Jump to content


Yamaha


Laki78

Recommended Posts

Moji utisci su, na osnovu tog sopstvenog iskustva uglavnom, da je Yamaha, bar ta serija "Natural Sound" najneutralnije što je Yamaha izbacila ikada. Zvuk je potpuno flat pogotovo kada se preskoče ton kontrole preko dugmeta "Tone Bypass". JBL ima malo Loudness prizvuk sa dubokim i prisutnim basom i svilenom visinom.

Ono što je dobro uparilo ova dva je što Yamaha ima divno kontrolisanu sredinu, a JBL je tu malo povučeniji. Dakle ono što od "farbe" fali kod Yamahe JBL malo nadomesti i obrnuto.

Zajedno vrlo lepo dovode zvuk u neutralnu poziciju, pa ako se i želi mekše ili prskavije uvek su tu ton kontrole...

Link to comment
Share on other sites

31 minuta ranije, wwweljko said:

Ne verujem! .... Kako je to jeftino. .... ko bi reako?  Sjajna cena za sjajno pojačalo + tuner.

p.s. nije ni moje, moje sam prodao pre 20g :D

Link to comment
Share on other sites

On 17/12/2016 at 5:05 PM, Father said:

Moji utisci su, na osnovu tog sopstvenog iskustva uglavnom, da je Yamaha, bar ta serija "Natural Sound" najneutralnije što je Yamaha izbacila ikada. Zvuk je potpuno flat pogotovo kada se preskoče ton kontrole preko dugmeta "Tone Bypass". JBL ima malo Loudness prizvuk sa dubokim i prisutnim basom i svilenom visinom.

Ono što je dobro uparilo ova dva je što Yamaha ima divno kontrolisanu sredinu, a JBL je tu malo povučeniji. Dakle ono što od "farbe" fali kod Yamahe JBL malo nadomesti i obrnuto.

Zajedno vrlo lepo dovode zvuk u neutralnu poziciju, pa ako se i želi mekše ili prskavije uvek su tu ton kontrole...

Lepo opisano i ja imam takav utisak na slusanje mojim laickim sluhom.

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, uzvarb said:

Koja serija? Ja ne videh ni jednu yamaha spravu, a da na njoj ne pise Natural Sound...

Paaa, verovatno si u pravu, mislio sam na tu seriju matoru. Još tih davnih devedesetih, moj komšija je imao možda 2 godine mljađu seriju još jačeg modela pojačala i nije mi se svidelo kako je to radilo. Nekako mi je naginjalo na disko zvuk.

Opet davno je ovo sve bilo pa me ne treba baš ni uzimati za reč. Iiiii ko zna koliko mi je sluh bio oštećeniji tada nego sada :D:D:D

Link to comment
Share on other sites

On 12/10/2016 at 16:55, tobra said:

Bravo za pokretanje teme. Posedujem AX-900 i presrecan sam sa radom i zvukom.

Slika je sa interneta.

NdUvtqn.png

Kada hoces da zaplasis malu decu lepo postavi sliku iznutrica :D

post-32-1281955369.jpg

Inace ove pivske konzerve su po 22000 uF. Svira....uf...solidno :P

Uz neke vece kutije svoje generacije moze da ismeva moderna High End pojacala.

A ovaj krs mi je zelja vec dugo, dugo...

 

Link to comment
Share on other sites

On 12/4/2016 at 21:16, Laki78 said:

Da pokrenemo i ovaj klub jer sam siguran da ima dosta nas koji cene ovog proizvodjaca.Nisam neki veliki audiofil ali volim lepu vintage opremu.Imam trenutno pojacalo Yamaha A05 za koje jedva da ima par podataka na netu.Ima 2x40W na 8 ohma.Upareno je sa domaca radinost pravljenim dvosistemskim floarstanderima i povezano na PC.Veoma sam zadovoljan kako to radi.Zanimaju me iskustva drugih ljudi sa ovom markom.U planu je mozda upgrade sistema pa gledam neku A500,A520 ili A700 amplifikaciju koju bi upario sa nekim novim Yamaha network playerom tipa cd n301 i eventualno ako ostane para nekim brendiranim malo boljim zvucnicima.Pozdrav svim forumasima od novog clana.

Screenshot_2016-12-04-21-14-23-1.png

imao sam ovu peticu i ax 490,nemam nista lose reci za njih...

 

Link to comment
Share on other sites

On 12/19/2016 at 13:33, Father said:

Paaa, verovatno si u pravu, mislio sam na tu seriju matoru.

Tako sam i mislio da mislis, al da proverim...

 

6 sati ranije, Father said:

AAAA ahahaha!

