Jump to content


Prezentacija zvučnika Notax M


BokiTokiVoki

Recommended Posts

  • Replies 293
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Boki, bio sam večeras na prezentaciji i zahvaljujem ti se što si nam priuštio tročasovno uživanje u lepom zvuku tvojih Notaxa.

Neverovatno sa kakvom lakoćom su punile onoliki, a uz to i nezahvalan prostor (preko 50m2, uglavnom u staklu). Da nisam znao šta svira bio bih ubeđen da su u pitanju neke podnostojeće kutije. Odlično izbalansiran zvuk, ništa tu nije štrčalo i ničega nije manjkalo. Po karakteru zvuka meni su nekako bliski Dynaudiu. Mogli smo da čujemo sve muzičke žanrove i jasno je da su u pitanju allrounderi.

Moram da priznam da sam se malo štrecnuo kad si objavio cenu, ali kad sam nakon toga bolje promislio shvatio sam da fabričke kutije koje daju približan zvuk koštaju barem duplo skuplje, te da je cena zapravo pametno odmerena. Srbija uostalom i ne treba da ti bude ciljano tržiše.

Svaka čast, samo tako nastavi!

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav svima! Od clanova foruma bili su: Kursum,Aleksandar,Majda,DJ.Nik,Suca77,Bokiooo7,Chika Milan,Dejan Veselinovic(pisao je testove svojevremeno za Audiofon),Wazuu...Na slikama : prva slika s leva na desno Ja,Suca77,Bokiooo7,DJ.Nik i Kursum,druga slika konstruktor zvucnika BokiTokiVoki,Na trecoj i cetvrtoj Majda,Dj.Nik,Kursum...

 

Boki Toki Voki Notax 036.JPG

Boki Toki Voki Notax 039.JPG

Boki Toki Voki Notax 044.JPG

Boki Toki Voki Notax 043.JPG

Link to comment
Share on other sites

Evo slika.Svaka cast za Konstruktora BokiTokiVoki-ja!!! Hvala za lepu prezentaciju,treba reci da su se slusali razni muzicki pravci.Moji utisci su odlicni,sjajni zvucnici koji fenomenalno rade sa svim vrstama muzike.Pitam se kako bi tek radili uz bolji cd plejer( na prezentaciji je bio Nakamichi CDP-2A,model iz 1989 godine koji je tad kostao 1300 dm),vrhunske kablove(ukupna vrednost kablova na prezentaciji oko 120 evra),strujnu letvu...i u boljem prostoru.Kad je u ovako neadekvatnom prostoru za prezentaciju radilo ovako dobro,pa kako bi tek radilo u adekvatnom prostoru.Boki je mogao da stavi i bolji cd,kablove...,ali je hteo da pokaze da i ovako moze sve da svira vrhunski.Slozili smo se na prezentaciji da za ovu cenu zvucnici Notax M nemaju konkurenciju.Za cenu sam i ja u prvi mah pomislio da je malo visoka,ali kad smo izracunali cenu drajvera(koji su vrhunski),kabineta,skretnice...onda moram da se slozim da je cena sasvim korektna+ imate privilegiju da ih kupujete od samog konstruktora.Jos jednom Bravo za Bokija!!!

Boki Toki Voki Notax 015.JPG

Boki Toki Voki Notax 016.JPG

Boki Toki Voki Notax 033.JPG

Boki Toki Voki Notax 048.JPG

Boki Toki Voki Notax 012.JPG

Boki Toki Voki Notax 050.JPG

Boki Toki Voki Notax 006.JPG

Boki Toki Voki Notax 026.JPG

Boki Toki Voki Notax 030.JPG

Boki Toki Voki Notax 028.JPG

Boki Toki Voki Notax 046.JPG

Boki Toki Voki Notax 053.JPG

Boki Toki Voki Notax 054.JPG

Boki Toki Voki Notax 003.JPG

Boki Toki Voki Notax 011.JPG

Link to comment
Share on other sites

Svaka cast, zelim sve najbolje u daljem radu i svakako najvaznije sto vecu prodaju i sto veci broj korisnika.

