Jump to content


Focal 907be


Khan

Recommended Posts

3 sati ranije, Chakija said:

Jedno je izneti svoje misljenje, a drugo je tvrditi kako, u ovom slucaju Focal, ne zna da napravi dobre zvučnike!?!

Sve bi to bilo ok da vecina ljudi zapljune te kutije uz prethodne probe i uparivanja. Ovde koliko vidim postoje dvojica ljudi koji su ispostovali pricu do kraja i dobili vrhunske rezultate...

I da, jos jedna napomena kad se vec pomenula tehnicka strana...Krutost/pokretljivost kretnog sistema woofera u vecoj meri je odredjena sa Rms faktorom nego li sa Cms.

 

Njegovo mišljenje je da tvrdi nešto. To je njegov način izražavanja. Nemam problem sa tim.

Pa pogledaj samo ko je i za koje timove u F1 govorio "džabe im milijarde - ne znaju da naprave bolid". A ko je u razvojnom timu i koliko su plaćeni. I to je ok.

Ne znam da li si bio i učestvovao u pisanju utisaka sa poslednjeg HiFiles sajmu? Bilo je sistema koji koštaju kao garsonjera na novom beogradu. Sasvim dobri uslovi za muziku, tepisi zavese, kablovi da se isečeš, utikači...ludilo. I pored svega toga zvuk je bio prosečan a kad se ukalkuliše cena - katastrofa. I bilo je propovednika pozicioniranja, položaja Maerkura, problemi sa strujom - da pozovemo EPS, veličina prostorije, kablovi itd. Plus ljudi koji su u tome od Tutankamona, znaju mnogo. Jel trebalo nešto da se "ispoštuje" dodatno? Po meni ne. Ukratko, što kaže moj kum - za te pare ima da svira taman ćebence da prebacim". Znači - nema izgovora. Car je bio go. Krš se čulo za one pare.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 235
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

16 minuta ranije, Sloba said:

Ne znam da li si bio i učestvovao u pisanju utisaka sa poslednjeg HiFiles sajmu? Bilo je sistema koji koštaju kao garsonjera na novom beogradu. Sasvim dobri uslovi za muziku, tepisi zavese, kablovi da se isečeš, utikači...ludilo. I pored svega toga zvuk je bio prosečan a kad se ukalkuliše cena - katastrofa. I bilo je propovednika pozicioniranja, položaja Maerkura, problemi sa strujom - da pozovemo EPS, veličina prostorije, kablovi itd. Plus ljudi koji su u tome od Tutankamona, znaju mnogo. Jel trebalo nešto da se "ispoštuje" dodatno? Po meni ne. Ukratko, što kaže moj kum - za te pare ima da svira taman ćebence da prebacim". Znači - nema izgovora. Car je bio go. Krš se čulo za one pare.

Potpuno se slazem sa tobom,bio sam prosle godine u Maju u Minhenu na Sajmu sa suprugom i licno se uverio u to...

Link to comment
Share on other sites

On 1/11/2017 at 10:56 AM, Khan said:

Pozdrav druze,pazario sam ih naravno. Moji utisci,prvi ,su da su kutije jako kvalitetne izrade,nisam ni sumnjao u Focal. Kada sam bio kod coveka nisam mogao da ih testiram lepo jer nije imao adekvatno kvalitetnu opremu,zvucali su kao sa jeftine mini linine,ali sam ih ipak kupio naravno. Kada sam se vratio za Srbiju i povezao to je vec bila druga prica,odlican zvuk...ali...kada sam krenuo da radim uporedjivanje zvuka sa Focal Chorus jako sam se razocarao,ja inace slusam akoustik,volim zvuk gitare to me opusta,i mogu ti reci da Chorus verovao ili ne iako je kutija dve klase ispod i kosta troduplo manje ima mnogo lepsi zvuk,mnogo vise detalja,mnogo vise otvoreniji zvuk,bukvalno cujes svako okidanje zice dok na elektri moram da napregnem sluh da bih cuo te detalje,neverovatno ali je Chorus zvucao kao da je on dve klase iznad. Iskreno da ih nisam uporedjivao ostavio bi ih sa zadovoljatvom ali u odnosu na model koji je jeftiniji bas su me razocarali,voleo bih da si mogao da cujes to. Tako da sam ih stavio na oglas za prodaju,i to ispod cene koju sam platio,pa cu lagano da skupljam novac i dodam za kupovinu Micro Utopie, tu mislim da greske nema.Evo nekih slika iz sobe.