INTEGRALJNI USILITELJ

Vrh, mnogo je smeštno! ....... naravno mislim na naslov :D

E to jeste da se izvrne covek od smeha, secam se prvi put kad smo drugar i ja culi kako se na ruskom kaze pojacalo...smejali smo se do suza...

Link to comment
Share on other sites

Pa Ćale, onako vise empirijski glagoljim . Imao sam usilitelj (jbt!) AX-550, sto mu dodje neka niza srednja klasa za taj period i pamtim ga po dobru, malo je bio svetliji ali mozda i nije nego sam tad tako cuo... Imao sam i dva cd plejera CDX-497 i CDX-550 i ovaj drugi je bio sasvim ok zvuceca sprava. Secam se oba plejera po tome sto su mogli da procitaju i narezani disk iz epohe prvih rezaca i diskova za rezance koji su obitavali u ovom regiJonu..

Link to comment
Share on other sites

7 sati ranije, JTGTS said:

Da li je neko imao prilike da cuje A-S 1000 ? 

Novi A-S1000 je od strane par ljudi bio proglasen za najgori krs koji je u zadnje vreme izasao iz Yamahe, a jedan od clanova koji je to izjavio je postavio sliku jako bednih dimenzija na kojoj se vidi A-S1000 pojacan do kraja i prokomentarisao je nesto u fazonu "imam ga, hladan, nikakav, brrr" itd itd. To je bilo pre par godina i to je bio i razlog da se registrujem na forum i malo prokomentarisem sa gospodom koja ocigledno ne da nije cula pojacalo vec nisu mogli da nadju sliku makar u vga rezoluciji i postave je. To je bio moj prvi post pre ovih 585 ostalih jer kao neko ko neregistrovan prati forum godinama nisam mogao vise da slusam gluposti o firmi koja je generalno gledano mozda i najkvalitetnija medju proizvodjacima audio opreme koji postoje dosta, dosta dugo.

Jos uvek nisam cuo neki HiFi proizvod od Yamahe koji svira lose i koji treba zaobici u odredjenoj cenovnoj klasi. Medjutim iz nekog razloga Yamaha je uvek na dnu liste kada se radi o kupovini bez obzira da li je rec o novim ili polovnih komponentama. Cak i njihova Soavo serija zvucnika koja predstavlja vrh ponude je za nase Engleske forumase "meh" proizvod. Inace evo malo slika unutrasnjosti starijeg Soavo 1 modela kao i A-S1000. Pedantno uradjen amp, a secam se da su govorili o tome kako se pojedine komponente i spojevi nece lemiti vec srafiti zbog kvalitetnijeg spoja. Zanimljivo.

 

yam_2.jpg

ee9c72e21500463fbc96b391ffc4c139_12075_12.jpg

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, Technicssss said:

Novi A-S1000 je od strane par ljudi bio proglasen za najgori krs koji je u zadnje vreme izasao iz Yamahe, a jedan od clanova koji je to izjavio je postavio sliku jako bednih dimenzija na kojoj se vidi A-S1000 pojacan do kraja i prokomentarisao je nesto u fazonu "imam ga, hladan, nikakav, brrr" itd itd. To je bilo pre par godina i to je bio i razlog da se registrujem na forum i malo prokomentarisem sa gospodom koja ocigledno ne da nije cula pojacalo vec nisu mogli da nadju sliku makar u vga rezoluciji i postave je. To je bio moj prvi post pre ovih 585 ostalih jer kao neko ko neregistrovan prati forum godinama nisam mogao vise da slusam gluposti o firmi koja je generalno gledano mozda i najkvalitetnija medju proizvodjacima audio opreme koji postoje dosta, dosta dugo.

Jos uvek nisam cuo neki HiFi proizvod od Yamahe koji svira lose i koji treba zaobici u odredjenoj cenovnoj klasi. Medjutim iz nekog razloga Yamaha je uvek na dnu liste kada se radi o kupovini bez obzira da li je rec o novim ili polovnih komponentama. Cak i njihova Soavo serija zvucnika koja predstavlja vrh ponude je za nase Engleske forumase "meh" proizvod. Inace evo malo slika unutrasnjosti starijeg Soavo 1 modela kao i A-S1000. Pedantno uradjen amp, a secam se da su govorili o tome kako se pojedine komponente i spojevi nece lemiti vec srafiti zbog kvalitetnijeg spoja. Zanimljivo.

 

yam_2.jpg

ee9c72e21500463fbc96b391ffc4c139_12075_12.jpg

Da,ova dva uređaj izgledaju izgledaju točno "amaterski " izgrađena ? :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...