Jump to content


skroman budzet


donovan

Recommended Posts

budzet je oko 200 eura, moze 10-20 vise. Za te skromne novce zelim kucni audio sistem. Ja sam u ovoj oblasti debeli amater koji voli muziku. Za ove novce bih kupio zvucnike i risiver, eventualno cd. Naravno da sam guglao pre nego sto sam ovde dosao i saznao sam, a vi me ispravite ako gresim, da u ovakvim situacijama( relativno mali budzet) zvucnik je najvaznija stavka. Takođe prilikom traženja sam se susreo sa još jednom dilemom a to je da li stereo ili visekanalni risiver. Ja bih to što napravim koristio za muziku( rock, rnb, itd...bez neke velike rokačine i uglavnom u tisoj nekoj varijanti-hocu da kazem da me ne zanima naduvavanje zvuka da mi otpadnu prozori) i želeo bih da tv prikljucim na zvucnike. Voleo bih da od vas dobijem neke preporuke konkretne tipa probaj to i to sa tim i tim. Kapirm da moram da odem da čujem to što hoću, ali bi neka polazna tačka bila spasonosna. Hvala puno na savetima

Link to comment
Share on other sites

Evo mogu ja da probam.

http://www.kupujemprodajem.com/Sansui-AUG33X-39499044-oglas.htm

Ovo pojačalo je korektno, imao sam ga. Prodavac ima i neki jeftin cd plejer, pa probaj da ukombinuješ i spustiš cenu. Ima i neke zvučnike, ne znam kakvi su.

Za zvučnike preporuka npr. ovi:

http://www.kupujemprodajem.com/JBL-L-15-38416105-oglas.htm

Manji su, ali kvalitetni. Nisi naveo kolika je prostorija.

Poveži sa tv-om običnim aux-činč kablom. Kakav izlaz je na tv-u?

Kombinacija prelazi tvoj budžet, malo se cenkaj.

Ja nemam neka prevelika iskustva ali eto to je moj predlog.

Link to comment
Share on other sites

Sad u tom budžetu nema neke logike. Jedino što bi morao da se orijentišeš na polovne uređaje.

 

1. http://www.kupujemprodajem.com/Panasonic-SA-XR-55-40139272-oglas.htm?filter_id=94189351 (ako se koristi komp kao izvor, dobar raspored harmonika, dodatne opcije za podešavanje, optičkom vezom se galvanski odvaja od kompa)

   http://www.kupujemprodajem.com/ALR-Jordan-Surround-4M-Speaker-39401745-oglas.htm (zgodan za postavljanje u uglove sobe)

  http://www.kupujemprodajem.com/Zvucnici-SONY-SS-CSE1-40036293-oglas.htm (slušao sam ga u originalnoj mini liniji radio jako dobro. Sa ovim panasonikom mislim da bi to bilo jo bolje)

 

2. http://www.kupujemprodajem.com/harman-kardon-hk-3470-39160877-oglas.htm

   http://www.kupujemprodajem.com/JBL-Control-1-G-39423783-oglas.htm (slušao  sa slabijim risiverom HK3450 i radilo jako dobro)

 

Link to comment
Share on other sites

posle potrage napravljen je sledeci sistem infinity reference 40, pioneer vsx 519, i  sony cdp xb630qs. Sve to lepo svira i moja decacka zelja je ispunjena. Samo me zanima jedna stvar kod risivera. Citao sam uputstvo na internetu koje kaze da se risiver moze povezati hdmi kablom i naravno ima in i out. Moj tv je samsung ue40c5000 koji takodje ima hdmi. Povezao sam kako je napisano u upustvu medjutim nikako ne mogu da dobijem sliku na tv. Pise da moram da proverim da li je izvor uopste ukljuce. Pokusao sam i preko video kabla, (zuti cinc) ali ista stvar se desava. Po uputsvu bih rekao da mogu povezivanjem preko hdmi da dobijem pionirov meni na tv medjutim na internetu nikako ne mogu da nadjem potvrdu toga. sa druge strane kada prikljucim hdmi tv ga prepoznaje(hdmi) ali tv ne prepoznaje risive. Kabl sam kupio u tehnomaniji i navodno je namnejn za povezivanje tv i risivera. Pokusao sam i sa restarstom risivera medjutm nije mi pomoglo. Na displeju risivera blinka hdmi sto po upustvu znaci da ga on ne vidi, odnosno da ga ne registruje. Nadam se da sam bio koliko toliko jasan. Da li neko moze uopste da mi kaze da li ja mogu uopste da dobijem sliku tog menija na tv ili su to corava posla.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, donovan said:

posle potrage napravljen je sledeci sistem infinity reference 40, pioneer vsx 519, i  sony cdp xb630qs. Sve to lepo svira i moja decacka zelja je ispunjena. Samo me zanima jedna stvar kod risivera. Citao sam uputstvo na internetu koje kaze da se risiver moze povezati hdmi kablom i naravno ima in i out. Moj tv je samsung ue40c5000 koji takodje ima hdmi. Povezao sam kako je napisano u upustvu medjutim nikako ne mogu da dobijem sliku na tv. Pise da moram da proverim da li je izvor uopste ukljuce. Pokusao sam i preko video kabla, (zuti cinc) ali ista stvar se desava. Po uputsvu bih rekao da mogu povezivanjem preko hdmi da dobijem pionirov meni na tv medjutim na internetu nikako ne mogu da nadjem potvrdu toga. sa druge strane kada prikljucim hdmi tv ga prepoznaje(hdmi) ali tv ne prepoznaje risive. Kabl sam kupio u tehnomaniji i navodno je namnejn za povezivanje tv i risivera. Pokusao sam i sa restarstom risivera medjutm nije mi pomoglo. Na displeju risivera blinka hdmi sto po upustvu znaci da ga on ne vidi, odnosno da ga ne registruje. Nadam se da sam bio koliko toliko jasan. Da li neko moze uopste da mi kaze da li ja mogu uopste da dobijem sliku tog menija na tv ili su to corava posla.

jesi na TV-u promenio "source" na risiver tj na hdmi input u koji je uboden hdmi kabl iz tehnomanije?

