Jump to content


Maurizio Cucco


RADE

Recommended Posts

  • Replies 719
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 months later...
  • 3 weeks later...
On 7.11.2019. at 8:57, zflazar said:

Rade, šta ima novo u Italiji?

Па био сам недавно у Србији и тим поводом сам мало разговарао са ортацима о некој малој презентацији.

  Није још дефинитивно договорено, али се ради на томе да то буде некако са пролећа и биће у Ср.Митровици. Некако ми је најзгодније, због простора.

  Онако необавезно једно мало дружење.

  План је следећи:

  1. један мали уводни говор са неким малим објашњењима.

 2.  неких пар кратких снимка који показују техничку исправност система уз прикладна објашњења

3.  свако пушта музику коју познаје и воли....и то би било све.

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, zflazar said:

hvala na odgovoru, radujem se unapred prezentaciji! 

 План је да доведем и неке људе који раде по музичким школама а успут и свирају неке инструменте. Такође можда  дође и један диригент врло познатог оркестра на нивоу Србије.

   Идеја је да  стручна страна овог спорта, тј музичари мало размене нека своја размишљања са конкуренцијом  у вези репродукције ......погрешне.

 

ПС иначе десило се  нешто што се морало десити пре или касније. Један купац звучних кутија, који је успут инсистирао и на неким посебним бојама, одустао је од већ купљених и плаћених кутија. Мотив, није хтео да мења електронику јер је његово појачало радило без везе са кутијма...иначе је врло лоше радило.

  Вратио се на звук и кутије које је имао :grin:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 3 weeks later...

Другари, без обзира шта ви мислили овде се ради навелико. Шта има ново, па то да се лагано спремамо и још само да видимо шта ћемо са ови вирусом.

  Дефинитивно је отпала верзија за бокове, црна-клавир јер је лепа само док је ново. Искуство каже да то нема дугог века. Значи остаје верзија из оригинала. Ја сам био у фирми која ради фарнање и одушевио сам се како то изгледа али ме убедише да није злато све што сија.

 За који дан стижу две кутије на пробно снимање па ћемо ваљда направити добре снимке.

  У припреми је 20 цм коаксијални са 32 мм високотомцем који има фс 800 хз. Бас има 33 хз  фс и специјално вешање од номекса. Бас се ради у две верзије, са и без високотонца.

   За који дан ће ми елоксирати алумијум за појачало па ћемо и то понети.....до сада је коришћен ласером сечен инокс.

   Ако будете добри онда ћу вам показати како ради мали звучник кога уграђују у скупе лустере......звучник као резервни део наплаћују неких бедних 400$ / један звучник /......коначно сам их добио / купио / .

  Све у свему, ради се и спремамо се.

 

     ПС морам признати да је ова тема једна од духовитијих, јер има и зезања, и подјебавања.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 3 months later...

Да не буде да се ништа не догађа....па тренутно је на тестирању модификована кутија која је урађена од камена. Неки делови су залепљени, а неки су и на шараф, што се каже. 4 бургије сам схебао на 5 рупа.

  Углавном, мој посао је био да снимим акустично кутије, да предложим и да урадим компезације, да дам своје мишљење о звуку и да кутије предам даље на тестирање.

  У односу на оригинал, кутије имају нешто већу запремину, предња страна је укошена ради фазног усклађивања и замењена су места звучницима, мид бас горе, виси доле, што је резултирало још бољом сликом. Главни добитак је у........па у чврстини кутије и свих погодности које то доноси......иначе, лично сам против употребе камена, али то нема везе.....ја не одлучујем о томе.

   ПС , ја видим да ми је проблематично да подигнем кутију, и не би ми тешко и подигнем је на вагу......75кг једна ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...