Jump to content


Nearfield zvucnici do 1000eur


harts

Recommended Posts

  • Replies 69
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Just now, black coffe said:

Pa veli čovjek da kad ga nema da i ostali slušaju ? :)

 

Da se ne lažemo, za nivo koji je uobičajen za background muziku, odnosno onaj koji ne smeta zaposlenima u obavljanju poslova, bili bi dovoljni i neki pristojniji kompjuterski zvučnici, čak i za toliku prostoriju...

Link to comment
Share on other sites

Ja i dalje mislim da je najbolja opcija da uzmes dobre zvucnike, da sam na tvom mestu ja bih uzeo spendore s35r2 i prikljucio ih na bukvalno bilo sta sta nadjes, neku mini liniju, sta god.

Pa posle kad skupis para kupis neko pojacalo, ako ti za te uslove slusanja uopste i treba. U smislu da promenom pojacala neces dobiti drasticnu promenu u zvuku, naravno jaci nivo slusanja, bolju kontrolu basa, ali za tiho slusanje ne toliko. 

Ali definitivno ako uzmes losiji zvucnik odmah u startu dzaba ti pojacalo i od 5000e, imaces i dalje los zvuk.

E da, doduse ovo moze da bude problem ako bi kasnije hteo bolji zvucnik od tih spendora na primer, ali i da hoces opet ti ta pojacala koja sada uzmes nece biti dovoljna.

U kranjoj liniji pokusas da probas neke varijante kod sebe.

 

Link to comment
Share on other sites

Slusao sam danas LS50 razlika u zvuku postoji, bili su nakaceni na A19.
Ali nisam siguran da mi je to sada potrebno, nerviralo bi me da imam zvucnike iz kojih izvlacim dosta manje od njihovog maksimuma.

A da idem tek tako na sistem od 2000, mislim da nema potrebe, posebno sto bi tu onda jos trebali da dodju dac, kablovi, stalci i to odmah vise nije ni 2000 nego 2500. :)

I ti LS50 mi se drasticno vise zvidjaju po izgledu od s3/5r2, a kapiram da bi posle i lepo legli na audiolaba ako se odlucim za ugrade. :)

Link to comment
Share on other sites

10 sati ranije, harts said:

Slusao sam danas LS50 razlika u zvuku postoji, bili su nakaceni na A19.
Ali nisam siguran da mi je to sada potrebno, nerviralo bi me da imam zvucnike iz kojih izvlacim dosta manje od njihovog maksimuma.

A da idem tek tako na sistem od 2000, mislim da nema potrebe, posebno sto bi tu onda jos trebali da dodju dac, kablovi, stalci i to odmah vise nije ni 2000 nego 2500. :)

I ti LS50 mi se drasticno vise zvidjaju po izgledu od s3/5r2, a kapiram da bi posle i lepo legli na audiolaba ako se odlucim za ugrade. :)

Znači BR ipak može da bude i sa zadnje strane, koliko vidim...:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

11 sati ranije, aaa zmaju! said:

A sto ne poslusas i one NN acoustic o kojima ide tema vec nekih 20-30 dana, mogu da se dobiju na slusanje, ja ih licno nisam slusao ali sam stekao utisak (iz procitanog) da i te kako zavredjuju paznju.

Plus ostaje ti pola budzeta za ostatak sistema.

I meni to deluje kao najbolje resenje u najavi,obzirom na uobicajeni odnos kvaliteta naseg i stranog,1:2 barem.Još čovek daje i na kućnu probu da se to proveri.Ovo sto se po radnjama i proba nema veze sa onim sto te ceka kod kuće.

Link to comment
Share on other sites

Ne, ne nema nista od tih LS50, to sam spominjao kao upgrade jednog dana ako bih pomerao poziciju stola itd. :)

Jel ima neko predstavu kako bi se audiolab 8200a uklopio sa NN-ovima?
Takodje zanima me i koje pojacalo se preporucuje uz njih.

