Jump to content


Whiskey fair


nikstev2000

Recommended Posts

  • 4 weeks later...

Nisam dugo bio na forumu ali sam se setio ove teme. Mislim da je odličan video a i preporuke su dobre

 
Ovako ja sam imao zadovoljstvo da pijem u svojoj kući (drugim rečima imao sam minimum 1 flašu u svom posedu):
1. Lagavulin 16,
2. Glenmorangie Quinta Ruban
3. Ardberg 10
 
I pomenut Laprhaig 10 i Glenlivet 18
 
Ono što je menina spisku za probati jeste:
 
Nadam se da će biti viski sajma 2020, i da će biti nešto sa spiska.
 
 
 
Tako da bože zdravlja nadam se da ćemo moći da na predstojećem sajmu viskija da probamo neke od gore navedenih ukoliko bude prilike.
Link to comment
Share on other sites

On 24.4.2020. at 2:05, anubisgrau said:

Posto je taj Bushmills single malt i kakav je?

Irski viski?

Svojevremeno sam sarađivao sa firmom iz Belfasta i malo, malo, pa sam išao tamo. Kog god Irca da sam pitao za Bushmill, svi su bili u fazonu, ako hoću da pijem viski, pijem škotski. Bushmill je poznat po tome što je to najstarija destilerija viskija na svetu koja i dalje radi, ali po rečima samih Iraca, ništa specijalno. Probao sam onaj sa zelenom etiketom i sa crvenom (mrzi me sad da tražim po netu), ništa specijalno u odnosu na Isla viskije.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, alenvprekršku said:

Ni Škoti ne zaostaju. Gust dug dim, slatkost i puno šote.

 

Meni se Ardbeg svideo, pogotovo za zimu.

Ako voliš sa dimom single malt moja preporuka je da probaš, ako već nisi Laphraigh 10 i Lagavulin 16.

Ja sam juče kupio Glenmorangie 10 Year Old Original, on mi je ok za toplije vreme svidja mi se ta citrusna nota koju ima.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, sky-nm said:

Meni se Ardbeg svideo, pogotovo za zimu.

Ako voliš sa dimom single malt moja preporuka je da probaš, ako već nisi Laphraigh 10 i Lagavulin 16.

Ja sam juče kupio Glenmorangie 10 Year Old Original, on mi je ok za toplije vreme svidja mi se ta citrusna nota koju ima.

Več tražim. Hvala za predlog, nisam ga još probao. 

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, alenvprekršku said:

Evo, našao! Suprugi se dopao. Malo je blaži od Ardbega. Hvala za predlog.

Idem da registrujem svoju kvadratnu stopu...

 

Sto ljudi sto ćudi. Ja obožavam Laphroaig ali mi je to najesktremniji viski, ima aromu apotekarske tekućine za čuvanje mrtvih pacova. Ardbeg je finiji ali mi iskreno nije takav gušt kao kad se borim za goli život sa Laphroaigom, mada je desetka odlična.

Alane, jel si tog japanca kupio v deželi? Ima li japanskih single maltova? Mnogo su bolji od tih blendova.

Jameson se slažem da je pitak viski ali da je neka vrh klasa realno nije.

 

 

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, srdjan_c said:

Jameson je ubedljivo najbolji "mainstream" viski i tu je početak i kraj.

Ko hoće da pije nešto uzbudljivije o toga, po meni, za početak neka pikira Islay oblast. Meni su najomiljeniji upravo odatle. 

Isto. Lagavulin 16, top ne treba tražiti dalje. Aberlour iz druge regije isto ok, mada malo slatkast i aromatičan,  na kolače neke ima aromu. Jameson, ne znam na šta mislite.

Blended ovaj mi dobar baš:

(Još ako uspete da se dohvatite do Cibi-ja milina...) 

blend_joh88.jpg

61quo+US3uL.jpg

Link to comment
Share on other sites

ne znam za double black, nisam probao ali sam jedno vreme za svakodnevno cirkanje trosio green. bese vrh dok je mogla da se nadje prva serija, posle su dodali jos island u naziv pa je sad island green koji je nazalost za klasu ispod a obican green vise ne mogu da nadjem, negde sam procitao da su ostali bez baze za blend i tako je prslo.

Link to comment
Share on other sites

On 22.5.2020. at 21:35, alenvprekršku said:

Evo, našao! Suprugi se dopao. Malo je blaži od Ardbega. Hvala za predlog.

Idem da registrujem svoju kvadratnu stopu...

 

Drago mi je da se nekome svideo, jeste blaži slažem se medjutim meni se recimo više svideo. I ja sam registrovao možda smo komšije :)  Laprhoiag ima odličan odnos cena / kvalitet po meni. 

Imaš li neku preporuku za single malt sa dimom uvek tražim nešto novo da porbam.

Što se tiče blended njega sam skoro prestao da pijem ali sam dobio na poklon manju flašlu blue label (https://www.thewhiskyexchange.com/p/21216/johnnie-walker-blue-label-small-bottle ) i to je bilo uživanje na nivou single malta za mene, ali sa druge strane je previše skupo za moju malenkost. 

Link to comment
Share on other sites

Ah, Maccallan whiskey.

Sad u petak sedimo brat i ja, cepamo po Ballantines-u i prica mi kako je pre par godina kada je ziveo u Hong-Kongu pio Macallan od 12godina, pa onda od 25 godina.

Da ne pripovedam sad koja je razlika, ali bilo je vau covece....tako da pricam ti pricu...

....al se nekad dobro jelo,bas :-).....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...