Jump to content


Serviser Gramofona


violent femmes

Recommended Posts

Mislim da nece bas tako lako. Otpala bi sigurno da se farba na glatkoj podlozi, ali na ne previse fino osmirglanoj povrsini, drzace razumni period.

Sve u svemu, farbanje ce postati nesto kao redovno odrzavanje klime, jednom godisnje u najgorem slucaju :D

Link to comment
Share on other sites

Naravno, ali za prvu pomoc moze da posluzi.

A sada ono cuveno, bacite taj RIZ i kupite Transrotor ili tako nesto :D

Za ozbiljno, akrilne farbe koje su prakticno sloj plastike na rapavoj povrsini jesu dosta postojane. Uz malo pazljivijeg stavljanja ploce, estetski problem bi mogao da bude prevazidjen  neki normalan period.

Glavno pitanje je ustvari da li se vredi zamajavati oko svega toga ili naprosto zazmuriti kod stavljanja ploce.

 

Link to comment
Share on other sites

41 minuta ranije, ketklou said:

Naravno, ali za prvu pomoc moze da posluzi.

A sada ono cuveno, bacite taj RIZ i kupite Transrotor ili tako nesto :D

Za ozbiljno, akrilne farbe koje su prakticno sloj plastike na rapavoj povrsini jesu dosta postojane. Uz malo pazljivijeg stavljanja ploce, estetski problem bi mogao da bude prevazidjen  neki normalan period.

Glavno pitanje je ustvari da li se vredi zamajavati oko svega toga ili naprosto zazmuriti kod stavljanja ploce.

 

Možeš da ga posrebriš, prvo najfinijiom šmirglom skineš koroziju i ostatke hromiranja da se sija, a evo i recepta:

https://www.kupindo.com/Pribor-za-zavarivanje-i-lemljenje/34128123_Srebro-nitrat-100gr-lapis-

Treba ti svega par grama toga.

Link to comment
Share on other sites

On 7.7.2018. at 1:03, bratic said:

А да ја зажмурим кад стављам плочу :)? Ово сребро кошта ко полован грамофон. Супер идеја, хвала, али опет...

Ako nađeš par grama, to je jedna od opcija. Nisam mislio da kupuješ 100g. Ja sam davno za posrebrivanje bakarnih vodova na štampanim pločicama koristio stari rastvor fiksira za fotografije koji je pun srebro nitrata, samo se potopi i istrlja krpicom. Sad toga više nema.

Link to comment
Share on other sites

On 7.7.2018. at 1:03, bratic said:

А да ја зажмурим кад стављам плочу :)? Ово сребро кошта ко полован грамофон. Супер идеја, хвала, али опет...

Ima jeftina varijanta, hemikalije su dostupne i jeftine. Potopiš samo vrh naravno, ostalo ne bi valjalo ili se zaštiti nekim lakom koji se posle lako može ukloniti acetonom.

Pobakrivanje čelika (bakrenom sloju je naknadno moguće dati zlatnu boju – vidi kasnije) Nakon čišćenja i odmašćivanja, sljedi močenje br. 1. Recept sadrži: 70 %-tna solna kiselina 100 voda 300 modra galica (plavi kamen, cuprum-sulfuricum) za prskanje loze 5 Predmete potopiti u rastvor. Kada se uhvati tanki sloj bakra, rastvor se pojača dodavanjem: modra galica 20 voda 100 Predmeti se ostavljaju u rastvoru dok bakreni sloj ne odeblja. Po dovršenju, peru se u slaboj otopini kristalne sode (amonijačna ili kalcinirana soda, tj. narjev karbonat) a potom u vodi i po potrebi poliraju. ---------------------------

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, ketklou said:

covek ladno trazi 100 ewra za ovo cudo... isprawan, fali samo sarka od poklopca...

 

Untitled.jpg

Čovek traži onoliko koliko misli da vredi (ili ne misli, ali hoće da mazne pare).

Ako ga proda za stotku onda stvarno i vredi, iako mislim da se to neće desiti ni u snu, ali nikad se ne zna.

Inače, ja ovo ne bih uzeo ni da mi neko ponudi džabe.

Link to comment
Share on other sites

da li neko može da preporuči servisera gramofona koji ti popravi gramofon, da garanciju na popravku od 6 meseci i pri tom ti plati još 100 eura iz duboke zahvalnosti i zarad dobrih odnosa  serviser/klijent?

 

...pitam čisto ako ima da udovoljim utopistima koji veruju u jeftine-gramofone-sa-super-jeftinim-a-dobrim zvučnicama a pride i u bezgrešno začeće....?

ako ima neka jave.

šifra: dvajesevraipivo

Link to comment
Share on other sites

Imam ja takvog... Doduse, ja njemu dam 100 evra na kraju...

 

Ovakvi komercijalni krshevi (dovozeni sleperima) su do pre godinu dana bili vrednovani na nivou malo bolje glave sa iglom gde im i jeste mesto...

Komercijalni gramofoni srednje klase u dobrom i odlicnom su bili osamdesetak evra...

No, zakon potraznje je cudo, pa nam danas nude smesne gramofone za 150 i 200 evra. 

alI_Zée bi mozda mogao da nam kaze koliki je procenat takvih gramofona koje vredi vracati u zivot, a koliki je procenat nocnih mora za svakog servisera....?

 

Link to comment
Share on other sites

Moram i ja da dam sve pohvale za alI_Zée . Miomir nije samo serviser nego i konstruktor . Pre par godina mi je modifikovao PE 2020L complicator i projektovao rucku (slike mozete videti u delu Vasi sistemi). Sinoc smo se malo druzili i probali par razlicitih setupa. Kome ikada zatreba restauracija/upgrade gramofona imate pravog coveka. Sve preporuke....

Link to comment
Share on other sites

On 21.7.2018. at 17:41, ketklou said:

covek ladno trazi 100 ewra za ovo cudo... isprawan, fali samo sarka od poklopca...

 

On 21.7.2018. at 20:45, RingeRaja said:

Čovek traži onoliko koliko misli da vredi (ili ne misli, ali hoće da mazne pare).

Ako ga proda za stotku onda stvarno i vredi, iako mislim da se to neće desiti ni u snu, ali nikad se ne zna.

 

On 22.7.2018. at 10:36, ketklou said:

Ovakvi komercijalni krshevi (dovozeni sleperima) su do pre godinu dana bili vrednovani na nivou malo bolje glave sa iglom gde im i jeste mesto...

Komercijalni gramofoni srednje klase u dobrom i odlicnom su bili osamdesetak evra...

No, zakon potraznje je cudo, pa nam danas nude smesne gramofone za 150 i 200 evra.

Tačno je da su ovakvi krševi bezvredni (ja bih možda uz'o jedan za max 1000din da na njemu mažem ploče lepkom)...

...ali je isto tako tačno da izvor ovakve robe (mislim na gramofone) presušuje. Pokupili smo sav otpad iz DE, AU, CH, SW, preneli to sve kod nas, stizalo šleperima, ali tamo je sve to sada već izbačeno u "centre za reciklažu el. otpada" (pa preko njih stiglo do nas), i takvih gramofona više (skoro) da nema po kućama srednje klase dobrostojećih EU država. Uskoro će i poslednji primerci da završe dal' na KP, dal' u mlinovima za separaciju otpada. Tada će cene postati još besmislenije. Ko je blesav kupiće, ko nije, kupiće Regu ili Pro-Ject, i to je to.

Pojačala i zvučnika će uvek biti, (mada manje nego Hi-Fi robe koja se masovno valjala '80'-ih). Ali polovnih gramofona srednje i niže klase, na kašičicu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...