Jump to content


Zvucnici na 4 Ohma, risiver na 6/8 Ohma


Carudian

Recommended Posts

Pozdrav svima, pokusavam da nadjem odgovor na pitanje, ali mi ne ide..., a ono glasi:

Da li zvucnici (konkretno JBL 510 Cinema), koji su 60 W na 4 Ohma, mogu da rade sa surround risiverima koji su na 6/8 Ohma?

Pregledao sam sve moguce surround risivere i ni na jednom nisam nasao da pise 4 Ohma, svi su ili 6 ili 8 Ohma...

Hvala unapred!

Link to comment
Share on other sites

5 minuta ranije, rokijana said:

mada kako ti Vlada rece svaki iole snazniji risiver gurace 60w/4 ohma .

Da li to znaci da ipak mogu da uzmem i ove sto su na 6/8 Ohma, ono sto je meni zapalo za oko su HK AVR 70 i HK AVR 160...

Vidim da na sajtu kazu da b ise AVR 151 slagao sa njima ( http://www.jbl.com/home-theater-systems/JBL+CINEMA+510.html ), a on ima manje vise identicne spec. kao avr 70... mada kazu i da ne preporucuju risivere na 6/8 Ohma... nisam pametan...

Link to comment
Share on other sites

Jako je bitno napomenuti da sateliti iz JBL Cinema 510 sistema ne emituju pun frekventni opseg jer imaju jedan drajver precnika 75 mm tako da su predvidjeni za koriscenje na Small podesavanjima i frekvencijom rezanja na (najverovatnije) 100Hz tako da i pri veoma glasnom slusanju nece biti problem jer nece biti toliko opterecenje za risiver. Cak ni one jeftinije, a kamoli one koji su kostali po 1000$, a sada se prodaju za 100-150e. Aktivni sub ima svoje pojacalo i za njega ne brini.

Kada bi umesto njih nakacio HiFi zvucnike vecih gabarita sa 2-3 drajvera po kutiji, e to je vec druga stvar. Ali za manje sateliti ne brini, samo obavezno podesi risiver tako da oni ne emituju pun opseg vec podeli sta ide njima, a sta subwooferu i nemas brige.

Link to comment
Share on other sites

Hvala na pomoci. Kontaktirao sam JBL supportt i rekli su mi da je u pitanju greska i da su zapravo na 8 Ohma, obzirom da postoje "owners manual" na kojima pise 4 Ohma i isti takvi na kojima pise 8 Ohma... Nadam se da taj iz korisnickog servisa zna sta prica... imam sacuvan transkript...

Inace potvrdio mi je da je AVR 151 match za njih... tako da, valjda ce se slagati i sa AVR 70...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Sve zavisi od satelita. Potrebno je da u uputstvu zvucnika potrazis info o njihovom frekventnom opsegu i ako je to npr 120Hz tu frekvenciju postavis na risiveru i on ce sve od 120Hz pa na vise slati njima, a sve ispod 120Hz slati subwooferu. Kao filter frekvencija se podesava ona frekvencija koju zvucnici mogu cujno da emituju u odstupanju od -3dB. Pretpostavljam da je za tvoje satelite to 100Hz ili 120Hz. 

Link to comment
Share on other sites

Hvala Technicssss, međutim opet dolazim do problema kao sa Ohmazom...

https://www.manualslib.com/manual/1067337/Jbl-Cinema-510.html?page=3#manual

http://www.produktinfo.conrad.com/datenblaetter/1200000-1299999/001226076-da-01-en-JBL_CINEMA510_5_1_LAUTSPR_.pdf

Da li bi mi iz ovih različitih uputstava mogli reci, da li je to 50 Hz ili 150 Hz? :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...