Jump to content


Focal 907be


Khan

Recommended Posts

  • Replies 235
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pa to je poenta, bolji si od Linn, Naim, Dyandio, Focal... Ne osvaja se trziste tako sto ces pljuvati konkurenciju nego im pokazes da si bolji. Nije dovoljno samo napraviti kvalitetan proizvod, nego naci nekog kvalitetnog ko ce ti taj proizvod plasirati, izracunati stvarne troskove, dati pravu cenu za pocetnika za "no name brend" pa polako. Sad nisam siguran dali je rec o nekim entuzijastima ili o neko poslovnom pokusalju od kog bi mozda neke porodice trebale da zive.


Sent from my iPhone7 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

46 minuta ranije, Nenadapple said:

Sad nisam siguran dali je rec o nekim entuzijastima ili o neko poslovnom pokusalju od kog bi mozda neke porodice trebale da zive.

Sta god da je smatram da je neprofesionalno pljuvati konkurenciju pogotovu onu koji su 30 i vise godina u tom svetu i sebe uzdizati iznad njih...ali dobro,ono sto ja znam je da pri licnoj kupovini nije bitno toliko ko sta kaze o svom produktu i koliko ga ko oceni onoliko koliko je bitno sta nase uvo kaze pri slusanju istog.

Link to comment
Share on other sites

15 sati ranije, Khan said:

Fascinantno...nisam ni znao da u Srbiji postoje tako talentovani ljudi.

Postoje talentovani (u raznim oblastima), naravno, kao i u drugim zemljama. Nažalost, zbog nipodaštavajuće sredine, loših uslova za razvoj i napredovanje, mnogi odlazi drugde (EU, USA).

Moja prethodna 2 posta su bila mali sociološki eksperiment, nikakvo pljuvanje konkurencije. Da li će nekoga podstaći na priču o zvuku uređaja...? Da li neko zaista sluša i upoređuje uređaje, ili se kupuje samo na osnovu zvezdica u What's HiFi?

Link to comment
Share on other sites

Pre par meseci imao sam u svom sistemu pretpojačalo našeg, domaćeg proizvođača. To je fantastičan uređaj. U mom sistemu je svirao odlično. Ima kod nas ljudi koji umeju da naprave vrhunske stvari, a mogu da se mere sa strašno skupim uređajima svetskih proizvođača. Probao i uverio se. Prednost svega toga je što kupujete vrhunsko po znatno nižim cenama i imate čoveka koji će vam izaći u susret ako želite da još nešto modifikujete/doradite. Ima takvih kod nas, ja sam to tek sada otkrio i razmatram opciju da se u budućnosti upustim u ulaganje u takav sistem. Opet, naglašavam, moje iskustvo.

Link to comment
Share on other sites

Boki nemoj da me shvatis pogresno, ovde se ne radi o oceni uredjaja. Ja ne sumljam da ovde postoje ljudi koji bi napravili bolji zvucnik od Focala, i sta dalje. I Focal su nekad bili Ti a vidi gde su sad. To je posao zato sam i pitao dali je rec o entuzijastima. Zvezdice prodaju uredjaje, marketing je jedna od naj bitnijih stavki, estetika takodje, nisam video tvoje uredjaje ali sam u temi o zvucnicima citao da su virele neke zice iz pojacala.... voleo bi da vidim tvoj plan napredovanja proracun troskova za pravljenje kutija, marze itd. To mi je posao mogao bi malo da ti pomognem ako to ima smisla. Msm to je jako kompleksna stvar, kojom se treba baciti mozda i vise nego samo konstrukcijom kutija.


Sent from my iPhone7 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ako se baviš biznis planovima, onda neke stvari dobro razumeš. Ali, mnoge delatnosti su specifične. Dugo poznajem neke domaće proizvođače (etablirane), poznajem i domaće i strano HiFi tržište (donekle), pa ako želiš, pošalji PP sa telefonom. Priča je dovoljno duga da je muka to sve kuckati na forumu ili PP, to je jedini razlog.

Link to comment
Share on other sites

4 sati ranije, baal said:

Pre par meseci imao sam u svom sistemu pretpojačalo našeg, domaćeg proizvođača. To je fantastičan uređaj. U mom sistemu je svirao odlično. Ima kod nas ljudi koji umeju da naprave vrhunske stvari, a mogu da se mere sa strašno skupim uređajima svetskih proizvođača. Probao i uverio se. Prednost svega toga je što kupujete vrhunsko po znatno nižim cenama i imate čoveka koji će vam izaći u susret ako želite da još nešto modifikujete/doradite. Ima takvih kod nas, ja sam to tek sada otkrio i razmatram opciju da se u budućnosti upustim u ulaganje u takav sistem. Opet, naglašavam, moje iskustvo.

A taj covek je ...?

Link to comment
Share on other sites

On 1/19/2017 at 9:49, Zexx said:

Pitanje bi zapravo trebalo da se odnosi na spoljašnjost pojačala u ovom konkretnom slučaju...:rolleyes:

http://www.hi-files.com/forum/index.php?/topic/30467-prezentacija-zvučnika-notax-m/&do=findComment&comment=625991

Deluje kao ozbiljno pojacanje, ali ako nije cuo i tog naim-a kako neko moze tvrditi sta je bolje?

