Jump to content


Megane II zamena originalnih zvucnika


nesone

Recommended Posts

Drugari koji se razumeju u  car HIFI da cujem Vase misljenje.

Razmisljao sam o zameni originalnih zvucnika u autu, jer necu menjati auto...

Tek ima prvih 10 godina, prvi sam vlasnik. :)

Sad da se uozbiljim, HU ostaje zbog komandi na volanu.

Nude mi Ground Zero, i ostale proizvodjace zvucnika, cene nekih 5000 din i nesto vise. Da kazem do 8000 din.

Pojacalo ne bih ubacivao. Neki kazu da je " must"  ubaciti pojacalo sa novim zvucnicima. 

Ja ne slusam suvise glasno, sasvim normalno.

Vredi li menjati zvucnike sa drugima, ili ostaviti stare? 

Da li bih nesto dobio u poboljsanju? Slusam CD, MP3 ne reprodukuje HU.

Hvala,

pozdrav svima,

nesone

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Pročitaj par tema o zvučnicima u kolima i zameni...

Evo, da citiram sebe u jednoj srodnoj temi:

A što se tiče zvuka u kolima, pozicioniranje zvučnika, način postavljanja i kutije su ono što čini zvuk koliko i sami drajveri. To je ono što se u kolima jako teško postiže da valja. Tako da, džaba nam isti ti pobednički drajveri ako se stave na onu lesonit policu pozadi, u plastični tapacirung vrata, ili onu plastikicu u dnu A stuba. Za dobar zvuk u kolima, modovanje kola je veći i skuplji posao od samih drivera.

Svojevremeno sam odustao od zamene zvučnika u kolima, jer je modovanje smaštanja zvučnika veliki i skup posao, sa ne uvek izvesnim rezultatima bez proba i testova. Smeštanje i najskupljih zvučnika na neodgovarajući način obesmisli celu investiciju.

Dakle, obrni okreni, za primetan napredak, potrebno je obezbediti pozicioniranje i postavljenje zvučnika, umrtviti mesta gde će zvučnici stajati, obezbediti im odgovarajuću "kutiju"... Sama zamena drajvera obično ne donosi primetan napredak, osim ako su originalni baš neko pijačno tanrkalo. A kod fabričkih ugradnji, uglavnom nisu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...