Jump to content


Prezentacija zvučnika Notax M


BokiTokiVoki

Recommended Posts

1 sat ranije, Delija said:

Za svoju cenu - mnogo dobre kutije! :listen

 

Steta samo sto su tu zbijene i koliko vidim - sluze za ukras :(

Njima treba prostora da se razmasu.

Na toj slici su bile samo za ukras i čekale su svoju sudbinu pošto nisu mogle da sviraju u 16 m2. Driveri su na toj kutiji bili originalni ali skretnica nije, sama skretnica je koštala u to vrijeme oko 600 €. Sjecam se da sam ju jedva zgurao unutra pošto su velike zavojnice bile od neke pletene žice i promjera preko 10 cm.

U svakom slučaju fenomenalan zvuk ali u prostoru od cca 30m2.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 293
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Sticajem okolnosti, prosle godine Notax-i su bili kod mene. Normalno, probani na Pioneer-u M90a,  2x200W/8Ohm.

Mogu reci da su zvucnici radili izuzetno dobro, imo, kao brendirane zvuje reda velicine 2-4K eur. Sobu, od 25kvm, visine 2,80 u sredini 3,5m, punili su bez problema.

Link to comment
Share on other sites

On 8.3.2017. at 14:31, vdzele said:

Ja KSN koristim na radnom stolu u mojoj radnoj sobi od 10 kvadrata. Soba je akustički obrađena. One mi služe za moju audio-hirurgiju. Recimo sa njima sam napravio onu kompilaciju klasične muzike skidajući stotine albuma u upoređujući snimke. Odvajao sam najbolje snimke uz pomoć KSN-a. Izuzetno precizna informacija se dobija preko njih.

NHF, za takav posao potrebno je koristiti zvucnike koji imaju sto veci opseg, pozeljno 20Hz-20KHz.

U studijima se koriste zvucnici te velicine koji imitiraju zvuk na uobicajenom zvucnom kucnom (Lo-Fi) sistemu, sto je ok, ali samo za tu potrebu. Ako govorimo o Hi-Fi-ju, treba da ti bude jasno da KSN nemaju nista ispod stotinak herca, zakoni fizike kako i sam kazes. Pri izboru muzike uopste nisi imao pojma kako zvuce prve dve oktave, sto je itekako znacajno.

Link to comment
Share on other sites

On 8.3.2017. at 14:31, vdzele said:

KSN nema tu falinku. To će većini ljudi koji vole brendove da smeta: "pa ovde nema basa dovoljno". Kod Notax-a sam primetio vrlo malo taj problem, skoro zanemarljivo. Možda je bio problem gde sam sedeo ili može biti da im ne odgovarao tuning mojih uređaja. To je bilo samo u 3-4 pesme.

Mislim da je Vladino izlaganje bilo izrazito precizno i vrlo jasno šta je hteo reći.

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

hajde da izvadimo temu iz mrtvih :P

Danas kod mene bili @damic  & "ozloglašeni" konstruktor zvučnika i brodova   @BokiTokiVoki

Namestili smo Bokijeve zvučnike kod mene u sobi imogu vam reći da su se pokazali kao veoma veoma ozbiljni  igrači .

Sistem je bio Auralic Aries mini streamer ,  Lampi DAC, AI preamp i Apollon NC500  sve povezano sa @Toza mood kablovima i kablićima .

Morel Mid/bas od 6" je ozbiljno dobro popunio moju pećinu od cca 40m2   , srednju i visoki su briljirali , detaljno precizno  odmereno Zvuk me je podsetio na Dynaudio special 40 koji sam nedavno imao prilike da čujem a čija cena od 3.000 $ daleko prevazilazi Bokijevih ruku delo...prošetali smo sve muzičke žanrove  i svuda  je Notax-M  odsvirao  odlično . Opšti zaključak je da bi uz pomoć jednog dobrog suba to bilo end game rešenje, a da bi u normalnim sobama i bez suba ovo bilo sasvim OK.

Ja sam malo propustio ovu burnu temu , tako da eto sad za zakašnjenjem da se i ja zapljunem  sa potpuno subjektivnim utiscima.

Boki , svaka čast MAJSTORE !!!

 

Link to comment
Share on other sites

53 minuta ranije, lalelala said:

 

Morel Mid/bas od 6" je ozbiljno dobro popunio moju pećinu od cca 40m2  ...

 

 

E pa super ako moze. On je zdusno tvrdio da ne moze! 

Istina, tada su u prici bili zvucnici drugih proizvodjaca a ne njegovi. Mozda zato? ;)

Link to comment
Share on other sites

25 minuta ranije, Sonichammer said:

E pa super ako moze. On je zdusno tvrdio da ne moze! 

Istina, tada su u prici bili zvucnici drugih proizvodjaca a ne njegovi. Mozda zato? ;)

Soniče , 

čitaj lepo šta sam ja napisao o MOM utisku ....dakle lepo pune veliku sobu i uz pomoć suba bi bili odlično rešenje , moj kolokvijalni izraz za to je  preuzet iz gamejrske populacije mladjih ukućana  , "end game" .

Ako je on (Boki)  i tvrdio nešto tako kako ti kažeš izgleda da je bio u pravu , jer eto da ponovim , sub je potreban za sobu moje veličine cca 40m2. Dakle ja ne vidim nigde neki problem i kontradiktorno  kazivanje ...

Šteta što je Boki prešao da pravi brodove jer ovo sa zvučnicima mu dobro ide

 

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, anubisgrau said:

ma tebe je sigurno poslao toma iz krusevca da nerviras simu, ne mere biti druge, a on zna sta ovog izbaci iz vinkla :cheers

ja stvarno ne želim ulazim u odnose  između pojedinih članova  ... nisam imao nameru da bilo koga nerviram ili  bockam . 

Moja želja je bila da čujem Morel drajvere  u mom sistemu  @BokiTokiVoki je želo da čuje svoje kutije  i neke DACove (npr @Toza je doneo Gustarda na probu) i sve u svemu bilo je to jedno lepo druženje  audiofila (bio je i @damic

Meni su se NOTAXi svideli , Boki se takodje iznenadio koliko drugačije sviraju u mom okruženju nego u bilo kojoj  postavci do sada ...

To je jedan ozbiljan zvučnik. Zaista  jako, jako ozbiljan.

Kod mene su gostovali Marten Duke II , Dynaudio x16, SF Cremone  ala Sava Velikinac ...sve su to kutije  iste veličine ali potpuno različitih ambicija , cena i namene ...NOTAX je tu u samom vrhu ako ne i na vrhu. 

Boki je prekinuo razvoj  i glancanje tako da bi furnir svakako trebalo doraditi ali  zvuk je potpuno na mestu.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...