Jump to content


Maurizio Cucco


RADE

Recommended Posts

  • Replies 719
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

MUNICH, GERMANY JULY 30, 2019— Dan D’Agostino, čuveni američki konstruktor italijanskih korena, izjavio je danas da se povlači sa svoje pozicije u Dan D’Agostino Master Audio Systems. Dan planira da posveti više vremena na razvoju Bluetooth zvučnika za Huawei telefone. “Moje razočaranje u sve što sam do sada postigao, reklo bi se, došlo je kao grom iz vedra neba, kada sam pročitao niz postova usera ‘Rade’ sa Hi Files foruma. Bežim iz sveta hi end audia kako ne bih doživeo ultimativni poraz pred očima kompletne srpske forumske javnosti,” rekao je vidno utučeni Dan. 

“Sve što želim je da dizajniram mali uredjaj kojim će ‘Tiny Islands’ streamovan sa Huawei telefona svirati na 159db,” završava Dan.

Upitan da prokomentariše iznenadnu i neočekivanu odluku Dan D’Agostina, Ron Cornelius, product manager zaposlen u McIntosh-u, slegao je ramenima i rekao: “na stranu što nas je četiri cela sata merenja obeshrabrilo da možemo da dobacimo te visine, ali u pitanju je plava krv, PLAVA KRV!!” - kriknuo je vidno potrešeni Ron.

“Rad na bluetooth zvučnicima za kineske mobilne uredjaje nije gamurozan posao, ali je dobar način da izbegnemo sudbinu mnogih drugih koji su pokušali da ospore Radetovu argumentaciju,” sa setom u glasu konstatuje Ron.

Link to comment
Share on other sites

17 minuta ranije, Pedjica said:

MUNICH, GERMANY JULY 30, 2019— Dan D’Agostino, čuveni američki konstruktor italijanskih korena, izjavio je danas da se povlači sa svoje pozicije u Dan D’Agostino Master Audio Systems. Dan planira da posveti više vremena na razvoju Bluetooth zvučnika za Huawei telefone. “Moje razočaranje u sve što sam do sada postigao, reklo bi se, došlo je kao grom iz vedra neba, kada sam pročitao niz postova usera ‘Rade’ sa Hi Files foruma. Bežim iz sveta hi end audia kako ne bih doživeo ultimativni poraz pred očima kompletne srpske forumske javnosti,” rekao je vidno utučeni Dan. 

 

“Sve što želim je da dizajniram mali uredjaj kojim će ‘Tiny Islands’ streamovan sa Huawei telefona svirati na 159db,” završava Dan.

Njuznet :D 

Link to comment
Share on other sites

16 minuta ranije, Ružić Slavoljub said:

Ne želum da ulazim u vašu raspravu ali samo bih da napomenem ,da se danas skoro svi telefoni prave u Kini. Čak i Ajfon.

Zato što:

Ako bi "Epl" (Apple) odlučio da kompletno proizvodi ajfon (iPhone) u Americi, njegova cena bi bila astronomska. Zapravo, stručnjaci procenjuju da bi jedan ajfon koštao između 30.000 i 100.000 dolara.

Zapravo, ako bi ta kompanija odlučila da ajfon kompletno proizvodi u SAD, možda čak to uopšte ne bi ni uspeo.

A u slučaju da ipak uspe da napravi ovu proizvodnu tranziciju, kapacitet bi iznosio svega nekoliko miliona uređaja godišnje.

Glavni problem ne odnosi se na skuplju cenu rada u Americi, već je to lanac isporuke i razlika u potrebnim veštinama koje su potrebne kako bi se napravile stotine miliona ajfon uređaja vrhunskog kvaliteta.

Kako je izvršni direktor kompanije Tim Kuk izjavio, radnicima u SAD fale ključne veštine, a za njihovo sticanje potrebne su godine treninga i prakse.

A to je nešto na čemu je Kina ozbiljno radila u protekle tri decenije, dok su druge zemlje išle drugim pravcem i potpuno ih zanemarile.

