Jump to content


Vrednosti na kondezatorima


Margioni

Recommended Posts

Pozdravljam sve clanove foruma, i molio bih za malu pomoc onih koji malo bolje poznaju materiju.

Naime, hteo sam da promenim fabričke kondezatore na skretnicama (zabave radi :D), ali u to se bas najbolje ne razumem. Sta hocu da pitam? Da li mogu da se menjaju vrednosti VDC a da ostanu iste vrednosti uF, npr. da postojeci kondezator 4,7 uF 250V zamenim sa 4,7 uF 800V?

Hvala unapred

Link to comment
Share on other sites

17 minuta ranije, AlexBgd said:

Da li mogu da se menjaju vrednosti VDC a da ostanu iste vrednosti uF, npr. da postojeci kondezator 4,7 uF 250V zamenim sa 4,7 uF 800V?

Наравно да могу да се мењају али су ти за 600В и већи напон скупљи а при томе су и већих габарита.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, jager said:

Ako je zabave radi ,bolje nemoj :D .. mislim možeš ako ti je dosadno al je pitanje isplati li se ulagati u te kutije koje nisi naveo koji su model ?

U pitanju su Mission 790, za koje smatram su odlicni zvucnici i da imaju kapacitet da pruze vise, a koje nameravam da zadrzim posle neuspele prodaje. Razlog prodaje je bio prelazak na bolje zvucnike. E sad, posto se to nije dogodilo, nameravam da uradim neki laki upgrade do cca 50€, sa nekim kvalitetnijim kondezatorima. Da li se isplati ne znam, ali ako izostane ocekivani pomak u zvuku (cistiji zvuk), bar sam nesto naucio novo, i zabavio naravno :).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...