...

Svaka čast na iskrenosti - međutim:

1. Da li si proverio da li obadva visokotonca rade?

2. Da li su možda visokotonci ili skretnice dirane (popravljane ili "unapređivane")?

3. Koje zvučničke kablove koristiš (možda si napisao, ali ne mogu da nađem)?

4. Molim te daj Electrama bar 6-7 nedelja svakodnevnog sviranja, pa onda odluči da li ćeš da ih prodaješ - tvrda vešanja (midwoofer) traže "vežbu" i nakon dužih pauza.

5. Marantz PM 8005 nije "idealno" pojačalo za 907 Be, ali bi i na njemu trebala da bude odmah čujna razlika u korist 907 Be (u poređenju sa 807), a ne suprotno, kao što je kod tebe slučaj...

U svakom slučaju - puno sreće.

Link to comment
Share on other sites

13 minuta ranije, rob-k said:

Svaka čast na iskrenosti - međutim:

1. Da li si proverio da li obadva visokotonca rade?

2. Da li su možda visokotonci ili skretnice dirane (popravljane ili "unapređivane")?

3. Koje zvučničke kablove koristiš (možda si napisao, ali ne mogu da nađem)?

4. Molim te daj Electrama bar 6-7 nedelja svakodnevnog sviranja, pa onda odluči da li ćeš da ih prodaješ - tvrda vešanja (midwoofer) traže "vežbu" i nakon dužih pauza.

5. Marantz PM 8005 nije "idealno" pojačalo za 907 Be, ali bi i na njemu trebala da bude odmah čujna razlika u korist 907 Be (u poređenju sa 807), a ne suprotno, kao što je kod tebe slučaj...

U svakom slučaju - puno sreće.

Ako nismo iskreni na forumu u vezi nasih licnih iskustava i ukusa onda forum nema smisla i nije nikom ni od pomoci,zar ne? Koristim QED XT40 kao zvucnicke kablove,sve radi proverio sam nista nije cackano ni popravljano rekao bi mi covek jer je video da nisam bas toliko "fin i dobar"  i da bi mu taj novac bio poslednje nesto sto bi video da me tako da izvines ******,tako da sve je ok. Iskreno ne znam koliko su mu dugo stajali tako da moguce je i to sto kazes da im treba par nedelje usviravanja,mada iskreno sad nisam u Srbiji pa nisam u mogucnosti da probam to.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Khan said:

Ako nismo iskreni na forumu u vezi nasih licnih iskustava i ukusa onda forum nema smisla i nije nikom ni od pomoci,zar ne? Koristim QED XT40 kao zvucnicke kablove,sve radi proverio sam nista nije cackano ni popravljano rekao bi mi covek jer je video da nisam bas toliko "fin i dobar"  i da bi mu taj novac bio poslednje nesto sto bi video da me tako da izvines ******,tako da sve je ok. Iskreno ne znam koliko su mu dugo stajali tako da moguce je i to sto kazes da im treba par nedelje usviravanja,mada iskreno sad nisam u Srbiji pa nisam u mogucnosti da probam to.

Još jednom: daj im potrebno vreme, pa ako ti ni onda "ne legnu" - prodaj. Dotle: izdrži... B)

P.S.: probaj i druge zvučničke kablove, ako možeš...

Link to comment
Share on other sites

On 1/12/2017 at 9:45, Zexx said:

Napisao čovek još na prvoj strani šta ima od elektronike, ali nema ko da čita, pa se sad pravite pametni...

Edit: probaj da čuješ te zvučnike sa pojačalom sa donjeg linka, dok Naim i Focal nisu postali deo iste kompanije, vrlo često je na sajmovima svirala kombinacija Lavardin/Focal:

http://www.one-hifi.com/proizvod/integrisana-pojacala/lavardin/model-is/

Ja bih poslušao i Rega Elicit-R, ali ovaj model nije više na akciji...