Misljenja sam da treba pristupiti prezentaciji sa sto kvalitetnijom opremom, tj. optimalnom za najbolju prezentaciju.

Hvala na prenetim utiscima.

Link to comment
Share on other sites

Pozdravljam svaki pokušaj samostalnog biznisa :) 

Iz sopstvenog iskustva (ne sa zvučnicima naravno), jednako bitno pored samog kvaliteta/performansi, ako ne i bitnije je kako se sve upakuje, priča koja ide uz proizvod, imidž koji se stvori. 

Ne obaziri se što neko ovde ko nema para da kupi ni da su 170 eura, a ne 1700 će da kritikuje cenu, ako misliš da vrede toliko, to je to. 

Nama se dešavalo da neko uzme na test našu uslugu (softver neki..) paralelno sa drugom tri puta jeftinijom. A obe stvari idu sa istog izvora i potpuno su identične. 

I uzmu od nas zato što zakuljuče da bolje radi, tj mora da je bolje kada je skuplje :) 

Link to comment
Share on other sites

45 minuta ranije, ScepanBG said:

Za cenu sam i ja u prvi mah pomislio da je malo visoka,ali kad smo izracunali cenu drajvera(koji su vrhunski),kabineta,skretnice...onda moram da se slozim da je cena sasvim korektna

Koji su drajveri u pitanju? Model i cena? Moze neki link?

Koja je skretnica? Koje komponente?

Kakva je drvenarija odnosno materijali utroseni za izradu kabineta? Tip furniranja, zavrsne obrade, tip ucvrscenja kabineta?

Koliko to sve kosta?

Daj Scepo informaciju da i mi  koji nismo bili budemo upucenni u problematiku.

Link to comment
Share on other sites

Fina prezentacija. Jos jednom, hvala Boki. Sto kaze Scepa, kada ovako rade sa sasvim prosecnim CD-om i pojacalom (oba van cenovne klase zvucnika) jos bolje ce raditi sa uredjajima iste ili vise cenklase (nova SRB rec).

Da pomenemo jos par clanova foruma: VladaC (prvi uslikao al' se i prvi zagubio), Stradi, SKrstic. Verovatno jos nekoliko njih koje ne poznajem. Ne bese Ston, bas mi krivo. Mora da mu Jopet nest'o internet B)

 

Link to comment
Share on other sites

1 minut ranije, Sonichammer said:

Koji su drajveri u pitanju? Model i cena? Moze neki link?

Koja je skretnica? Koje komponente?

Kakva je drvenarija odnosno materijali utroseni za izradu kabineta? Tip furniranja, zavrsne obrade, tip ucvrscenja kabineta?

Koliko to sve kosta?

Daj Scepo informaciju da i mi  koji nismo bili budemo upucenni u problematiku.

To pitaj konstruktora Boki-ja.Pricao sam sa njim,ali smatram da je bolje da on to napise.

Link to comment
Share on other sites

3 minuta ranije, ScepanBG said:

To pitaj konstruktora Boki-ja.Pricao sam sa njim,ali smatram da je bolje da on to napise.

Ti si napisao da si racunao i izvodio racunicu, sad podmeces konstruktora?:)

Ako si nesto izjavio mislim da je red da izjavu potkrepis argumentima.

Kad konstruktor izjavi isto sto i ti, pitacu i njega.B)

Sad pitam tebe. ;)

To nadam se nije neki problem?

Link to comment
Share on other sites

3 minuta ranije, ScepanBG said:

Jeste,rekao mi je koliko kostaju drajveri,kabinet i ostalo,ali necu to da pisem dok on ne odobri ili on napise,jer smatram da to nije korektno.Ja sam dao svoje misljenje sta mislim o zvucnicima i to je to.

Ok, postujem stav ali onda cemu spominjanje cene izrade i tvoja presuda da vredi?