Link to comment
Share on other sites

On 3. Dezember 2016 at 10:07, baal said:

Pozdrav Khane, imam ja ove kutije već skoro dve godine i veoma sam zadovoljan. Slušam ih na Linn sistemu. Nisam ih kačio na druga pojačala, ali smatram da su ovo potentne kutije, da bi se dobro pokazale na različitim pojačalima, jer su osetljive na promene u sistemu. Dovoljno je reći da imam Linn sistem godinama i da se karakter Linn-a i dalje čuje preko ovih kutija, a Isprobavao sam i sa kablovima i promene su čujne.

Do njih sam došao tako što sam prvo slušao Focalove Micro Utopije koje su, po mom mišljenju, fenomenalne, ali nisam u tom trenutku imao novca da ih dohvatim, a ovo se pojavilo kao opcija i uzeo sam ih. Na Linn-u su Micro Utopije zvučale fantastično, ja sam bio raspamećen. Slušali smo ih i na Lebenu i na nekim starim Rotelima, svašta se tu isprobalo, ne mogu svega da se setim, ali je, u zavisnosti, od pojačala opet davala maksimum. Svakako kutija koju jednog dana želim da imam. Treba joj ugoditi, ali ta vrsta prirodnosti, po mom ukusu i iskustvu do sada, je neverovatna. Ja bolje male kutije, nisam čuo do sada. Samo je pitanje da li su one uopšte male kutije sa svojim dimenzijama. U nekim trenucima sam imao utisak da ispred sebe imam daleko veću kutiju. Znam da na forumima možete svašta da pročitate o ovim kutijama, da je potrebno da im se daju lampe, da nemaju basa i tako to. Moje iskustvo je suprotno. Svirale su dobro na Lebenu od 30w, ali na Linn-u su pokazale raskoš, dobile su više struje, bile pokrenute. Opet moje mišljenje, a i nekih ljudi koji su to sa mnom testirali. Oni su ih slušali i na Naim XS pojačalu i kažu da je i to dobra kombinacija bila.

907be nije kutija tog ranga, ali ne zaostaje mnogo za najvišom klasom Focala. Neki čak kažu da poseduje 90% zvuka Utopija. Ne bih se baš složio sa tim u potpunosti, ali da imaju taj karakter, imaju. Treba im snage, to je opet moje mišljenje, iako su one prilično efikasne na 89db, kvalitetno pojačalo i pokazaće se u najboljem svetlu. Mene godine ne bi brinule, zaista, to je vrhunski urađena kutija, a ko god je to kupovao novo morao je debelo da plati pa se, pretpostavljam, pažljivo odnosio prema kutijama. U trenutku kada su se pojavile bile su, koliko se sećam, drastično skuplje od, na primer, B&W Nautilus 805 prve serije. Ne zaboravi da je ta kutija pravljena za 25th Anniversary of Focal-JMlab. Nije Focal makar šta tu ugradio, bilo je pitanje prestiža. Ponoviću, ja sam baš zadovoljan ovim što imam, mislim da nisam imao bolje kutije, a imao sam svašta do sada.
Moja najtoplija preporuka za ove kutije, ali i preporuka da, ako možeš, testiraš pa kupuješ. Ja sam se naplaćao koječega bez slušanja. Dakle, test pre svega!

Aj, u zdravlje slušao, ako se odlučiš!

Baal,jedno ludo pitanje,ne vezano za temu,posto si slusao Micro Utopie,na netu postoje samo slike bez zastitnih mrezica za Be i za  bass-mid (osim na dve jedine koje sam ja nasao slucajno) reci mi da li su one napravljene tako fabricki bez zastite ili?-ako si upoznat mozda

image.jpg

Link to comment
Share on other sites

On ‎23‎.‎1‎.‎2017 at 17:52, Khan said:

Baal,jedno ludo pitanje,ne vezano za temu,posto si slusao Micro Utopie,na netu postoje samo slike bez zastitnih mrezica za Be i za  bass-mid (osim na dve jedine koje sam ja nasao slucajno) reci mi da li su one napravljene tako fabricki bez zastite ili?-ako si upoznat mozda

image.jpg

Ne znam ništa o tome, ali pretpostavljam da imaju mrežice...

Link to comment
Share on other sites

Sad kad bolje pogledam, odgovor je na slici koju si postavio. Bas drajver je slikan sa mrežicom,okruglom,  koja pokriva samo njega, koliko sam shvatio visokotonac ima onu svoju mrežicu. Znači, nepotrebna je klasična maska koja pokriva prednju ploču sa drajverima! Mada ko zna na nekim slikama ni visokotonac nema mrežicu

Link to comment
Share on other sites

24 minuta ranije, SUROKVL said:

Sad kad bolje pogledam, odgovor je na slici koju si postavio. Bas drajver je slikan sa mrežicom,okruglom,  koja pokriva samo njega, koliko sam shvatio visokotonac ima onu svoju mrežicu. Znači, nepotrebna je klasična maska koja pokriva prednju ploču sa drajverima! Mada ko zna na nekim slikama ni visokotonac nema mrežicu

Fabricki ide mrezica za visokotonac a za mid-bass se dodatno narucuje i kupuje,pitao sam danas... To je kao da sam kupio patike pa ako hocu pertle da narucim posebno :mellow:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...