Jump to content


Tinnitus treatment - Medicina


Father

Recommended Posts

Bauljanjem po net-u i nabasah na ovaj sait !!???

Audio Noch

Otkrivanje "rezonantne frekfencije" vašeg uha   prvi korak terapije.

Radi se o terapiji koja, kako tvrde stišava pištanja u ušima. Koliko sam razumeo ljudi koji pate od konstantnog pištanja ili šuma u ušima mogli bi imati koristi od ove terapije.

Zamolio bih kolege koje imaju dodirne tačke ili iskustva medicinsko - oftamološke prirode da podele svoje mišljenje ili iskustva o pomenutoj terapiji.

Ja nemam tih problema, ali mi se učini da ponekad kada je izrazita tišina čujem neko tiho prisutno visokofrekfentno pištanje. Možda je to samo zvuk rada mog procesora ...? :D

Učinilo mi se prikladno za pod forum Gluva soba?

Link to comment
Share on other sites

Puno ljudi ''pati'' od ovog poremećaja, a uzroci nastajanja mogu biti različiti.Pogledati pod ''Tinitus''.

Inače, postoji u Beogradu par lekara specijalizovanih za ovaj feature, i razvili su svoje vrste terapija zasnovanih na pomenutim zvučnim tretmanima određenih frekvencija.Iz bliskog okruženja znam da slabo pomaže.

Edit:tek sad videh Tinnitus u naslovu.

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...
On 11/21/2016 at 2:31 PM, Father said:

Ja nemam tih problema, ali mi se učini da ponekad kada je izrazita tišina čujem neko tiho prisutno visokofrekfentno pištanje. Možda je to samo zvuk rada mog procesora

Cujem i ja ali ne zadnjih godina... od tinejdzerskih dana do recimo 30 i neke... kao zujanje od elektro mreze nocu ... kad nema pozadisnke buke od ljudi i saobracaja.  Od ovoga koliko znam pate cesto muzicari, DJejevi, ljudi koji precesto posecuju diskoteke i obican narod ali znatno redje koliko znam.  Uzrok je izgleda precesta izlozenost vrlo glasnoj muzici, najverovatnije na sistemima gde zvucnici rade jako blizu maksimuma pa zapravo na pikovima cesto ulaze u distorziju ( ovo malopre je klasican slucaj kad izadjem iz diskoteke a zuje mi usi, ponekad i sutradan ).

Citao sam clanak posvecen ovoj temi,  nije cest slucaj da to predje u pravi problem ali se desava.

Nekog konkretnog leka nema, uzrok nije siguran, sem da je nesto poremeceno u unutrasnjem uhu ( mislim ).   Ljudima koji imaju ozbiljan problem obicno se preporucuje da na neko vreme prekinu navike koje su najverovatniji uzrok.   Pretpostavljam da ce u narednih 20 godina ovo biti jako izrazeno s obzirom da mladje generacije koriste slusalice sve vise,  svakodnevno.  U Evropskoj Uniji su progurali zakon koliko najvise decibela sme slusalica da proizvede.

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Postoji oko 70 uzroka do sada utvrdjenih pistanja u uhu ili oba. Jedno od uzroka pistanja jeste okostavanje neke koskice u uhu to je naprimer kada vam neko nesto sapuce u pozoristu a vi ne čujete a imate pistanje 24/7. Pistanje je posledica nekih kardio vaskularnih problema ili konstantnom izlozenoscu buci bez zastite. Pistanje nastaje i zbog stresa starosne dobi i td. Lečenje je uglavnom kod psihijatra da čovek nauči da se bori sa tim , postoje razni softwarei gde preko slusalica slusate odredjene zvuke svaki dan kolko vam vreme dozvolljava i to je navodno terapija koja pomaze . Tinitus imaju i poznate ličnosti godinama naprimer Eric Clapton i nije uspeo da se izleči. Postoji i terapija akupresura akupuntura i td.Ima dosta toga na yutubu. Ne bacajte novac kod privatnih lekara jer nista ne mogu da vam pomognu .

Link to comment
Share on other sites

Tinitus je jako klizav teren, a ovo vam kažem na osnovu dugogodišnjeg iskustva u radu sa otorincima koji se bave ovim problemom.

Uzroka tušta i tma, neki mogu da se tretiraju relativno uspešno, dok je kod većine etiologija potpuno nepoznata, pa se sa terapijom baulja u mraku.