Mislim da si na ovaj nacin dao poluinformaciju tj uskratio info auditorijumu a mislim da to komunikacijski nije u redu.

Ok, prihvatam tvoj stav ali dozvolices da se ne slazem.

Link to comment
Share on other sites

2 minuta ranije, Sonichammer said:

Ok, postujem stav ali onda cemu spominjanje cene izrade i tvoja presuda da vredi?

Mislim da si na ovaj nacin dao poluinformaciju tj uskratio info auditorijumu a mislim da to komunikacijski nije u redu.

Ok, prihvatam tvoj stav ali dozvolices da se ne slazem.

Ja sam dao svoje misljenje,ako neko ima pitanja neka pita Bokija direktno.A i ti nisi od juce da ne znas na primer samo vrednost samih drajvera.

Link to comment
Share on other sites

5 minuta ranije, Sonichammer said:

Nisam ljut.

Par ljudi nesto pita, odgovaraju i javljaju se oni koji nisu pitani.

U cemu je fora, pitam se ja.:)

Fora je u tome sto takvi ljudi dodju i poslusaju sta ima da se poslusa. Ti se zajebavas da si krenuo na  prezentaciju i odustao kad si cuo cenu. A cenu znas poodavno. I da je vec bio oglas. A i sve drugo. Dakle, unapred planirano (nepotrebno) zvocanje.

Link to comment
Share on other sites

1 minut ranije, ScepanBG said:

Ja sam dao svoje misljenje,ako neko ima pitanja neka pita Bokija direktno.A i ti nisi od juce da ne znas na primer samo vrednost samih drajvera.

Znam,zato i pitam jer po mom misljenju cena drajvera

i cena izrade kabineta, u kontekstu trazene maloprodajne neoporezovane cene nemaju veze s mozgom i da su zvucnici precenjeni zestoko. 

Ti si izneo svoje misljenje, ja sam izneo svoje. Nadam se da se slazes da je to ok?

Link to comment
Share on other sites

Koliko svi znamo, pomenuti konstruktor je uvek vadio digitron i sabirao vrednost delova kod brendiranih kutija, osporavajući po njemu, visoke cene zlih korporacija.Ovo su one iste kutije koje su se neuspešno prodavale na oglasima za 7oo eura, i nudile putem p.p. poruka.Šta se promenilo od tada u poimanju formiranja cene nekog proizvoda?

Link to comment
Share on other sites

Just now, DJ.NIK said:

Fora je u tome sto takvi ljudi dodju i poslusaju sta ima da se poslusa. Ti se zajebavas da si krenuo na  prezentaciju i odustao kad si cuo cenu. A cenu znas poodavno. I da je vec bio oglas. A i sve drugo. Dakle, unapred planirano (nepotrebno) zvocanje.

Nije tacno!

Predpostavljao sam koja je cena jer su se ti neki ili slicni prodavali dugo za 600-800e, , ne secam se tacno.

Misleci da su to te kutije, krenuo sam. Cuvsi da je cena mnogo visa, odustao sam. Ne vidim sta to tebe zulhja?

Ti si koliko znam IT-evac i trgovac, nisi advokat?

Ja bih rado zavrsio sa ovim gubljenjem vremena u razgovoru sa tobom ako se slazes? Imas moj broj telefona a i u moju firmu si uvek dobbrodosao pa ako ti je do cakulanja, izvoli. :)

Hvala.

Link to comment
Share on other sites

3 minuta ranije, perodeformero said:

Koliko svi znamo, pomenuti konstruktor je uvek vadio digitron i sabirao vrednost delova kod brendiranih kutija, osporavajući po njemu, visoke cene zlih korporacija.Ovo su one iste kutije koje su se neuspešno prodavale na oglasima za 7oo eura, i nudile putem p.p. poruka.Šta se promenilo od tada u poimanju formiranja cene nekog proizvoda?

I menii se tako ucinilo samo me je iznenadila cena...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...