Jump to content


NN Acoustic - KSN - izvod


goxy62

Recommended Posts

3 sati ranije, ALES said:

Donekle vezano za ovu temu - ja sam svoje vintage zvučnike nosio kod Nenada na refresh skretnica, promenu terminala za kablove i osvežavanje furnira.

Posao je odradio vrhunski i ja sam zadovoljan rezultatom.

Kad sam kući pustio jedan od onih, do perfekcije produciranih, Yello snimaka, pa kad mi je od ranije poznati zvuk iz pesme protrčao s leve strane na desnu - ali iza mene (!!!), bilo mi je jasno da su moje kutije dostigle potpuno novi nivo...Nenad me je čak ubeđivao da mi napravi potpuno nove skretnice, jer je ubeđen da ove kutije mogu još bolje...

U radionici je tad imao u izradi kutije po narudžbi (dakle, ne iz njegovog programa sa sajta), koje su toliko moćno izgledale da nemam reči...

Rezime: moja preporuka za rad sa Nenadom.

Btw, moje kutije su Wharfedale Airedale SP.

nisi naveo u Rezimeu i cenu koju si platio za refresh

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, vdzele said:

Pošto sam izgleda jedini na ovom forumu koji ima ove zvučnike samo mala napomena. Kod mene oni savršeno dobro rade na radnom stolu u mojoj radnoj sobi 4,2 x 2,4 (10m2). Ključ dobrog uspeha je i akustika sobe, meni je NN stavio 4 apsorbera, dva iza i dva ispred zvučnika. Na slici se vide dva iza zvučnika.

Ovi apsorberi omogućavaju da se zvuk smiri od refleksija jer je soba mala. Ko kupi ove zvučnike i sluša ih u isto tako maloj sobi bez akustičkog tretmana - on ne može da da validan sud kako zvučnici rade.

Ovi apsorberi ujedno omogućavaju da bas ispliva više u odnosu na gorni spektar - tako dođe sve u balans. Znajte da su dobri zvučnici uvek "kalibrisani" prilikom projektovanja u akustički sređenoj sobi. Svako odstupanje od toga treba da ide na teret kupca. Svaka žalba je po meni besmislena kad toga nema.

Zvučnici stoje vrlo blizu apsorbera i to im ništa ne smeta, šta više to im pogoduje... Podignuti su na stalke tako da mi ribon bude u visini ušiju.

I dalje ostaje da se mogu čuti kod mene, u maloj sobi i u velikoj sobi na većem sistemu.

PS: pre ovih sam imao Dayens tri različita para, pa sam slušao Dynaudio male kao ove (preko 1000 eura) ....KSN su daleko ispred njih.

Photo0240.jpg

Lepo ja rekoh da su za kompjuter

Link to comment
Share on other sites

On 11/18/2016 at 20:42, vdzele said:

Meni je recimo moje Yamaha NS 690 II unapredio za nekih 280 eura. To je bila zamena vešanja, nova skretnica, terminali novi, brušenje, lakiranje kutije i voskiranje kutije, dodatno dampiranje i merenje, ....Tražio sam da mi stavi njegov logo ispod Yamaha znaka (na slici se vidi NN).

Napravio mi je postolja za zvučnike. Iznutra su ojačane brezonskim šipkama i ispunjene peskom. Imaju oko 50kg sa peskom.

Iza uređaja se vidi njegovi difuzori. U donjem levom ćošku se vidi njegov razdvojni trafo. Za cene nazvati NN. Sve u svemu veoma sam zadovoljan

Photo0381.jpg

Photo0362.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

15 minuta ranije, Alexandar said:

Ali ti na drugu stranu nemas nikakve utiske glede ovih zvucnika konkretno, ali te to ne sprecava da izvodis "apsolutne" zakljucke na osnovu mojih.

 

Na drugu stranu, nisi pažljivo čitao moje komentare, ne znam gde si našao bilo kakav zaključak o tim kutijama? Kroz ceo ovaj thread kritikujem upravo one koji donose takve zaključke.

Ako si zaista probao na više pozicija, nemam više nikakvih primjedbi.:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Ovde je tema NN KSN, ne? Sam konstruktor tako kaze i predlaze. Ja probao i poklopilo se. Vidis negde da pisem univerzalno o svim bass reflex kutijama Ili cisto trolujes? Posto pocinjem da gubim strpljenje. :)

U ovom slucaju je, taj presudan visokotonac, Raal ribon, koji ima drugaciju disperziju jel'te od klasicnih kalotnih visokotonaca (ili slicnih). Da ne skrecemo na drugu temu.. 