I kako bi se NN-ovi pokazali prilikom reprodukovanja losijeg kvaliteta muzike?

Za njih sam poprilicno zainteresovan, i posto trenutno nemam nikakav sistem razmisljam da uzmem tog lab-a i bronze 2, postavim kod mene sve lepo kako treba nabavim neki dobar dac itd i posle par meseci kada vidim dobro kako to svira uzmem NN-ove na slusanje kod sebe, tako cu najbolje znati sta dobijam a cenovno nije neka razlika i necu mnogo izgubiti.

Takodje da odmah pitam kako bi i spendori legli na taj audiolab. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Posto sam danas konacnomontirao i stalke i sada kada je sve leglo na svoje mesto, red je i da se javim sta sam pazario. :) 


- Izvor: Tidal HiFi, razmisljam da uzmem roon godisnju pretplatu, mnogo manje opterecuje CPU nego tidal native player, jedino me nervira sto kosta 120$ godisnje. Malo je previse za jedan player koji je doduse ubedljivo najbolji koji sam video i probao.

- Dac: Nema ga, koristim mac izlaz i poprilicno sam siguran da bez 300eur ulaganja ne bih dobio nista bolje od ovoga sto on nudi. Par ljudi mi je to i potvrdilo koji su ga uporedno testirali.

- Stereo kabel: QED Performance Graphite

- Pojacalo: Audiolab 8200a

- Zvucnicki kablovi: QED XT40 sa Airlock MET bananicama, 3m duzine

- Zvucnici: Bronze 2

- Stalci: Model tribe od Boze iz Novog Sada


Zakljucak svega je da sam zuvno i izgledom komponenti prezadovoljan, ispunjavaju sve moje potrebe i nadam se da cu biti miran narednih X godina :) Jedino sto cu jos testirati u sistemu su neki dac-ovi kada osetim potrebu za tim pa cu videti ima li smisla ulagati novac..

Inace zvucnici ispunjavaju prostoriju od 45m2 bez ikakvih problema i time sam posebno odusevljen, basa ima na pretek i jako se lepo snalaze u prostoru.
 

IMG_5032_compress2.jpg

Link to comment
Share on other sites

11 minuta ranije, toni67 said:

Lep sistem, i vizuelno  i zvucno je najbitnije da si zadovoljan,zanima me da li su  QED XT40  i  QED Performance Graphite preporuka prodavca za tvoj sistem ili si probao i testirao pa su oni najbolje legli. 

Preporuka, sve sam kupovao u istoj prodavnici a izbor je bio QED ili oelbach, nisam zeleo puno da se cimam oko izbora kablova i slusanja, nisam ni siguran da bih primetio ja sada tu neku bitno razliku, za to ipak treba malo vise iskustva. Siguran sam da postoje mozda i bolji izbori, ali ipak mislim da nije vredno cimanja..

Link to comment
Share on other sites

8 minuta ranije, harts said:

Preporuka, sve sam kupovao u istoj prodavnici a izbor je bio QED ili oelbach, nisam zeleo puno da se cimam oko izbora kablova i slusanja, nisam ni siguran da bih primetio ja sada tu neku bitno razliku, za to ipak treba malo vise iskustva. Siguran sam da postoje mozda i bolji izbori, ali ipak mislim da nije vredno cimanja..

Na tim MA svakako nema bitne razlike jer zv.ne zavredjuju narocitu paznju, a za vizuelni dozivljaj svaka cast. :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

7 minuta ranije, ab said:

Na tim MA svakako nema bitne razlike jer zv.ne zavredjuju narocitu paznju, a za vizuelni dozivljaj svaka cast. :thumbsup2

MA u bilo kojoj prici zavredjuje paznju i uvek ima sta da ponudi, osim vizuelnog utiska koji je po meni nosi neku tezinu u celoj prici, ne ulazeci u neke Hi-End vode koje su za većinu nas tesko dostupne, jako dobar izbor.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...