Jump to content


Prezentacija zvučnika Notax M


BokiTokiVoki

Recommended Posts

1 minut ranije, SuperFi said:

znas ti dobro da nema, juce si pricao sa Impulsom...samo se pravis...

 

 

Naravno da malo karikiram na drugu stranu od ovih sto oce da plate sve namete na retail cenu i jos malo preko,pa da ugrade i prodaju po TOJ ceni plus adekvatna zarada.Mozda nisam trebao da spominjem to.....ali sledeci put i meni jedan par po toj ceni i bicu dobar,obecavam :cheers

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 293
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

5 minuta ranije, beatgoeson said:

Problem je što si sve koji ne misle kao ti nazvao budalama (je l' se tako kaže za nekoga ko vređa inteligenciju?) i koji ne znaju gde im je mesto, usled loše procene sopstvenog lika i dela.

Ja sam sad video da sam napravio nekoliko gresaka u kucanju,ali da su te greske dovele do toga da ti ovo razumes iz mog pisanja-mislim da je ipak do tebe!

Ne pravim ja nekog budalom vec ne dam da mene prave,niko posebno ne gore boldovani.

 

Ma da se ti nisi slucajno osetio prozvanim,nisi mi ni na kraj pameti bio,stvarno.

A nadam se da ni ostale ne vredjam.

Link to comment
Share on other sites

11 minuta ranije, patason said:

Naravno da malo karikiram na drugu stranu od ovih sto oce da plate sve namete na retail cenu i jos malo preko,pa da ugrade i prodaju po TOJ ceni plus adekvatna zarada.Mozda nisam trebao da spominjem to.....ali sledeci put i meni jedan par po toj ceni i bicu dobar,obecavam :cheers

Za tebe bato ni aspirin :D

Link to comment
Share on other sites

9 minuta ranije, patason said:

Ja sam sad video da sam napravio nekoliko gresaka u kucanju,ali da su te greske dovele do toga da ti ovo razumes iz mog pisanja-mislim da je ipak do tebe!

 

Pokušavam da zamislim neku grešku u kucanju koja je, možda, dovela do nesumnjivo žestoko uvredljive kvalifikacije na račun svih tvojih neistomišljenika, ali ne uspevam. Objasni na koji način ovaj tekst nije pisan s namerom da uvredi. Koje su to greške u kucanju?

1 sat ranije, patason said:

I on i svi koji ga nemusto brane vredjaju inteligenciju,to verovatno proistice iz lose procene sopstvenog lika i dela doticnih-ili iz prijateljskih odnosa neutemeljenog cinjenicama.

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, patason said:

Impuls mi juce rekao da je ta dva visokotonca prodao za 120 evra koliko ih je i platio.(nema uvek ali nadje se povoljno)

 

Impuls je bio lud pa ih prodao i ne za 120 vec 130 koliko su izasli na rasprodaji prilikom zatvaranja prodavnice u madjarskoj. A da ste i znali da je na rasprodaji niste mogli da ih kupite jer ste morali imati telefon valsnika radnje i da Vam otvori. na to morate da cekate na granici i da ponovo idete u madjarsku da vratite porez. Ti visokotnci vrede duplo vise od najboljeg dynaudia i ja ne uspevam da pronadjem drajver koji im je ravan a da ne platim gomilu zelenih.

Moji Moreli su zavrsili kod mog prijatelja Nikomija i zbog toga mi je drago jer su za mizernu cifru dosli kod dobrog coveka.

Cifra od 220 funti je i dalje odlicna ali na nju dodje VAT od 25% pa je to vec preko 300 evra u engleskoj. Ili da ide bez VAT-a pa da Vas saceka carina i porez uracunata i na postarinu. Tako da ako ih i kupite za 350 evra dobro ste prosli jer nema drajvera koji im je ravan.

Zvucnici su kupovani pre 3-4 godine i nema ih vise. Ja sam kupio dva para, prvi sam sa vracenom afom platio 185 evra a druge 130 kada je ostalo samo jos dva tri para. Sada zalim sto sam ih prodao ali kad dodju krizni dani prvo se prodaju najvrednije stvari za male pare

Link to comment
Share on other sites

20 minuta ranije, beatgoeson said:

Pokušavam da zamislim neku grešku u kucanju koja je, možda, dovela do nesumnjivo žestoko uvredljive kvalifikacije na račun svih tvojih neistomišljenika, ali ne uspevam. Objasni na koji način ovaj tekst nije pisan s namerom da uvredi. Koje su to greške u kucanju?

 

Za tvoje spinovanje u prazno nemam vremena ni snage.

Link to comment
Share on other sites

12 sati ranije, BokiTokiVoki said:

Izvini, ab. Nije ignorisanje tematike i pitanja o ostatku sistema, već sam hteo 1. o tome nakon prezentacije; 2. nisam stigao, evo kačim.


Nisam hteo o tome pre prezentacije, jer svako ima svoje viđenje. Razvila bi se široka polemika. Nekada takve polemike postanu žučne, pa i krenu u pogrešnom pravcu. Hteo sam da stavim fokus na zvučnike.

