Jump to content


Yamaha


Laki78

Recommended Posts

Ne treba zaboraviti da Yamaha proizvodi i kvalitetne instrumente.

Iz prve ruke mogao sam da se jako prijatno iznenadim specifičnim i vrlo autetntičnim zvukom Yamahine klkasične gitare C-30. Iako najjeftiniji model svojim karakterom ubedljivo se izdvajala od ostalih gitara sviranih na dečijem koncertu završne prve godine muzičke radionice u okviru O.Š. u kojoj i moj sin uči da svira klasičnu gitaru.

Možda par reči i na tu temu od iskusnijih članova na tom polju ili muzičara bolje upoznatih sa njihovim instrumentima. Mislim da dosta Japanskih muzičara svira i snima na Yamahinim instumentima, pa ne bi bilo loše napraviti paralelu između karaktera njihovih instrumenata u odnosu na druge proizvođače kao što to već činimo i sa njihovim el. komponentama ...

Link to comment
Share on other sites

Možda skreće sa osnovne teme, ali svakako govori o širini koju zahvata Yamaha svojim radom i doprinosom, što je za respect. A da bi moglo da odvuče temu na drugu stranu, priznajem da bi moglo.

Svako voli nešto od Yamahe pa neka izvoli i podeli to sa drugima, zašto da ne?

Link to comment
Share on other sites

5 minuta ranije, Father said:

Možda skreće sa osnovne teme, ali svakako govori o širini koju zahvata Yamaha svojim radom i doprinosom, što je za respect. A da bi moglo da odvuče temu na drugu stranu, priznajem da bi moglo.

Svako voli nešto od Yamahe pa neka izvoli i podeli to sa drugima, zašto da ne?

Znači, možemo ovde da očekujemo i motocikle, vanbrodske motore, motorne sanke, kvadove i sve drugo što Yamaha proizvodi?:lol:

Link to comment
Share on other sites

Ajd ako je neko poslusao uz onu moju yamaha a05 koji bi bolje legao zvucnik:JBL lx2003 ili JBL hls 615?Oba mi se dopadaju,podnostojeci i sto je bitno u okviru nekih mojih finansijski nejakih mogucnosti do 150e.Znam da to nije bog zna sta ali cenim da su napredak u odnosu na SAL podnostojeci 50/80w?Mozda sad i trolujem ako ovde nije pravo mesto za takvo pitanje admin neka premesti. :-) 

Link to comment
Share on other sites

Ja sam pre za ovaj par što ima JBL hornu na hls 615

Sećam se da sam je slušao kod pokojnog Sreje u Radix Audiu doduše na mnooogo skupljem modelu i da me je, sada kada se setim, možda i "preterana" prostornost tih kutija opasno zavodila.

Mislim da će jako dobro da legnu na Yamahicu.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ja posedujem sve od YAME

Pojacalo ax-496 kupljeno novo 2006   27600 din

risiver rx-357 kupljeno novo 2005  25000din

cd 550E skoro kupljen 5evra i laser 10 evra

Tjuner  A-700 20evra

Na veliku zalost jako lose misljenje imam o Yami a bila mi je idol 80s

1984 godine sam dobio kao klinac niske velike kutije i kerting pojacalo

tad sam mastao kad ce ovi zvucnici zavirati sa nekom Yamom

i to se ostvarilo 2006 godine sa bioskopskim rx357

nazalost zvuk velika nula,al dobro tu oprostim to je kao biskopsko

onda AX 496 zvuk bolji ocena mozda 2

nazalost mnogo bolji zvuk je bio na starim AKAI riseverima i kerting pojacalo

I tu opet oprostim YAMI pre dva meseca kupim INFINITY KAPPA 6.1I

NO COMENT

CD 550E je ok malko mozda ima manje basova al visoki perfektni laser precizan

tjuner ok

 

14708124_1106680819446593_7481204063907284484_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ovaj model Infinity Kappa zvucnika kao i jaci modeli te serije mogu predstavljati preveliki zalogaj za mnogo ozbiljnija pojacala od Yamaha AX-496. Za risivere i da ne pricam. Ukratko tvoji zvucnici pripadaju daleko visoj klasi nego uredjaji koji ih pokrecu i rezultat je to sto cujes. Za njih je vise jedna Yamaha AX-900 ili mozda i slabiji AX-700 :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Ja sam imao ax 892 sa kappama 7 koje jos uvek koristim solidno je to sviralo ali zamaha nije mogla da se nosi na vecim snagama sa kappinim dvanesticama.Za te zučnike koristi neki yamahin snagas i razlika će biti ogromna jer ti zvučnici traže dosta struje.

Inače od yamahe sam imao baš dosta uredjaja i volim i dalje taj brend iako nemam trenutno nijedan njihov uredjaj.

Imao sam rx 797, rx 496 stereo risivere, 892,596,396 pojačala cd 497 i još neke zaboravio sam modele .

Izdvojio bi 596 pojačalo odličan zvuk ali mnogo manje snage od 100w po kanalu  deklarisanih i rx 496 odličan zvuk detaljan precizan ali malo tanak na basu i snaga naravno mnogo manja nego deklarisana. 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 6 months later...
  • 2 weeks later...

Već nekih 10 godina imam u sistemu koji sam roditeljima ostavio ovakvu Yamahu AX 930, mrcina od 15 kg. Sjajno pogoni Acoustic Energy Aegis 3 zvučnike.

Otac je inače glazbenik te je nekih 30-tak godina svirao ovakvu prekrasnu Yamaha jazz B trubu sve dok mu pluća više nisu mogla pumpati kako treba. Sa 80 god sada je samo na violini....

s-l400.jpg

463683000420000-00-500x500.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...