Jump to content


Whiskey fair


nikstev2000

Recommended Posts

14 minuta ranije, Willi Studer said:

Aberfeldy 12 godina je moja preporuka za budget single malt. Gotovo redovno ga kupujem u fri šoku na aerodromima kada se vraćam kući. Ako sam uspešno završio neki posao u inostranstvu, počastim se 18-icom.

 

Hvala na preporuci, po opisu sličan je https://www.thewhiskyexchange.com/p/7088/glenmorangie-10-year-old-original koji sam kupio pre neki dan tako da ću sa zadovoljstvom i to probati. A Maccalan je na spisku za sledeći sajam.

 Evo šta je Horst rekao:  

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, AlexBgd said:

Blago vama, izgleda da ja nisam neki ljubitelj viskija, ili je možda do Džonija, jer ga ispijam punih 15 godina, a tek sam na pola flaše :(. Nije pomogla ni izolacija. 

IMG_20200525_153049_copy_1200x1528.jpg

Molim te nemoj se uvrediti. Moram ti reći da je to ne tako kvalitetan viski. Probaj onaj koji sam ja predložio,  Double Black, blended viski. Single malt su viši cenom ali su pravi viski. Nemoj Isla imaju jaku dimnu notu, možda ti ne budu prijali. Ali Aberlour je dobar baš. Probaj:)

Link to comment
Share on other sites

Drago mi je da se nekome svideo, jeste blaži slažem se medjutim meni se recimo više svideo. I ja sam registrovao možda smo komšije   Laprhoiag ima odličan odnos cena / kvalitet po meni. 
Imaš li neku preporuku za single malt sa dimom uvek tražim nešto novo da porbam.
Što se tiče blended njega sam skoro prestao da pijem ali sam dobio na poklon manju flašlu blue label (https://www.thewhiskyexchange.com/p/21216/johnnie-walker-blue-label-small-bottle ) i to je bilo uživanje na nivou single malta za mene, ali sa druge strane je previše skupo za moju malenkost. 
Ja bi ti preporučio i Glenfiddich 12, rogonja ima jaku i neobičnu aromu dima.

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Engine said:

Ja bi ti preporučio i Glenfiddich 12, rogonja ima jaku i neobičnu aromu dima.

 Meni je ovo bio uvod u malt pricu, sad sam na Laphoraig neko vreme.... Nekako mi prija. Moram priznati da se razmisljam da nabavim jedan Aberlour, za preko leta, mozda bi mi prijalo nesto vocno.... Ostao sam bez konjaka u kuci, pa ce onda biti samo te dve flase.... Doduse, meni par flasa traje godinu dana - ali ja malo pijem, vise... pijuckam. :) Uvece, polako, casicu, ali ne svako vece...

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, džonibigud said:

Molim te nemoj se uvrediti. Moram ti reći da je to ne tako kvalitetan viski. Probaj onaj koji sam ja predložio,  Double Black, blended viski. Single malt su viši cenom ali su pravi viski. Nemoj Isla imaju jaku dimnu notu, možda ti ne budu prijali. Ali Aberlour je dobar baš. Probaj:)

Ma ne... isto mišljenje delimo, zbog toga ga i cevčim ovoliko dugo, ali poklonu se u zube ne gleda :). Generalno, nisam imamo preterane prilike da eksperimentišem sa viskijem, nekako mi se stalno nametala domaća rakija (znam, nije isto, ali volem:D), tako da posle tople preporuke nema izgovora. Aberlour kupujem prvom prilikom. :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

On 5/25/2020 at 1:28 PM, sky-nm said:

Drago mi je da se nekome svideo, jeste blaži slažem se medjutim meni se recimo više svideo. I ja sam registrovao možda smo komšije :)  Laprhoiag ima odličan odnos cena / kvalitet po meni. 

Imaš li neku preporuku za single malt sa dimom uvek tražim nešto novo da porbam.

Što se tiče blended njega sam skoro prestao da pijem ali sam dobio na poklon manju flašlu blue label (https://www.thewhiskyexchange.com/p/21216/johnnie-walker-blue-label-small-bottle ) i to je bilo uživanje na nivou single malta za mene, ali sa druge strane je previše skupo za moju malenkost. 

Hvala za predlog. Nisam neki veliki poznavaoc. Ovde sam ja, da se nešto novo naučim.

Gotivim i druge vrste vatrenih voda. Recimo Srpske rakije od šljive, dunja ili kajsija. Ima toga kod nas da se nabavi.

Ima da postavim sliku sa sve trenutnom kolekcijom...

Link to comment
Share on other sites

On 5/23/2020 at 1:00 AM, anubisgrau said:

Sto ljudi sto ćudi. Ja obožavam Laphroaig ali mi je to najesktremniji viski, ima aromu apotekarske tekućine za čuvanje mrtvih pacova. Ardbeg je finiji ali mi iskreno nije takav gušt kao kad se borim za goli život sa Laphroaigom, mada je desetka odlična.

