Jump to content


Whiskey fair


nikstev2000

Recommended Posts

Iskreno ne bih mogao da budem kolekcionar, pošto bih jednostavno voleo da probam kakav je ukus.

 

 Ja mogu da preporucim Blue od svih na prethodnim slikama, on me je prijatno iznenadio. A interesuje me kakav je Dalmore i Oban a i taj ne otvoreni Macallan.

 

Kod mene trenutno Macallan Double cask i Jameson cask mates (stout edition) su u opticaju. Macallan nema dovoljno dima za moj ukus, dok je Jameson drugi je totalno istisnuo Jack D-a iz opticaja za sada. 

Link to comment
Share on other sites

Odličan, 2 flajke sam skrckao, otvara se poslednja. Single malt, 12 godina u buradima u kojima je pre toga bio sherry....fantastična kombinacija aroma šerija, začina, cimeta i jabuke.

Inače, kupih 3 komata pre par godina na aerodromu u Belfastu, bila akcija u freeshopu, kupiš 2, treći gratis, flaša litarska, ako me sećanje ne vara, 39£/flaša.

E74968D7-D0A3-4660-8223-55802178A66A.jpeg

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

U poslednje vreme sam imao priliku da uživam u sledećim viskijima: 

  • Glenfiddich 12YO - posle ponovne probe shvatio sam da ipak ne ispunjava moja očekivanja,

  • Macallan 12YO - imao sam previše velika očekivanja, meni nije lično prijao nije imao tu oštrinu koju volim da osetim i nije imao ni trunku dima koji isto volim

  • Oban 14 Year Old - topla preporuka, punoća ukusa, dovoljno dima, dovoljno oštrine, prvi ukus me nije oduševio ali svako sledeće probanje otkriva nove nivoe ukusa. 

Da ne bude zabune gore navedeni, kao velika većina ranije pomenutih su "testirani" detaljno u toku dužeg perioda vremena.

Oban 14 mi se toliko svideo da je sada na veoma kratkoj listi viskija kojima bi se bez razmišljanja vratio uvek (uz Lagavulin 16, Laprhaig 10 i Glenlivet 18).

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...