Jump to content


Maurizio Cucco


RADE

Recommended Posts

Ono sto je mene zakucalo za stolicu jeste transparentnost ove kombinacije: KlangLoft + Aries Cerat. To se sve desava tu ispred vas i nema visokih i niskih, basa ili zveckanja cinela ... to je tu, ispred vas, live .... kraj.

KlangLoft + Aries Cerat 2.jpg

Ovo je napisao Dejan......on opisuje jedan tip zvuka......:ph34r:
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 719
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

dobro jutro!

Molim vas nemojte da kvarite temu, ovo je jedan od relaksirajućih delova Foruma. 

Mnogo su ti lepe one slike Klangloft + Aries Cerat. Mislim tehnički. Dopada mi se i opis toga kako sviraju kao i izgled komponenti.

Ono što mi se ne dopada (nemojte zameriti to je samo subjektivan stav) je ružnoća/neuklopljenost akustičkih panela iza sistema. Baba rekla svoje o uštipcima. 

A bez zajebancije, stvarno ne mogu da shvatim ozbiljno nekog ko pretenduje da se ozbiljno bavi sa konstrukcijom zvučnika i ko zastane na banalnosti tipa cene burgije sa vidijom i tehnike ubacivanja matica u beton. Mislim žao mi je, stvarno. Bilo elana za kutiju a zapelo kod burgije.

I dalje podržavam napor da se to sredi na najbolji mogući način.

Link to comment
Share on other sites

11 sati ranije, RADE said:

l znate da bas od 20 cm ima problem da proizvede realističan bas.

Uh, visokotoncu koji mogu samo iznad 4000 hz, fulrendžeri koji mogu samo do 4000 i basovi od 20 cm koji imaju problem da proizvedu korektan bas....sumrak hienda :o

Da li bi bio ljubazan da na ovom grafikonu pronađeš tih 4000 Hz (hint: "k" je skraćenica od "kilo"), a granicu za bas možeš da izabereš po sospstvenom nahođenju...:rolleyes: Komentar nije neophodan, čuj mene poželjan...

graph_neo.jpg

Link to comment
Share on other sites

4 sati ranije, Zexx said:

Da li bi bio ljubazan da na ovom grafikonu pronađeš tih 4000 Hz (hint: "k" je skraćenica od "kilo"), a granicu za bas možeš da izabereš po sospstvenom nahođenju...:rolleyes: Komentar nije neophodan, čuj mene poželjan...

graph_neo.jpg

Komentar je sledeći: i na tarabi ima ono, pa opet nije to ta roba.

  Ti možeš postaviti ovde 12.000 zvučnika koji na papiru odsviraju 4000 hz.....i onda od tih, možda ima 2-3 koja su dobra da im poveriš zadatak da odrade te frekfencije.....ako razumeš šta hoću da kažem.

Link to comment
Share on other sites

Pojačalo je model Ft 70 a , 35 kg, A klasa , 2x60 w, hibrid.....itd
E kada bi kile svirale, ja bi bio sve raspevaniji kako starim...
Nego šta je problem sa tih 4 kHz kod zvučnika kada ne mogu da ih odsviraju, kako to objašnjava Maurizzio?
Čime to Maurizzio rešava?

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

7 sati ranije, RADE said:

https://www.audioreview.it/prove/ess-amt-330.html

  Danas ili sutra ću ove kutije postaviti na male oglase.....dakle, prodaju se. Svojevremeno su reklamirane kao kutije koje u originalu odsviraju klavir stenvej...

Malo gledajte slike, malo čitajte recenziju....i tako.

Nešto ti ovaj link ne fercera :(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...