Pokretač teme je jasno naveo da mu je Maranc nešto što ne menja, ali i ja da se  nadovežem.

Ja bih pored ovog što je kolega Zexx predložio poslušao i Hegel H80. Izvanredno pojačalo za pristojne pare, pisao sam dosta o njemu da se ne ponavljam.

Nisam želeo ranije da se javljam na temi i da dajem predlog, sobzirom da je moj primerak H80 do juče bio na prodaju(dobio novog sretnog vlasnika) da ne ispadne da hajpujem sopstveni oglas, kao što je ovde često slučaj.

Mislim da je H80  u AV Impulsu još uvek na novogodišnjem popustu, koga interesuje, a i da ga čuje neka kontaktira kolegu Sonic Hamera za detalje.

Svi oni koji misle da Focali i bilo koji zvučnici treba da sviraju dobro šta god da im se priključi greše. Nije zvučnik ni jedini, ni glavni kriv ili zaslužan za ono što dopire do ušiju.Ostatak sistema mora da bude adekvatan i na nivou kvaliteta samih zvučnika.

Ovi Maranci su dobra alternativa, ali u svojoj klasi.Elekta je neka druga kategorija, zahteva mnogo bolje. Treba poslušati, probati pa onda donositi zaključke

Link to comment
Share on other sites

54 minuta ranije, SUROKVL said:

Nisam želeo ranije da se javljam na temi i da dajem predlog, sobzirom da je moj primerak H80 do juče bio na prodaju(dobio novog sretnog vlasnika) da ne ispadne da hajpujem sopstveni oglas, kao što je ovde često slučaj.
 

Срећна нова 2017.година :cheers

Више лепих теренутака и ”упарених” ситуација свима желим.

Link to comment
Share on other sites

On 14. Januar 2017 at 0:35, rob-k said:

Još jednom: daj im potrebno vreme, pa ako ti ni onda "ne legnu" - prodaj. Dotle: izdrži... B)

P.S.: probaj i druge zvučničke kablove, ako možeš...

Dao sam im dosta vremen,znam za nove kutije da ima treba vremena da se usviraju i da daju svoj potpuni potencijal zvucnika ali ako se za 10god Electra nisu usvirali nece ni za 10 dana besprekidnog slusanja,sve je ok,nisu otvarani nema znakova diranja,oni daju lep zvuk,ali,mom uvetu ne lezi jednostavno nesto mi tu fali i to je to druze.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Khan said:

Dao sam im dosta vremen,znam za nove kutije da ima treba vremena da se usviraju i da daju svoj potpuni potencijal zvucnika ali ako se za 10god Electra nisu usvirali nece ni za 10 dana besprekidnog slusanja...

Nisam pročitao baš svaki post u temi, pa ne znam točno koliko dana si im dao, no neke komponente trebaju barem tjedan dana, jer nisu dugo radile. Ako si im dao 10 dana, barem po nekoliko sati dnevno, to je dovoljno.

Btw. imao sam baš taj model prije cca. 4 mjeseca u sistemu, kao, ajmo reći, zamjenski zvučnik. Izdržao sam s njim 2 dana. Moguće da ga je trebalo još malo usvirati, možda i ne, ali pošto je bio "zamjenski" nisam se imao volje s time natezati i uzeo sam si druge (zamjenske).

Čisto da slika bude potpunija, posjedovao sam prije 10-ak godina 927Be u sistemu, ali se nisam s njima baš usrećio, Ok, malo su bili preveliki za moju sobu, ali ono što mi je nekako zajednička karakteristika ta 2 modela je ... ispoliran zvuk. Teško je to staviti u riječi, ali ove mi nekako odgovaraju u ovom slučaju. Sve to nekako ok svira, ali nikako da te zvuk "zalijepi za stolicu". Nikako da ti toliko obuzme pažnju, da postane uvjerljiv kao da slušaš samu glazbu, nego uvijek imaš dojam da slušaš zvučnike koji "tako i tako" sviraju.

