Jump to content


Whiskey fair


nikstev2000

Recommended Posts

Meni se jako svidjao Remy Martin ( ne znam ko je proizvodjac, neki cest gost u free shopovima ), jedna od sorti Napoleona , nazalost vise nemam flasu proizvodjaca jer ostali tog tipa nisu ostavili bas neki utisak.

Skender Beg probao ali ne dovoljno da zakljucim da li mi lezi.

Hvala za preporuke, Cognac mi lezi a nisam verziran za tu temu sto znaci istraga sledi   :)

Link to comment
Share on other sites

10 sati ranije, Kuršum said:

Nije neka posebna mustra, al' ja ga volim. 

Bushmills

Može Bushmills meni odgovara njihov single malt 10 

https://www.masterofmalt.com/whiskies/bushmills/bushmills-10-year-old-whiskey/

Preporučujem (pored ukusa mislim da ima i odličan value for money imajući u vidu da košta oko 5K RSD, samo ne znam čemu zelena flaša) 

https://www.thewhiskyexchange.com/p/3395/laphroaig-10-year-old

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 year later...
On 13.12.2017. at 16:28, golum said:

Kada god imam nekoga da dolazi iz Albanije donosi mi Skenderbeg obavezno...

 

On 13.12.2017. at 16:36, microfarad said:

Da, Skenderbeg, je sjajan cognak. Može se kupoti i u Makedoniji.

Skenderbeg nažalost nema dodirnih tačaka sa dobrim konjakom.

Imali su Albanci vrhunski konjak. Pre 12 godina letovao sam tamo. Jedna interesantna epizoda. Naime u mestu u kom sam boravio postojao je jedan supermarket. Sjajno snabdeven, moderno opremljen. Tamo sam često išao u nabavku. Imali su pored ostalog i odlične cigarete vrhunskog kvaliteta: John Player Special, Benson&Hedges, Peter Stuyvesant... mnogo kvalitetnije od istih tih koje su prodavane po Free Shop-ovima i radnjama kod nas, u Makedoniji, Grčkoj...

Market je bio zaista lepo i moderno opremljen i danima mi je bola oči činjenica da na jednom rafu stoje izložene pivske flaše od 1/2l sa zarđalim čepovima. Mislim se šta im ovo treba, sve super sređeno a poređali ove prašnjave flaše, ko zna koliko su stare? Vraćajući se sa odmora svratim u taj market i kupim jedan karton Skenderbega kao poklon prijateljima.  Elem donesem i poklonim dve flaše svom tastu. On se zahvali naravno, uz propratni komentar - šteta što nisi našao onaj pravi konjak u pivskim flašama sa zarđalim zatvaračima. E rekoh do k.... znači to je bilo to.

Nažalost čiča koji je pravio taj konjak je preminuo, njegove sinove nije interesovalo da se time bave i on nije hteo da im da recepturu. To sam saznao tokom kasnijih boravaka u Albaniji.

Koliko mi je poznato, pored Francuske samo Albanija i Jermenija imaju pravo da koriste naziv - konjak.

i na kraju, iz mog iskustva, od vrhunskog konjaka nema boljeg pića. Da ne mislite da ga izbegavam, nađoh u stanu u Ohridu jednu staru flašu

Pozdrav:mini-skenderbeg.thumb.jpg.d5b072a283baf64861e96de9160351a2.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...