Link to comment
Share on other sites

2 minuta ranije, Alexandar said:

U ovom slucaju je, taj presudan visokotonac, Raal ribon, koji ima drugaciju disperziju jel'te od klasicnih kalotnih visokotonaca (ili slicnih). Da ne skrecemo na drugu temu.. 

 

Slučajno koristim RAAL pa znam da i on, kao i svi drugi visokotonci, najbolje svira direktno, u osi. OK - možda NN kod tebe bolje svira ako se smanji ta usmerenost, ali si ti to doveo u vezu sa visinom bas-refleksa, što je pogrešno. Dovoljno je da tvoj tekst pročita neko neupućen i da mu ostane urezan podatak kako bas-refleks treba da je u visini ušiju.

Naravno da ne trolujem temu, samo komentarišem napisano.

Link to comment
Share on other sites

Svaki Raal pretpostavljam? I svi visokotonci generalno? U bilo kojoj konstrukciji kutije? Sviraju tako kako ti kazes? 

Ne vidim odakle tolika potreba da se komentarisu pojedine stvari? 

Koga bude zanimalo nesto konkretno neka pita, rado cu odgovoriti. 

Ti nista ne pitas, samo komentarises i tvrdis. I sve najbolje znas, a da nisi cuo, sto stvarno pocinje da mi smeta. :)

I pri tome, imas ogromnu zelju i potrebu da budes u pravu i da tvoja bude poslednja. 

Da si cuo konkretne kutije i pisao ovako, sve bi bilo ok. Mogli bismo da diskutujemo. Ovako slaba vajda. 

Ako vec brines sta bi neko neupucen mogao da zakljuci, sto je ujedno i njegov problem licno ako ne zeli da protumaci do kraja, mozes da krenes od teme do teme na forumu i ispravljas krive drine, siguran sam da ih ima na pretek. 

Link to comment
Share on other sites

52 minuta ranije, Alexandar said:

Bass reflex otvor bi trebalo biti u visini usiju.

Osetio sam potrebu da komentarišem ovu preporuku, datu bez objašnjenja. Deluje kao opštevažeće uputstvo. Umesto da objasniš da je to, zapravo, u vezi sa visokotoncem na ovim kutijama, praviš dramu oko svega, pa obojica nižemo nepotrebme komentare.

Inače, da, baš svi visokotonci najbolje sviraju u osi, nema to veze sa konstrukcijom kutije, osim ako nemaju neku prepreku, akustički filter ili nešto slično ispred sebe. Razlikuju se po uglovima disperzije. 

Link to comment
Share on other sites

Ok, evo da zavrsimo.

Ja cu reci da sam pogresio i dao opasku bez objasnjenja (i ako to stvarno ne mislim, sem u konteksu pocetnika i onih nezainteresovanih koji sve zakljucuju na prvu i nije im mnogo stalo da se potrude oko nekog znanja), sto je u daljoj diskusiji ispravljeno tvojom zaslugom.

Drama, ako stvarno postoji, je po meni bila opravdana. U svakom svom postu sam se trudio da napisem nesto o zvucnicima, iz licnog iskustva, sto u tvom slucaju nije bilo tako. I to mi evo i dalje smeta, jer smo odvukli diskusiju u pogresnom smeru i samo pokvarili temu, a to stvarno nisam imao u nameri kada sam pisao taj neki review.

Osvrni se na svoje postove na ovoj strani pa vidi sta bi neko iz njih mogao da zakljuci kao korisno za navedeni model. 

Da se ja sada pitam obrisao bih celu stranu i bolje bi tako bilo. Forumski sindrom je jak, nema dileme. Vise ne zelim da komentarisem bilo sta i od mene je dosta. :) 

Link to comment
Share on other sites

5 minuta ranije, Alexandar said:

Osvrni se na svoje postove na ovoj strani pa vidi sta bi neko iz njih mogao da zakljuci kao korisno za navedeni model.

 

Evo, odmah da je (poslednju reč) vidimo.:)

Tih postova ne bi ni bilo, da si jednostavno objasnio na šta si mislio sa bas-refleksom. 

Ako forum ne bi dozvoljavao komentarisanje, ovde bi bilo samo tri posta: pokretačev, Vdzele-ov i tvoj. Ako svi koristimo argumente umesto da se durimo, biće manje postova i svaki od njih može biti nekome koristan.

