Jump to content


Nearfield zvucnici do 1000eur


harts

Recommended Posts

  • Replies 69
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Slusao sam Bronze 2 sa Nadom D7050, C356BEE i AudioLab 8200A.

I D7050 mi je nekako zvucao najslabije od toga, dok mi je audiolab odlican.

C356BEE nije zvucao lose, ali za isti novac audiolab nudi po meni dosta vise.

E sada, audiolab je cenovno iznad Bronze 2 zvucnika, ali mi je nakako bolje da uzmem jeftinije kutije i nakacim na ozbiljnije pojacalo i izvucem maksimalno iz njih? Mislim da bih bio nezadovoljniji da pojacalo ne izvlaci maksimum iz kutija.

Sto se tice source-a, da li macbook pro moze da zadovolji uslove ili bih morao da idem na neki externi dac?

Link to comment
Share on other sites

@macan Znam da je bolje, ali ne znam koje bih kupio a da su nove, nisam nasao nista konkretno sem BX2 i Q300. Ako mi se vec sada daju pare, kontam da uzmem bolje pojacalo pa cu posle videti da upgrade-ujem kutije.

Inace Bronze 2 mi se svidja i ne bih sada da izgubim gomilu vremena na trazenje zvucnika.

Nego kakva su misljenja o doticnom audiolab-u?

Sto se tice DAC-a, cuo sam da macbook ima dosta dobar, ali bih svakako kupio nesto od par stotina eura ako primetim da dobijam bolji zvuk, zato sam i pitao.

@perodeformero
Kako bi se ti zvucnici snasli u prostoriji od 45m2? I na par mesta sto sam procitao deluje mi kao da bi mi trebao sub.

Link to comment
Share on other sites

3 minuta ranije, harts said:

@macan Znam da je bolje, ali ne znam koje bih kupio a da su nove, nisam nasao nista konkretno sem BX2 i Q300. Ako mi se vec sada daju pare, kontam da uzmem bolje pojacalo pa cu posle videti da upgrade-ujem kutije.

Inace Bronze 2 mi se svidja i ne bih sada da izgubim gomilu vremena na trazenje zvucnika.

Nego kakva su misljenja o doticnom audiolab-u?

Sto se tice DAC-a, cuo sam da macbook ima dosta dobar, ali bih svakako kupio nesto od par stotina eura ako primetim da dobijam bolji zvuk, zato sam i pitao.

@perodeformero
Kako bi se ti zvucnici snasli u prostoriji od 45m2? I na par mesta sto sam procitao deluje mi kao da bi mi trebao sub.
 

Meni se cini da si ti bas nestrpljiv. Bolji ces sound dobiti sa boljim zvucnikom i jeftinijim pojacalom nego ovako kako ti planiras. Kad si se vec zalepio za kategoriju cene za bronze 2 idi i na neko jeftinije pojacalo. Danens ampino npr. Ako ces da gledas u budicnost i gradis sistem od jedne skuplje komponente nek to budu zvucnici. Uzmi neki skuplji MonAudio kad si se vec odlucio za brend. Man se prica, dac obavezno.

Link to comment
Share on other sites

Evo ti predlog za aktivne zvucnike:
http://www.mkabl.rs/detalj?id=183
Ja sam ih kupio sinu, super rade a korektna cena...ako ti bude nedostajao bas mozes da kupis i sub u kompletu. Posto ti trebaju za kanc mozes da uzmes i odgovarajuce stalke ako ih ima na lageru. Sve to lepo izgleda i odlucno svira.
Btw kutije su kompresione i nisu teske za pozicioniranje.

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока



Link to comment
Share on other sites

@macan
Iskreno jesam nestrpljiv, ne mogu sada da trosim vreme na sva ta silna probavana itd, da se neckam 100 godina, probam sve moguce kombinacije.

Vise vredi moje vreme provedeno u salonima slusajuci sve te kombinacije nego sto cu novca da izgubim ako ne napravim toliko perfektan izbor, cak mi se ne cima ni do beograda.

Nisam se zalepio za tu cenovnu klasu, trazim zvucnike sa bass reflexom napred i konkretno ovde nisam dobio ni jedan predlog zvucnika ispod 1000eur a da su zvucnici novi.