Inače, postoje primeri da su ljudi izvršavali autolobotomiju i samoubistva zato što nisu mogli da ga podnesu duži vremenski rok. Zeznuta stvar, nije uopšte naivno.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Sjajne rezultate daje TRT(tinitus retreating therapy)  terapija ,terapija zvukom  evo 2 sjajna linka,ovaj najvise pomaze takozvanom wistle- blow tinitusu ,pracen visokim tonom 

https://youtu.be/FkVX52AdX5o

https://youtu.be/fIAjJogJ0cs

Kod nas vidim ima centar koji se bavi ovim ORL tinitus centar,al na sajtu pise da su im zvukovi u aparatima sumovi lisca itd itd ,verovatno imaju i neke ove kombinacije kao na linku sto sam poslao,meni je video klip mnogo pomogao ,cheers 

Link to comment
Share on other sites

Meni se to pistanje pojavilo pocetkom prosle godine kada sam imao upalu unutrasnjeg uha.Imam i povisen krvni pritisak ali pijem lekove tako da je sada u vecini slucajeva normalan.Jos uvek ponekad kada je bas tisina cujem pistanje koje prestane uglavnom brzo (nakon par minuta).

Svake godine idem na redovan sistematski pregled  u firmi i sluh mi je odlican svake godine.

Link to comment
Share on other sites

On 8.9.2018. at 11:30, RingeRaja said:

Tinitus je jako klizav teren, a ovo vam kažem na osnovu dugogodišnjeg iskustva u radu sa otorincima koji se bave ovim problemom.

Uzroka tušta i tma, neki mogu da se tretiraju relativno uspešno, dok je kod većine etiologija potpuno nepoznata, pa se sa terapijom baulja u mraku.

Inače, postoje primeri da su ljudi izvršavali autolobotomiju i samoubistva zato što nisu mogli da ga podnesu duži vremenski rok. Zeznuta stvar, nije uopšte naivno.

 

41 minuta ranije, JTGTS said:

Meni se to pistanje pojavilo pocetkom prosle godine kada sam imao upalu unutrasnjeg uha.Imam i povisen krvni pritisak ali pijem lekove tako da je sada u vecini slucajeva normalan.Jos uvek ponekad kada je bas tisina cujem pistanje koje prestane uglavnom brzo (nakon par minuta).

Svake godine idem na redovan sistematski pregled  u firmi i sluh mi je odlican svake godine.

Kao neko ko već više od dve godine nije aktivan dalje od sopstvene fotelje, mogu reći da kojekavi tinitusi i prosti pulsevi srca nisu ni najmanje zabavni. Ja, recimo, često ne mogu da zaspim jer čujem sopstveni puls. To obično rešavam fizičkim umaranjem, jeftinim alkoholom ili kojekakvim tabletama.

No, kao što reče Ringe, tinitus je klizav teren. Nije ni precizno definisan. Mene su na neurologiji gledali belo i, to je i očekivano, sve su pripisali MS-u. A nisam siguran da je tako. No, kod mene nema nikakvog pištanja, zujanja i  tako toga, samo neki put ne mogu zaspati jer čujem sopstveni puls pa moram pojačati muziku dovoljno da ga nadjačam. Nije problem jer nikad nisam imao tevelizor, uvek sam spavao uz muziku, što  su i moje žene uglavnom volele.

Ali, mi ovde, fokusirani na slušanje, jbt, zeznuto je kad uši rade koješta bez ikakvog plana.

Idite na testiranje sluha. Nije skupo čak ni kod privatnika.

Ali, nije audiofilski, mere samo do 8 kHz. :D 

 

No, vaznije od opsega je to što će vam reći da li isto čujete na obe strane ;) 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Sjajne rezultate daje TRT(tinitus retreating therapy)  terapija ,terapija zvukom  evo 2 sjajna linka,ovaj najvise pomaze takozvanom wistle- blow tinitusu ,pracen visokim tonom 


Kod nas vidim ima centar koji se bavi ovim ORL tinitus centar,al na sajtu pise da su im zvukovi u aparatima sumovi lisca itd itd ,verovatno imaju i neke ove kombinacije kao na linku sto sam poslao,meni je video klip mnogo pomogao ,cheers 
Hvala ti puno, prvi klip ima smisla i osećam poboljšanje, barem trenutno pištanje nestaje. Kuče je zato ukrstilo očicama.

Послато са SM-G965F уз помоћ Тапатока

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...