Po "klasi" uređaja, prvenstveno cenovnoj, 3 su varijante u odnosu na zvučnike srednje cenovne kategorije:
1. jeftinije pojačalo i izvor. Prezenteri žele da pokažu kako zvučnik dobro svira i sa jeftinijim uređajima
Skoro ni jedna takva prezentacija nije uspela kvalitativno.
2. pojačalo i izvor slične klase kao i zvučnici. Tu se mora voditi računa o uparivanju. Dobra sinergija može doneti odličan zvuk. Neke prezentacije uspeju, a ne neke i ne baš. Sve zavisi od toga kako je izgrađen sistem.
3. pojačalo i izvor znatno više cene i klase nego zvučnici. Dosta prezentacija sa ovakvom postavkom bude vrlo uspešno.

Varijanta 1. mene lično ne interesuje. Previše kompromisa kod pojačala i izvora, mala šansa na uspeh.
Varijanta 3. je po meni nepravedna prema korisnicima, jer je to situacija koja ne postoji u praksi. Niko ne kupuje pojačalo od 20k€, izvor od 14k€ i zvučnike koji su 5% tog iznosa.

Meni je i tehnički, i zvučno, i praktično najlogičnija Varijanta 2. Zato sam i odabrao takav pristup. Imam priličan broj prijatelja audiofila koji su mogli da pomognu sa vrlo skupim pojačalom i izvorom. Mogao sam da složim nešto tipa dCS DAC i snagaš, ili McIntosh, ili možda i BFA.

Dobru pozitivnu ulogu osim sinergije i dobrog uklapanja, igra i usviranost sistema. 
Moji uređaji: Preamp Threshold NS10, snagaš MPA + mod, i Nakamichi CDP-2A zadovoljavaju sve navedene kriterijume: odgovarajuća klasa (cenovna i kvalitativna), usviranost, sinergiju (zvučnici su i tjunirani na ovom sistemu). 
 

A ja sam mislio da postoji samo Rvacki jal ? :(

Link to comment
Share on other sites

Boki čestitke. Koliko čitam prezentacija tvog DIY projekta je bila više nego uspešna. Verujem da se sa tvojom elektronikom izuzetno dobro čuju. Da li postoji mogućnost izrade istih u nekom drugom furniru, pa makar  tako cena bila i nešto viša od 1000 evra. Mislim da bi to bio pun pogodak jer u ovom furniru i ovom obliku su dosadni na izgled. Neki kvalitetan furnir, rosewood, tiger ebony,  bi verovatno unapredili izgled zvučnika i bili primamljiviji za potencijalnog kupca. Sve najbolje i puno sreće u budućim projektima.

Link to comment
Share on other sites

Ciki, brate mili, nemoj i ti...

Iz tvog posta može neko da nasluti i da se sprdaš. Vjerovatno nisi ispratio sve. Slažem se, već je pomalo dosadna ovakva praksa na forumu da se oponira i omalovažava sve i svašta. Siguran sam da si imao najbolje namjere i želje. 

Pozdrav BTW i želim sve najbolje i sa projektom i u novoj 2017 oj!

Link to comment
Share on other sites

I meni se iskreno ovaj furnir ne sviđa ( da Boki ne zamjeri jer cijenim svaki diy projekat , posebno nekoga koji odlično poznaje materiju)  možda neka varijanta mahagoni i malo igre s obradom same kutije koja će i pored odličnih akustičnih rezultata da opravdava tu cijenu . Sve najbolje u daljem radu . :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Ono sto se meni namece kao interesantno pitanje u vezi ovih polufabrikata je hoce li potencijalan kupac imati benefit da mu je u cenu uracunat i re-tjuninig zvucnika (prema vlastitom ostatku sistema, prostoru, vrsti  muzike koju slusa), ili ce kupovinom istih biti osudjen na tjuning radjen na ovoj skaradnoj kombinaciji zastarelih uredjaja, i kojekakve DIY gvozdjurije vidljive na slikama (sta je sve ovo, nekakvi izgrebani limovi, trafoi, kablovi sa luster klemama,  trecerazredni cincevi i kablaza komplet, itd )? 

 

On 12/12/2016 at 23:31, impuls said:

 Tako da ako ih i kupite za 350 evra dobro ste prosli jer nema drajvera koji im je ravan.
 

Iz ovakve izjave se moze naslutiti samo ozbiljna ogranicenost, nebitno kog tipa.

 

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, tsuyoshi said:

Ono sto se meni namece kao interesantno pitanje u vezi ovih polufabrikata je hoce li potencijalan kupac imati benefit da mu je u cenu uracunat i re-tjuninig zvucnika (prema vlastitom ostatku sistema, prostoru, vrsti  muzike koju slusa), ili ce kupovinom istih biti osudjen na tjuning radjen na ovoj skaradnoj kombinaciji zastarelih uredjaja, i kojekakve DIY gvozdjurije vidljive na slikama (sta je sve ovo, nekakvi izgrebani limovi, trafoi, kablovi sa luster klemama,  trecerazredni cincevi i kablaza komplet, itd )? 

 

Iz ovakve izjave se moze naslutiti samo ozbiljna ogranicenost, nebitno kog tipa.

 

Genijalno!!!

Bravo!!!

Čari i draži demokratije i građanskog društva. Prava i slobode... Imaš čak i pravo glasa na izborima. Bravo!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...