Inace uopste nije iskljuceno da cu zameniti kutije sa daleko skupljim za koji mesec, samo da ja pocnem fino da uzivam u muzici i posto sam nasao kutije koje mi se svidjaju, bolje da odmah uzmem kvalitetnije pojacalo nego da uzmem jeftinije pa posle da moram da menjam oba.

@Aleksandar75
Tnx na predlogu, ali sam se nekako odmakao od aktivnih kutija. Sve sto sam poslusao u playeru i mitrosmusic mi je bilo bas bezveze.
http://shop.4audio.rs/shop/kompleti-zvucnika/bose-companion-50/
Ovo je zvucalo daleko slusljivije od bilo kog aktivnog monitora koji sam poslusao, a i savrseno idu iz racunar.

Nego hoce li se neko izjasniti o tom audiolab-u? :)

Link to comment
Share on other sites

27 minuta ranije, harts said:


@perodeformero
Kako bi se ti zvucnici snasli u prostoriji od 45m2? I na par mesta sto sam procitao deluje mi kao da bi mi trebao sub.

Pre svega TI si taj koji MORA da se odluči šta želi.Ako je nearfield primarna opcija slušanja, onda nema svrhe da razmišljaš o 45m2, jer se tu ne bi snašli ni deset puta veće kutije od pomenutog Ushera.

Link to comment
Share on other sites

7 minuta ranije, harts said:

@macan
Iskreno jesam nestrpljiv, ne mogu sada da trosim vreme na sva ta silna probavana itd, da se neckam 100 godina, probam sve moguce kombinacije.

Vise vredi moje vreme provedeno u salonima slusajuci sve te kombinacije nego sto cu novca da izgubim ako ne napravim toliko perfektan izbor, cak mi se ne cima ni do beograda.

Nisam se zalepio za tu cenovnu klasu, trazim zvucnike sa bass reflexom napred i konkretno ovde nisam dobio ni jedan predlog zvucnika ispod 1000eur a da su zvucnici novi.

Inace uopste nije iskljuceno da cu zameniti kutije sa daleko skupljim za koji mesec, samo da ja pocnem fino da uzivam u muzici i posto sam nasao kutije koje mi se svidjaju, bolje da odmah uzmem kvalitetnije pojacalo nego da uzmem jeftinije pa posle da moram da menjam oba.

@Aleksandar75
Tnx na predlogu, ali sam se nekako odmakao od aktivnih kutija. Sve sto sam poslusao u playeru i mitrosmusic mi je bilo bas bezveze.
http://shop.4audio.rs/shop/kompleti-zvucnika/bose-companion-50/
Ovo je zvucalo daleko slusljivije od bilo kog aktivnog monitora koji sam poslusao, a i savrseno idu iz racunar.

Nego hoce li se neko izjasniti o tom audiolab-u? :)

Nisam slusao taj Audiolab. Sad gledam what hifi reviju kazu da zvuci klinicki i ima neprijatne visoke. Sa druge strane ti si ga slusao pa ako trebi valja sto pitati dalje? Sad vidim revija je iz 2011? Koliko je to pojacalo staro? Demo primerak?

Link to comment
Share on other sites

8 minuta ranije, perodeformero said:

Zbog?Ali bih molio realno obrazloženje bez rekla kazala argumenata kakvih je previše u poslednje vreme na forumu.

Mislim da sam bio dovoljno jasan. Ko ne verije da je vatra vruca neka u nju gurne ruku. Od mene toliko na zadatu temu bez dalje polemike 

Link to comment
Share on other sites

3 minuta ranije, harts said:

Nisam toliko prolupao, slusao sam ga samo ovde u ns-u imaju crni model koji bi zeleli da zadrze zato sto imaju crni CD koji ide sa njim u paru. :)

Aha, ok nisa razumeo izvini.  Ako im vec izlazis u susret za boju red je da ti daju nizu cenu. Koliko je taj Alab?

Link to comment
Share on other sites

3 minuta ranije, black coffe said:

Imaš istu temu na Audiofil net forumu hr. Za sličan novac čovjek se odlučio za Dynaudio aktiva - promotivni uzorak . Znači iz dučana sa garancijom i računom (povrat pdv-a). E sad za toliki prostor , pa nierfild ? . Mislim da čak ima i mogućnost priključka suba . Ne mogu stavit link , pa probaj potražit temu ? :)  .

Kakve veze ima što je prostor toliki ako će sedeti na metar od zvučnika?!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...