Alane, jel si tog japanca kupio v deželi? Ima li japanskih single maltova? Mnogo su bolji od tih blendova.

Jameson se slažem da je pitak viski ali da je neka vrh klasa realno nije.

 

 

Japanaca ima raznih. Izbor je dobar u specializovanim dućanima.

Jameson je kao radio program za audiofila, tu je i ne smeta, svira onako u pozadini, nenametljivo.

Dobar je Jameson za ponuditi onima što bi da mešaju sa kokakolom i te fore.

Ja pijem sva žestoka pića strejt, sobna temperatura, bez leda ili vode.

Link to comment
Share on other sites

On 25.5.2020. at 17:46, Engine said:

Ja bi ti preporučio i Glenfiddich 12, rogonja ima jaku i neobičnu aromu dima.

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
 

Hvala za savet, probao sam ga na prošlom sajmu i meni se lično nije svideo, možda bih treba da uzmem flašu pa da ljudski probam :) ima da se kupi komplet 3 Glenfidish flasica pa bih to mogao da uzmem.

Sada mi žao što nisam slikao, tokom karantina sam završio par dobrih viskija: Quinta Rubin Glenmorangie, Blue Label, Glenmorangie 10 i odvojeno Jack Single Barrel. 

Sada se polako dopunjava kolekcija, volim i ja da imam razne stvari pa da po želji pijem po malo.

Za leto ću da uzmem Aberferldy ili ono što je Horst preporučio. 

Maccalan će da sačeka zimu.

Bushmills single 10 je po meni bolji od Jameson-a, i ne slažem se da nije viski ima raznih vrsta viskija (Šktoski, Irski i Severno Američki) svaki po meni ima svoju publiku.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Sa prethodno navedenog spiska samo probao:

  • Balvenie 12 YO double wood i 

  • Highland Park 12YO

Prvi sam kupio u pro bar-u dok sam drugi poručio iz enotekapremier, napomena ukoliko kupujete u Srbiji single malt izuzetno se isplati da se uporede cene (na primeru Balvenie razlika u ceni je 30%)

Balvenie 12 je bio jako pitak medjutim meni je falila oštrina na koju sam ipak naviako kada pijem viski. Balvenie bi mogao da bude idealan viski za ljude koji tek počinju da otkrivaju single malt pošto ima jako pitak ukus sa dosta dubine (slažem se sa opisom iskustva na ovom sajtu: https://www.masterofmalt.com/whiskies/balvenie/balvenie-doublewood-12-year-old-whisky/  ) 

Highland Park 12  ima totalno drugačiji ukus koji meni lično više prija, postoji oštrina, blago je zadimljen medjutim ukus nije pun, nema tu dubinu koju volim tako da nije idealan za moj ukus medjutim zaslužuje šansu. Mislim da je ovaj viski za osobe koje su već imale prilike da piju single malt i koji vole to iskustvo.  Meni se lično više svideo nego Balvenie 12.

Oba proizvoda su slične cene (RSD 5k u Srbiji), i mislim da oba vrede taj novac. Sledeći na mom spisku je Macallan triple cask, pored toga mislim da ću kupiti i nove čaše koje bi trebale da čuvaju miris bolje od širokih koje sada koristim.

Dodatno enotekapremier daje 10% popusta za prvu kupovinu ukoliko se registrujete što je lepo, medjutim ponavljam treba biti obazriv pošto su neki viskiji dosta skuplji nego u drugim prodavnicama (čak i od prodavnica tipa maxi) 

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

The 21 Best Whiskies You Can Buy Right Now:

https://www.yahoo.com/lifestyle/20-best-whiskies-buy-now-140019457.html

Na ovom spisku ima stvarno interesantnih viskija, pošto se slažem sa autorom po pitanju više navedenih mislim da ću obnoviti spisak planiranih za nabavku.

 

Dodatno, trenutno u kući imam Macallan 12, posle prvog probanja mi malo nedostaje oštrina, videćemo kako će se pokazati do kraja flaše. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 25.5.2020. at 15:38, Willi Studer said:

Aberfeldy 12 godina je moja preporuka za budget single malt. Gotovo redovno ga kupujem u fri šoku na aerodromima kada se vraćam kući. Ako sam uspešno završio neki posao u inostranstvu, počastim se 18-icom.

Screenshot-2020-05-25-at-15.00.07.jpg

Sećam se ovog tvog projektora...

Link to comment
Share on other sites

14 sati ranije, Aleksandar75 said:

Mnogo je zarazan, meni nije ni par dana potrajao :D

I meni kratko traje, ne baš par dana ali kratko. ;)

 

12 sati ranije, Engine said:

Tipujem na ovaj treći, meni je i od 12god izuzetan a ne ovaj matorac.

 

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока

 

 

 

Što se mene tiče Lagavulin, par mesta prazno pa ostali viskiji iz Islay regije. 
A Jack Daniels mi je tu kao poslastica. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...