Jump to content


Serviser Gramofona


violent femmes

Recommended Posts

  • 3 months later...

Pozdrav, nasledila sam gramofon i oduševljenje je trajalo nedelju dana, zatim je počelo da se čuje kao da je brzina povećana ali nije i onda je prestala da se vrti ploča( kad podignem iglu čuje se samo neki tip kratak zvuk). Totalno sam neiskusna i ne znam ništa o gramofonima, cenila bih pomoć ili kontakt nekog servisera na području Novog Sada. 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
14 sati ranije, djvaske said:

Dobar vam dan svima želim. Izvukao sam iz naftalina antikvitet Thorens TD 124. Potreban mi je kompletan pretres dotičnog. Tajming mi je potpuno nebitan, voleo bih samo da se uradi kako bog zapoveda. Da li bi neko bio ljubazan da mi da preporuku?

Skoro sam radio 124mk2, ako je sve u funkciji, treba zameniti samo pečurke i idler,možeš da pogledaš na temi u mom sistemu, ima uglavnom sve da se naruči od par engleskih dilera, naravno I plint je poželjno promeniti s obzirom da je prilično primitivan. Ako ti treba još nekih informacija možeš na PP. 

Link to comment
Share on other sites

Kada su od starosti pukle, i ja sam moje sajle na TD126 zamenio sa "uvišestručenim" najlonom za pecanje.

Najlon se vremenom rastegne, ali u mehanizmu sa strane se može regulisati napetost opruga koje vuku sajle/najlon i drže poklopac na mestu.

To je ovaj šraf na slici dole levo:

95376130_ScreenShot2022-02-02at2_52_34PM.jpg.9149b2cecea1bfcc09a79ef0fe4df341.jpg

 

I na ovoj slici vidimo da je originalna sajla zamenjena nekom strunom.

Da li si probao da okretanjem šrafa jače nategneš oprugu?

Ako je stigao do kraja, što znači da se struna koju koristiš toliko rastegla da se opruga ne može uz pomoć šrafa dodatno nategnuti, da pokušaš da olabaviš oprugu pa onda skratiš strunu?

Onda bi ponovnim zatezanjem šrafa, opruga sa kraćom strunom možda ponovo počela da radi svoj posao kako treba?

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, Mingus,Mingus said:

Nasao orginal 3eura ali ne salju van Nemacke.

Filzring (Gleitring) selbstklebend für Haubenscharnier TD105/110/115/126/524  Art:4312248 (bei Zugseilwechsel zwingend erforderlich)  3.- EUR

https://plattenspieler-reparatur.de/thorens-gehaeuse/

Ма пробај оно што сам ти предложио.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Статус пошиљке број:

LR996538195CH

Датум Место Статус Прималац
08.02.2022 16:29:18 11003 ИЗМЕНИЧНА ПОШТА Зa цaрину  
08.02.2022 11:22:00 11003 ИЗМЕНИЧНА ПОШТА Приспелa  
07.02.2022 02:37:00 CH-CHZRHB Превоз  
07.02.2022 02:36:00 CH-CHZRHB Пријем  
07.02.2022 02:36:00 CH-CHZRHB Приспелa  

 

da li je moguce da idu na carinu ....i jos uvek su tamo.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Jel realno da nemože da se nađe dobar serviser za gramofon kod nas? Ono hoćeš lepo da platiš i da budeš zadovoljan, al ljudi, kao da ne žele da ti uzmu pare..Ili ih toliko prave na drugom mestu da ij ne zanima da se zahebavaju sa servisiranjem...

Uglavnom, probao da kontaktiram neke koje su mi preporučili i odgovora NEMA ili je odgovor da ne rade servis...

Aj da probam još jednom, molim preporuku za servisera, konkretno trenutno imam 2 DUAL-a(721 i 1229)...Ali će trebati u budućnosti i za jedan Lenco, možda još jedan dual itd...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...