Jump to content


Focal 907be


Khan

Recommended Posts

On 12/2/2016 at 23:55, Khan said:

Pa pazi ja jedino sa cim mogu da ga uparim je sa ovim sto imam,Marantz PM 8005...

Kako si zadovoljan sa PM8005 ? Koristiš original strujni kabel,odnosno dali si probao koji drugi ? 

Pitam jer koristim isto pojačalo,a sljedeće o čemu razmišljam je promjena strujnih kabela na uređajima pa me zanima,sorry za offtopic

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 235
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

7 sati ranije, Khan said:

A zna li neko koliki je uopste zivotni vek Beryllium visokotonca? Sa obzirom da je jako krt i osetljiv...jel on propada posle nekog odredjenog vremena? Mozda je smesno pitanje ali nemam iskustva sa njim pa zato pitam,model je star preko 10 god pa da ne kupim i posle par meseci da ode visoki a cuo sam da je nov oko 800eu.:mellow:

Neko,bilo ko?

Link to comment
Share on other sites

Nisam upućen u životni vek ovog visokotonca, zaista. Nikad nisam ništa o tome čuo, a nisam ni pitao. Pretpostavljam da mu je životni vek dug, jer kad toliko košta zvučnik, onda ne bi trebalo baš da se visokotonac menja svaki čas. Na primer, na tim Micro Utopijama koje smo testirali jedan visokotonac je bio oštećen. To je izgledalo kao da je imao malu rupicu na površini. Taj drugar je naručio zamene, ali se ne sećam koliko su koštale, nešto oko 900 evra par, ali nemojte da me držite za reč, nisam siguran. Jeste skupo, slažem se, ali i taj zvučnik je sam vrh. Suština je da ja baš neku promenu u zvuku nisam uspeo da čujem kada ga je zamenio. Mislim da je za 907be jeftiniji.
Svejedno, jesu osetljivi na dodir, ali zato imate metalnu mrežicu koja je magnetom prikačena i nemate baš preterane potrebe da to ikad dirate. Ja sam to jednom samo skunuo iz znatiželje i ne pipam, nemam zašto.
 

Link to comment
Share on other sites

18 minuta ranije, baal said:

Nisam upućen u životni vek ovog visokotonca, zaista. Nikad nisam ništa o tome čuo, a nisam ni pitao. Pretpostavljam da mu je životni vek dug, jer kad toliko košta zvučnik, onda ne bi trebalo baš da se visokotonac menja svaki čas. Na primer, na tim Micro Utopijama koje smo testirali jedan visokotonac je bio oštećen. To je izgledalo kao da je imao malu rupicu na površini. Taj drugar je naručio zamene, ali se ne sećam koliko su koštale, nešto oko 900 evra par, ali nemojte da me držite za reč, nisam siguran. Jeste skupo, slažem se, ali i taj zvučnik je sam vrh. Suština je da ja baš neku promenu u zvuku nisam uspeo da čujem kada ga je zamenio. Mislim da je za 907be jeftiniji.
Svejedno, jesu osetljivi na dodir, ali zato imate metalnu mrežicu koja je magnetom prikačena i nemate baš preterane potrebe da to ikad dirate. Ja sam to jednom samo skunuo iz znatiželje i ne pipam, nemam zašto.
 

Jeste 900eu proverio sam...ma ne bi ni ja to pipkao itd,ali me interesovali posto se smatra za jako kvalitetnim koliko onda moze da traje,naravno sa normalnim slusanjem i paznjom.

Link to comment
Share on other sites

9 minuta ranije, Khan said:

Jeste 900eu proverio sam...ma ne bi ni ja to pipkao itd,ali me interesovali posto se smatra za jako kvalitetnim koliko onda moze da traje,naravno sa normalnim slusanjem i paznjom.

Da, to je za par, čini mi se. Da ne bude zabune. A za 907be je jeftiniji.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Khan said:

A znas li mozda ti ili neko na forumun koliki je uopste zivotni vek Beryllium visokotonca? Sa obzirom da je jako krt i osetljiv...jel on propada posle nekog odredjenog vremena? Mozda je smesno pitanje ali nemam iskustva sa njim pa zato pitam,model je star preko 10 god pa da ne kupim i posle par meseci da ode visoki a cuo sam da je nov oko 800eu.:mellow:

Nisam nikad čuo ni za jedan (ni Focal, ni Yamaha) Be tweeter koji se "potrošio". Jedino su osetljivi na mehanička oštećenja delovanjem vanjske sile.

I dalje preporučujum Focale 907 Be. Ako im (ne daj bože) ne "legne" Marantz PM 8005, ima i drugih pojačala (a 907-ice nisu težak teret, pa su i pojačala manje snage, npr. u A-klasi, prihvatljiva opcija). 

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, rob-k said:

 

I dalje preporučujum Focale 907 Be. Ako im (ne daj bože) ne "legne" Marantz PM 8005, ima i drugih pojačala (a 907-ice nisu težak teret, pa su i pojačala manje snage, npr. u A-klasi, prihvatljiva opcija). 

Ja mislim da ce to da bude bas kako treba,kad iz ovih 807v izvuce maximalno dobar zvuk koji mogu da daju mislim da ce sa 907 da bude pun pogodak ;)

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Father said:

Ja vidim da je odluka već donešena! :order

Ako si ženjen, samo obrati pažnju suprugi da ne čisti prašinu sa njih da ne dođe do trovanja. :D

Donesena naravno :rolleyes: moja zena ne sme da pridje uredjajima da pusti cd a kamoli da brise prasinu,ona voli auta ja hifi i to je to;) mislio si na prasinu od beryllium-a?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...