Evo, za kraj, priznaću da sam izgubio iz vida da se na usmerenost zvuka kod sprege dvaju drajvera može uticati njihovim pomeranjem i međusobnim odnosom po dubini. ;)

 

Link to comment
Share on other sites

E, samo si ti još falio... sasvim je jasno da se petljaš bez veze i da namerno troluješ. Ako sam ja shvatio kao opštu preporuku da se bas-refleks stavlja u visinu očiju, a tako je napisano, onda će to i neko drugi tako razumeti. To je trebalo objasniti u dve-tri rečenice i stvar bi bila završena. Kapiraš?

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Alexandar said:

Bass reflex otvor bi trebalo biti u visini usiju. 

 

14 minuta ranije, beatgoeson said:

Ako sam ja shvatio kao opštu preporuku da se bas-refleks stavlja u visinu očiju, a tako je napisano, onda će to i neko drugi tako razumeti. 

Prvo, tako nije napisano. :)

Drugo, ako si tako zaista shvatio, onda ne znam ni zasto smo uopste pisali ovoliko. :lol: 

Ocigledno je sve bila moja greska. A ti si potpuno u pravu. :-D

P.S. Sreca pa ti ne trolujes. 

Link to comment
Share on other sites

Ma ljudi zar ne vidite da je Beat apsolutno u pravu, samo ga ne razumete jer je genijalce jako tesko razumeti.

Alexandar je bio nejasan a ja sam s jedne strane naivan a sa druge strane bukvalista... I tako citajuci Alexandrovu preporuku uzmem kutije sa down fire bass reflexom...spustim usi na pod da budu u nivou bass reflexa (po Alexandrovoj preporuci)...

Jbg em nisam nista cuo em ce usi da mi se inficiraju 😄😄😄

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока

Link to comment
Share on other sites

25 minuta ranije, beatgoeson said:

Citirao sam po sećanju... zavelo me to što su mi oči u visini ušiju. :o

Malo ti je ovaj poslednji (posle onog  poslednjeg) post konfuzan, zaista ne znam šta si hteo da kažeš.

Ali, pazi, neko neupucen bi mogao pomisliti da se slusa ocima, a ne usima. ;)

Povedi racuna, nije sve jedno. :ph34r:

Morao sam se javiti kada vec pises da sam napisao nesto sto nisam, a to nije u redu. Makar bilo i banalno. Narocito nije u redu boldirati ono poslednji posle takvog nastupa. ;)

Izvinjavam se za off na temi. 

@Aleksandar75 :D

Link to comment
Share on other sites

12 minuta ranije, beatgoeson said:

E, samo si ti još falio... sasvim je jasno da se petljaš bez veze i da namerno troluješ. Ako sam ja shvatio kao opštu preporuku da se bas-refleks stavlja u visinu očiju, a tako je napisano, onda će to i neko drugi tako razumeti. To je trebalo objasniti u dve-tri rečenice i stvar bi bila završena. Kapiraš?

ma kapiram ja da si TI sebi osnovno merilo vrednosti (kralj), meni to nisi.. da budem sasvim jasan: ako je TEBI bilo potrebno objašnjenje, meni nije bilo, jedini si TI pogrešno shvatio. a oko petljanja, sam si napisao:

32 minuta ranije, beatgoeson said:

Ako forum ne bi dozvoljavao komentarisanje, ovde bi bilo samo tri posta:

oko trolovanja - za razliku od tebe ja nisam komentarisao ono što nisam čuo, niti sam tražio grešku u opširnom prikazu - ličnom iskustvu koje je Aleksandar napisao.. ti jesi:

3 sati ranije, beatgoeson said:

Stoga je velika verovatnoća da tvoji utisci o kutijama, barem u nekom delu, nisu tačni.

do toga si došao dedukcijom?! ili je prosto sujeta odradila svoje..

ja završio o ovome, deder daj svoju poslednju

Link to comment
Share on other sites

50 minuta ranije, beatgoeson said:

zavelo me to što su mi oči u visini ušiju.

Uf dobro je. Na osnovu tvog pisanja imao sam drugu viziju tvog izgleda. 

 

.. Visina bas refleksa, bar kako sam ja shvatio se odnosila na predmetne kutije.Ako si uopste pogledao sliku, BR otvor je tacno izmedju rala i bas drajvera. Toliko.

P.S. Pozdravi komsije kojima prebacujes bas samo tako. Mora da te obozavaju

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...