Jump to content


Father-ov Sistem


Father

Recommended Posts

Vrlo je moguće, to što kažeš, ali je meni dovoljno basa i bez ove kerefeke.

Ako mi čak i u najboljem slučaju bass ide do 45Hz koliko su oni specificirali u ovoj dopunjenoj postavci sve više osećam neprijatnost od vazdušnog pritiska u sobi kada slušam na uobičajnom nivou slušanja, tako da verujem da je U profil možda i daleko prikladnije rešenje za moj slučaj basomrzca.

Link to comment
Share on other sites

Sve je u oku posmatrača. Moguće da su moje ušne membrane daleko osetljivije na niske talase nego na visoke pa mi je balans u glavi nešto niži nego kod drugih. To već ne bih znao kako drugi čuju...

Svakako hvala na komentarima. Ostajem otvoren za predloge i eventualno donošenje nekog zajebanog suba na probu pa da vidimo čija mama vunu prede. :D

Link to comment
Share on other sites

Sve je u oku posmatrača. Moguće da su moje ušne membrane daleko osetljivije na niske talase nego na visoke pa mi je balans u glavi nešto niži nego kod drugih. To već ne bih znao kako drugi čuju...
Svakako hvala na komentarima. Ostajem otvoren za predloge i eventualno donošenje nekog zajebanog suba na probu pa da vidimo čija mama vunu prede. 
pre će biti da si se navikao na svoj zvuk, to se često dešava, svoju naviku sobom nosiš i treba vremena da je resetuješ.. teško je iz OB izvući kvalitetan bas, bez velike površine bafla i potentnih drajvera.. stavljaju i po 2 kom od 15" po kanalu, pa i to bude na granici.. ali OB u srednjim i visokum ume da bude sjajan
Link to comment
Share on other sites

Moja računica je 6.5" x 3 = 19.5"

Naravno to u energiji nije isto ni kao 12" a OB dodatno ubije one najniže oktave. Opet 3 basića u paraleli podižu osetljivost iznad 90db pa se svašta tu desi.

E sad računalo se pre par godina i malo se probalo sa pločama različitih prečnika pa se došlo do nekog rešenja koje je uz ostatak sistema i akcije tokom vremena rezultovalo izvanrednim rezultatom u basu i sa recimo prostorom za malo dodatne pomoći u donjim lagama.

Spreman sam da se igram i istražujem svoj sistem u tom pravcu i nije isključeno da će me frekvencije ispod 40Hz zavesti da im se dodatno posvetim. Svako se uči dok je živ i nisam isključiv tako da je sve moguće.

Link to comment
Share on other sites

Praviću merenja sa Nixiem pa će mo doći do srži.

Ono što sam ja pravio priručnim merenjima ne pokazuje slabosti u donjem delu zvučne slike. Zacelo je stvar u taktalnom osećaju i vrlo malom suptilnom pojačavanju najnižih tonova.

Možda grešim, ali ajde videćemo kada napravim referentna merenja.

Link to comment
Share on other sites

5 minuta ranije, Father said:

Šta se lektoru ovoga puta nije dopalo. :plakanje

Reč "taktalno" ne postoji u srpskom, niti u bilo kom drugom jeziku koliko je meni poznato, a reč "lage" se ne koristi u kontekstu u kome si je upotrebio već isključivo u vezi sa živim ljudima, odnosno pevačima i njihovim glasovnim "aparatima". To je što se tiče ove strane, ima toga još, ali me mrzelo da listam unazad...:rolleyes: Usput, 3x6,5" je otprilike 11,5", eto, rešio sam ti to...B)

Link to comment
Share on other sites

Šta reći:

"Zašto taktilnim tipovima učenika ne obezbediti praktičnu nastavu naspram teorijske? Kad već vole da prave predmete i na taj način najbrže uče, postaju konstruktivni, pa zašto im to ne omogućiti? Ovakvi učenici najčešće nemaju lep rukopis i ne mare ni za gramatigramatiku"

:D:P:D

Veliki rečnik

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...