Jump to content


Maurizio Cucco


RADE

Recommended Posts

  • Replies 719
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Inače, obzirom da sam danas popodne imao servis (280e) na kolima, i pri tom sam se morao vratiti jer nisu dobro vratili jedan kabel, pa onda ponovo dijagnostika, pa brisanje greške i slično, pa onda sam išao da preuzmem neke zvučnike koje treba da snimim....uglavnom nisam uspeo da odem i da napravim snimke.....ali to ostaje za sutra. 

Link to comment
Share on other sites

:D rođaci, ono što vas vara u izgledu kamena je u stvari nešto drugo.

 Marmista je pre neki dan rekao da taj kamen u sebi ima krečnjaka i otuda one bele fleke.

 

  Dve rupe na visokotoncu i dve rupe na basrefleksu....pa zato što za jednu rupu ide jedna burgija, a jedna burgija košta 9 evra.....a mene bilo sramota da opet idem u prodavnicu.

Link to comment
Share on other sites

Ova tema liči na loš američki film. Jedan od onih gde je gluma amaterska, scenario glup, kamerom kao da rukuje neko sa tremorom a budžet 100 dolara. I znaš da se ništa neće desiti, i da je zaplet glupost i nema nikakve sadržine ali te ipak vuče da vidiš šta će biti na kraju. Na kraju naravno ne bude ništa... Rade svaka čast stigli smo do dvadesete strane, samo nastavi. Očekujemo veoma mutne fotografije skretnice sačinjene od bioelektro komponenti, žabljih bataka, jeguljinih nerava i puževih kućica:D

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, prophet said:


 

 


Pretpostavljam da imas TSP, ako nije problem posalji mi na pp.

 

 Ma nije stvar u parametrima, nego u tome kako taj midbas radi. Evo neki čisto za početak. Naravno, parametri nisu tajna, samo ih ne znam napamet.

   RecimoQms 7

 Qts 0.3

  Fs 70hz. 

  Zvučnik može da radi u 10 litara kompresije.....u 15 bas refleks fb 50hz......u bas refleksu 30 litara fb 40hz ......nema logike, ali radi u svim varijantama.

  Original kutija ima preko 30 litara, tjunirana je na nešto ispod 40 hz i ima....pa ima malo neobičnu konstrukciju iznutra...malo je i sam bas refleks otvor neobično velik.....sve ima svoje razloge.

   I mada se čini da nema basa, kutija upravo ima bas koji može da se čuje na koncertu....znači onako kako je i u prirodi. Čist, brz i bez mumlanja i repova.

  To znači da se ne pogubi ko kuče u liftu nakon 5-6 tonova kontrabasa.....nego ih odradi sve do jednog, vrlo jasno i svi dolaze sa istog mesta.

   

Link to comment
Share on other sites

16 minuta ranije, džonibigud said:

Ova tema liči na loš američki film. Jedan od onih gde je gluma amaterska, scenario glup, kamerom kao da rukuje neko sa tremorom a budžet 100 dolara. I znaš da se ništa neće desiti, i da je zaplet glupost i nema nikakve sadržine ali te ipak vuče da vidiš šta će biti na kraju. Na kraju naravno ne bude ništa... Rade svaka čast stigli smo do dvadesete strane, samo nastavi. Očekujemo veoma mutne fotografije skretnice sačinjene od bioelektro komponenti, žabljih bataka, jeguljinih nerava i puževih kućica:D

Na žalost, biće objavljena fotografija celog filtera i to u gro planu.

   Mogao bih da postavim i vrednosti, ali znate da to nema veze. 

   Filter je radila jedna lokalna firma koja radi filtere za sve veće proizvođače.....obzirom da su lokalni i da se ljudi poznaju, onda su na standardnu štampu zalepili neke druge vrednosti i to je to. Neko bi rekao, filteri su personalizovani, kustom....

Link to comment
Share on other sites

Jedan mali zvučnik koji radi kao veliki. Taj problem je inače poznat, mali rade kao mali ili imaju problem sa reprodukcijom glasa......e ovaj mali radi kao veliki.

 

  Dve ruke oko zvučnika simuliraju mali panel i ujedno se može poslušati koliko nisko ovaj zvučnik može da ide.....87mm.

Po njega sam danas išao......čistokrvni srednjetonac.

 

IMG_20201016_204338.jpg

Link to comment
Share on other sites

Još jedna vrlo važna stvar. Ja ću se pre ili kasnije pojaviti sa ovim kutijama i pojačalom u Srbiji....i onda ću morati da branim sve ono šta sam pisao ovde....meni nije u interesu da napišem bilo šta na šta ne mogu da odgovorim uživo.....to očigledno mnogima nije jasno.

  

Link to comment
Share on other sites

38 minuta ranije, prophet said:

Mms?
Efikasnost u tim kabinetima?

MMS...negde oko 12 grama a efikasnost....pa oko 97 db.

  Recimo Bato MM na trećini snage od svojih skoro 80w  pravi šou.

 Jedno ultra brzo pojačalo sa ultra brzim zvučnikom daje poprilično interesantnu dinamiku.

Zašto nomex....zašto onako veliki magnet....pa radi brzine, gde snažan magnet pomaže u brzini električno, dok nomex to radi mehanički.....materijal koji uvek pokušava da se vrati u prvobitno stanje....mnogo brže od drugih.

Link to comment
Share on other sites

Pre neki dan sam razgovarao sa Macolom.....uglavnom sam mu rekao da smo malo radili na opsegu preampa jer sam ga ja ostavio u punom opsegu.

 I onda :lol: odgovor nekoga kome ne treba dva puta ponavljati nešto.....kaže on, šta je pravite cevno pojačalo.

  Ustvari.....jel kapirate šta je on u stvari rekao.

  Lik je genijelac.

  

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...