Nekako mi se čini da su više napravljene radi šminke nego radi hifija (u punom značenju riječi "hifi"). Drugim riječima, netko tko želi potrošiti dosta novaca na zvučnik koji stvarno dobro (skupo, značajno) izgleda, neće biti razočaran. Bas ne bumija, visoki ne pršte, sve svira lijepo "pod konac" i ... to je to. On ionako neće istraživati granice zvučnih dometa, već će zvučnik vjerojatno služiti za background slušanje, ili u najboljem slučaju, da ga se "normalno" sluša,  ne-kritički.

U svakom slučaju pohvala za priznavanje greške, jer kako netko reče već ranije, to je danas rijetka pojava. Iz ovog ili onog razloga. Zaboravi na 907 i kreni dalje. Ako ništa drugo, mislim da se daju relativno lako prodati i da dobro drže cijenu.

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, Sten said:

Nisam pročitao baš svaki post u temi, pa ne znam točno koliko dana si im dao, no neke komponente trebaju barem tjedan dana, jer nisu dugo radile. Ako si im dao 10 dana, barem po nekoliko sati dnevno, to je dovoljno.

Btw. imao sam baš taj model prije cca. 4 mjeseca u sistemu, kao, ajmo reći, zamjenski zvučnik. Izdržao sam s njim 2 dana. Moguće da ga je trebalo još malo usvirati, možda i ne, ali pošto je bio "zamjenski" nisam se imao volje s time natezati i uzeo sam si druge (zamjenske).

Čisto da slika bude potpunija, posjedovao sam prije 10-ak godina 927Be u sistemu, ali se nisam s njima baš usrećio, Ok, malo su bili preveliki za moju sobu, ali ono što mi je nekako zajednička karakteristika ta 2 modela je ... ispoliran zvuk. Teško je to staviti u riječi, ali ove mi nekako odgovaraju u ovom slučaju. Sve to nekako ok svira, ali nikako da te zvuk "zalijepi za stolicu". Nikako da ti toliko obuzme pažnju, da postane uvjerljiv kao da slušaš samu glazbu, nego uvijek imaš dojam da slušaš zvučnike koji "tako i tako" sviraju.

Nekako mi se čini da su više napravljene radi šminke nego radi hifija (u punom značenju riječi "hifi"). Drugim riječima, netko tko želi potrošiti dosta novaca na zvučnik koji stvarno dobro (skupo, značajno) izgleda, neće biti razočaran. Bas ne bumija, visoki ne pršte, sve svira lijepo "pod konac" i ... to je to. On ionako neće istraživati granice zvučnih dometa, već će zvučnik vjerojatno služiti za background slušanje, ili u najboljem slučaju, da ga se "normalno" sluša,  ne-kritički.

U svakom slučaju pohvala za priznavanje greške, jer kako netko reče već ranije, to je danas rijetka pojava. Iz ovog ili onog razloga. Zaboravi na 907 i kreni dalje. Ako ništa drugo, mislim da se daju relativno lako prodati i da dobro drže cijenu.

Hvala druze. Drze dobru cenu,prodao ih ovde ili u inostranstvu svejedno mi je. Inace,nisam neki balavac i imam dosta iskustva sa hifi,ovu sam temu pokrenuo zato sto nemam iskustva sa ovim modelom a ne zato sto sam pionir u svetu muzike,iskreno jako mi se svideo dizajn i cuo sam mnogo pohvale za Electru i zeleo sam da ih imam,ali dobro... Do sad sam podosta imao prilike da cujem zvucne kutije ali zvuk koji me zalepio za stolicu je zvuk od Chorusa,znaci nije nikakva reklama niti zajebancija,iako mnogi misle da to nije neki narocit model ali ja nisam cuo do sada neku kutiju u tom cenovnom rangu a i iznad toga da svira tako dobro,toliko otvoreno,jako jako puno detalja u zvuku i to je nesto sto mi je dalo odluku da ne zadrzim Electru.Ako budes imao prilike nekad poslusaj.Pozdrav.