Link to comment
Share on other sites

5 minuta ranije, Nixie said:

Zato što:

Ako bi "Epl" (Apple) odlučio da kompletno proizvodi ajfon (iPhone) u Americi, njegova cena bi bila astronomska. Zapravo, stručnjaci procenjuju da bi jedan ajfon koštao između 30.000 i 100.000 dolara.

Zapravo, ako bi ta kompanija odlučila da ajfon kompletno proizvodi u SAD, možda čak to uopšte ne bi ni uspeo.

A u slučaju da ipak uspe da napravi ovu proizvodnu tranziciju, kapacitet bi iznosio svega nekoliko miliona uređaja godišnje.

Glavni problem ne odnosi se na skuplju cenu rada u Americi, već je to lanac isporuke i razlika u potrebnim veštinama koje su potrebne kako bi se napravile stotine miliona ajfon uređaja vrhunskog kvaliteta.

Kako je izvršni direktor kompanije Tim Kuk izjavio, radnicima u SAD fale ključne veštine, a za njihovo sticanje potrebne su godine treninga i prakse.

A to je nešto na čemu je Kina ozbiljno radila u protekle tri decenije, dok su druge zemlje išle drugim pravcem i potpuno ih zanemarile.

Zato i kažem ovo. Ne bih se ja sprdao sa kineskom tehnologijom. Treba im "skinuti kapu ".

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Nixie said:

Zato što:

Ako bi "Epl" (Apple) odlučio da kompletno proizvodi ajfon (iPhone) u Americi, njegova cena bi bila astronomska. Zapravo, stručnjaci procenjuju da bi jedan ajfon koštao između 30.000 i 100.000 dolara.

Ovo je neki audiofilski iPhone :)))

Nadam se da ne vjeruješ u ovu žutu štampu što je prenijela ove "strušnjake". Ekonomija uopšte ne funkcioniše tako. to je društvena nauka u kojoj vrijede neki prirodni zakoni.

Sadašnja cijena iPhona X od recimo 1000eur u proizvodnji bi izgledala ovako: 50-ak eura proizvodnja a ostatak razvoj iphona 12 recimo. Znaci proizvodnja ekrana 5 eura, njegov razvoj još 100, procesor 5eur,  razvoj budućeg 100eur itd...

Kad bi cijena nečeg bitnog (u ovom slučaju mobilni tel) premašila neku procijenjenu gornju granicu, banke, država itd bi sigurno pomogli nekom mjerom da cijena ne ode na 100.000 već da ostane na gornjoj granici, odnosno na 1000.

Al privatna kompanija kao što je Epl gleda globalno i sasvim svejedno oće li raditi obučeni USA radnik ili obučeni Kina radnik (koji je u ovom slučaju več obučen) tako da ide na jeftiniju i bezbolniju varijantu- Kina radnik. 

Link to comment
Share on other sites

Ako bi spojili vučića, epl i cucco-@ da rade iphone u srbiji verovatno ne samo da bi bio ispod sto maraka, zbog robovske radne snage jeftinije od kineske, već bi i ti grofovski zvucnici isli gratis uz iphone.Samo da se subvencije drzave potrpaju u džepove pa dosta para i za plavokrve...i da budu svi zadovoljni.

Model dvosistemac Wolfie Cucco,sa elasticnim bass refleksom(TM by Sondek)za botove da vezbaju kod kuće... Samo domaće trziste 7 miliona,ups pardon 2 .Panika u hajend industiji

Viva Revolution!

 

Link to comment
Share on other sites

5 sati ranije, InSides said:

Џаба се ја мучим да склопим реченице на српском, када ви почесте на македонски.

Ми смо ипак "браћа са повелика говорна маната", барем како једни другима звучимо :)

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, ivanp said:

 

InSides ne beri brigu.:D Govoriš tj pišeš srpski bolje od mnogih Srba!!:)
Ja bi voleo da toliko znam makedonski a i neke druge jezike.

Baš tako.:thumbsup2

Meni direktorka makedonka, frlja se sa padežima samo tako kad krene da priča neku kombinaciju srpsko/hrvatsko/makedonskog. Otprilike nešto kao ex-YU esperanto.:lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...