranije, patason said:

kako bre sta ce mu,pa da bi dobio još bolju prostornu komponentu orkestra praćenu suptilnijim detaljima ne gubeći na preciznosti tonova ili dinamici dubina....jesi dunster,neverujem :plakanje

Kolega, zato i pitam što ne znam...:lol:

Link to comment
Share on other sites

7 sati ranije, Woland said:

^ naravno da je bolji :) a antiskejting se nmešta brzo i lako, uvežbanoj ruci trebaju maksimalno 3 iteracije :P

 

Od dobrih ručica imao sam samo Grace G707II. Ona je imala opadajući antiskejting ka centru ploče preko najlonskog konca i poluge sa tegom. Ne sećam se da sam ikada imao problema sa tim.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...