 

Link to comment
Share on other sites

nije radilo, msm tek sam ga doneo i komsija koji poznaje te stvari kaze ajde da prikacimo da sredimo podesavanja risivera na tv. ako nema vec tu funkciju, ja moram da postavim jedno glupo pitanje zasta sluzi hdmi out, zato sto u uputstvu zvanicnom koje sam nasao na netu kao vid i nacin  povezivanja oni navode tv hdmi in i risiver hdmi out. Pa kazu ako to ne radi, probajte preko video kabla(probao ne radi) i ostao je jos onaj kompositni , ali ne znam da li uopste da dajem novac za to. Evo delova uputstva koji mi ukazuju da postoji ta opcija, ali kazem ja sam debeli amater u svemu ovome pa mozda i gresim

 

HDMI Important information regarding the HDMI connection There are cases where you may not be able to route HDMI signals through this receiver (this depends on the HDMI equipped component you are connecting-check with the manufacturer for HDMI compatibility information). If you aren’t receiving HDMI signals properly through this receiver (from your component), please try the following configuration when connecting up. Configuration1 Connect your HDMI-equipped component directly to the display using an HDMI cable. Then use the most convenient connection (digital is recommended) for sending audio to the receiver. See the operating instructions for more on audio connections. Set the display volume to minimum when using this configuration. Symptom Remedy No picture or sound. • If the problem still persists when connecting your HDMI component directly to your monitor, please consult the component or monitor manual or contact the manufacturer for support. No picture. • Depending in the output settings of the source component, it may be outputting a video format that can’t be displayed. Change the output settings of the source, or connect using the component or composite jacks. • This receiver is HDCP-compatible. Check that the components you are connecting are also HDCP-compatible. If they are not, please connect them using the component or composite video jacks. • Depending on the connected source component, it’s possible that it will not work with this receiver (even if it is HDCP-compatible). In this case, connect using the component or composite video jacks between source and receiver. • If video images do not appear on your TV or flat panel TV, try adjusting the resolution, DeepColor or other setting for your component. • To output signals in DeepColor, use an HDMI cable (High Speed HDMITM Cable) to connect this receiver to a component or TV with the DeepColor feature. No sound, or sound suddenly ceases. • Check the audio output settings of the source component. • Check that the Audio Parameter setting is set to HDMI AMP/THRU (refer to page 33). • If the component is a DVI device, use a separate connection for the audio. Note 1 • If your display only has one HDMI terminal, you can only receive HDMI video from the connected component. • Depending on the component, audio output may be limited to the number of channels available from the connected display unit (for example audio output is reduced to 2 channels for a monitor with stereo audio limitations). • If you want to switch the input source, you’ll have to switch functions on both the receiver and your display unit. • Since the sound is muted on the display when using the HDMI connection, you must adjust the volume on the display every time you switch input sources

Link to comment
Share on other sites

Ti na svom risiveru imas 2 kom HDMI in, jedan je ulazni signal za dvd ili bly ray plejer a drugi gde ti pise TV/SAT in za satelitski risiver ili set top box i jedan out iz koga vuces HDMI u TV  koji prenosi  i obradjuje zvuk i sliku iz jednog od prethodna dva prikljucka (dvd ili bly ray plejer i  TV/SAT) tako da je to  kao sto sam rekao taj risiver nema On Screen Display funkciju .U prilogu je uputstvo za tvoj risiver.

VSX-519V_OperatingInstructions0107.pdf

Link to comment
Share on other sites

Hvala toni, pokusavao sam i ja da nadjem po skracenici na koju sam naleteo na netu OSD ali ni tako se ne pojavljuje tako da si u pravu. Još jedno pitanje imam. Pre nego što sam kupio ovaj sistem imao sam neki lg dvd star 10 tak godina, uz koji je doslo pet satelita i wufer koji je od iverice. Ceo taj sistem nije 20 puta ukljucen. Da li ima smisla i da li uopste može nešto dobro doneti taj wufer ili ne, odnosno da li ja njega na bilo koji nacin mogu staviti u funkciju ovoga sto sam sada kupio. Žice koje idu iz tog wufera su dosta tanje od onih kojima sada vezujem zvucnike i risiver. To je ovaj sistem lg ht202sf.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Tebi treba aktivni sub taj na Lg liniji je pasivni videces da nije moguce povezivanje jer iz Pioneera ima jedan pre out sub prikjlucak a na toj tvojoj liniji imas klasicna dva prikjlucka, da bi iskoristio taj sub potreban ti je poseban snagas/pojacalo snage ali to gubi smisao, znaci juri neki polovni aktivni wufer, na kupujem prodajem na primer  neki yamahin  wufer  iz 5.1 kompleta bi ti zavrsio posao.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Prvo bi ti verovatno odradilo posao - o kvalitetu zvuka ne bih komentarisao, obzirom da je no-name.

Drugo je klasičan pre-amp koji se veže na pojačalo snage, iliti power amp (što bi naši rekli - snagaš) i koji naravno ima malo više mogućnosti za povezivanje izvora zvuka (za dve vrste gramofonskih glava).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...