Link to comment
Share on other sites

 Ponekad nekome nešto toliko dobro legne da skoro ne može zamisliti ništa drugo umjesto toga u sistemu. Nije to uopće loša stvar, pogotovo ako je jeftinije rješenje, a vrijeme će pokazati je li to baš toliko dobro ili će se ipak potegnuti za "nečim boljim".

 Btw. uz navedene 907, 927, Micro Utopiu, imao sam doma još Cobalt 816, ali ni on se nije proslavio. Tako da ... uz ono još što čuh okolo ... meni dosta Focala, bar za sad. A možda i zauvijek.

 Na Choruse možda naletim ako ću tražiti neki drugi zvučnik za sistem uz TV, ali jedan Wharfedale odrađuje tu posao jako dobro, tako da i to sumnjam.

Link to comment
Share on other sites

15 minuta ranije, microfarad said:

Chorus 807V je veoma dobar zvučnik. Sviraju baš tako kako si ih opisao.

Trebao bi da ih probaš, sa nekim lampašem, sa lampama, zvuče fenomenalno!

807ice su izuzetne kutije, šteta što i njih prodaješ.

Ja moje ljubomorno čuvam;)

 

 

Iskreno da ti kazem drugar sve vise mi vaga odluke prelazi na onu stranu da ih zadrzim i ne prodam jer nisam imao cesto priliku da naletim na tako dobre kutije. I rado bi ih probao na nekom lampasu da vidim do koliko mogu da idu sa zvukom jer ovo do sad sto sam cuo je van mog ocekivanja.

Link to comment
Share on other sites

4 minuta ranije, Khan said:

Iskreno da ti kazem drugar sve vise mi vaga odluke prelazi na onu stranu da ih zadrzim i ne prodam jer nisam imao cesto priliku da naletim na tako dobre kutije. I rado bi ih probao na nekom lampasu da vidim do koliko mogu da idu sa zvukom jer ovo do sad sto sam cuo je van mog ocekivanja.

Ja sam ih slušao, na Primaluna integralcu(nažalost, pozajmljenom) i to je sviralo izuzetno.

Link to comment
Share on other sites

20 sati ranije, microfarad said:

Ja sam ih slušao, na Primaluna integralcu(nažalost, pozajmljenom) i to je sviralo izuzetno.

Sutra u 12h imam u HiFi Koncept probno slusanje Electra 907 sa Naim sistemom,trazio sam da mi se pripremi najbolje sto imaju trenutno,rekao mi je covek da je cena oko 8000eu,tako da iskreno jedva cekam da cujem koliko je to veca razlika sviranja posto su mi mnogi ovde napisali da ne sviraju kako bi trebali jer mi je pojacalo,ajde da ne kazem lose vec ne adekvatno za njihovo pokretanje...nadam se da su ljudi u pravu. Pisem sutra utiske :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

26 minuta ranije, Khan said:

Sutra u 12h imam u HiFi Koncept probno slusanje Electra 907 sa Naim sistemom,trazio sam da mi se pripremi najbolje sto imaju trenutno,rekao mi je covek da je cena oko 8000eu,tako da iskreno jedva cekam da cujem koliko je to veca razlika sviranja posto su mi mnogi ovde napisali da ne sviraju kako bi trebali jer mi je pojacalo,ajde da ne kazem lose vec ne adekvatno za njihovo pokretanje...nadam se da su ljudi u pravu. Pisem sutra utiske :thumbsup2

Jedva čekam utiske.

Ne znam u kakvom ćeš prostoru što se tiče akustike slušati u poređenju sa tvojim prostorom, pa i na to obrati pažnju pa uključi u raport :-) 

Link to comment
Share on other sites

36 minuta ranije, Sloba said:

Jedva čekam utiske.

Ne znam u kakvom ćeš prostoru što se tiče akustike slušati u poređenju sa tvojim prostorom, pa i na to obrati pažnju pa uključi u raport :-) 

Naravno,pokusacu da slikam sobu pa cu staviti ovde,vec sam bio jednom 2012 slusao sam Bowerse,jako dobro opremljena radnja.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...