Jump to content


Preporuka i savet oko odabira pojacala


venomous

Recommended Posts

Pozdrav svima na forumu od jednog novog clana :)

Mislim da je bilo krajnje vreme da vam se pridruzim kao aktvini korisnik, posto sam do sada listao i listao trazeci interesantne teme i odgovore na probleme i pitanja koja imam. Nadam se da cemo se lepo druziti, a trenutno sam ovde radi saveta o izboru adekvatnog pojacala za zvucne kutije koje sam kupio pre nekih desetak dana.

Radi se o JBL MX1000 koje su trenutno vezane na Sony TA-F319R (cuo sam da je Sony jako los izbor), i imam jedan Technics (snagas) koji sa pozajmio i jos mi nije vracen da bih cuo rezultate, uglvanom, u tom Tehnics-u su dva hibrida STK1050 i torusni trafo (valjda ukupne snage od 4x50W). Pojacalo je vezano na racunar i Asus Xonar D1 zvucnu kartu.

Hteo bih da kupim pojacalo koje bi bilo najbolji "match" za kutije koje imam, po drugim forumima citam da bi mozda najbolje legao neki harman/kardon jer je iz iste porodice kao i JBL. Ne treba mi nista previse glasno, ali volim da cujem niske frekvencije koje se i sa trenutnim setup-om cuju solidno, pa me interesuje sta bi vi predlozili, i koliko boljim rezultatima mogu da se nadam :) Mozda neki Marantz, Yamaha? Raspolozan sam da ulozim oko 200E. Hvala unapred na odgovorima i pozdrav jos jednom.

jbl.jpg

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav, goxy62 i hvala na odgovoru :) Znam da nisu nista posebno, ali mi je dosta najobicnijih 2.1 "kol'ko da sljaka" PC zvucnika, bar se od toga cuju daleko bolje xD Planiram ja kasnije da ih zamenim necim kvalitetnijim, pa bi onda neko bar malo bolje pojacalo dobro doslo, a samim tim i da trenutno izvucem maksimum iz onog sto imam. O.K, znaci Yamaha otpada - ne treba mi buka... pogledacu po oglasima sta moze da se nadje od gore navedenog.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...