Jump to content


Maurizio Cucco


RADE

Recommended Posts

рецимо тест расипања, ЛЕВО , ЦЕНТАР ЛЕВО , ЦЕНТАР , ЦЕНТАР ДЕСНО И  ДЕСНО . један те исти скуп тонова почев од ниских па до високих , фокусираних у 5 цм . И онда ако систем није добро одрађен , тонови само шетају лево десно горе доле у свим позицијама.

    И онда ти такви причају како имају коректну сцену , е па немају и то није тајна B)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 719
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

10 minuta ranije, ivanp said:

A ja opet ko švaba tra......
Kako to da Ljuba ne zna za ta takmičenja, sudije, čudesa..............
Ostali smo uskraćeni za mnogo šlajfni teksta i fotografija u HiFiles u!!! Ostali smo slepi kod očiju.

та такмичења су специфична и немају везе са кућним системима. Једина заједничка тачка им је коришћење појединих компоненти и у кућним и у системима код аутомобила као и квалитет звука.

 

  Ето због тога Љуба не да незна, него једноставно то није предмет његовог интересовања.

   сада више не мораш да будеш  тралала шваба :lol:

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Majda said:

Da li je to (Gramofon, rucica, glava, RIAA pre-preamp)+(audio sistem u specijalnoj prostoriji, sa zvucnicima)+(miktofon, mic+preamp) dalje na traku ili AD konverter pa se onda pravi matrica i daje na rezanje ploce?

Jedino mi u tom slucaju ako se snima-kopira putem mikrofona jednog ili vise njih prostorija igra ulogu?

И мени било нејасно.

1 sat ranije, RADE said:

грамофон је онај стари са трубом а снимано је са два микрофона као једини могући исправни метод.

Сада јасније. И довољно да изгубим интересовање. (*)

(*) Прича око тога како један једини снимак (са мањком осталих детаља) кошта и до 10 кила евра ми прилично аналогна на причу једног од локалних произвођача аудио уређаја који наводи да је примарна (и према томе) најважнија карактеристика тих уређаја њихова маса.

Link to comment
Share on other sites

10 minuta ranije, InSides said:

(*) Прича око тога како један једини снимак (са мањком осталих детаља) кошта и до 10 кила евра ми прилично аналогна на причу једног од локалних произвођача аудио уређаја који наводи да је примарна (и према томе) најважнија карактеристика тих уређаја њихова маса.

Kilaža je možda bila bitna pre nekih 20-30 godina, danas....paaaaa...ne mora ništa da znači. Uostalom, ti bolje znaš koliko kilaža utiče na zvuk koji izlazi iz Devialeta - ja mislim da je tu pre bitna pamet.

Link to comment
Share on other sites

Just now, RingeRaja said:

Kilaža je možda bila bitna pre nekih 20-30 godina, danas....paaaaa...ne mora ništa da znači. Uostalom, ti bolje znaš koliko kilaža utiče na zvuk koji izlazi iz Devialeta - ja mislim da je tu pre bitna pamet.

Сигурно.

Мени никад није била битна мистика сама по себи. Разумем довољно о људској таштини да не поричем факте да свако различито чује и да мерења/спецификације/рецензије не дају нужно целу истину у овом хобију...

...али не може се на питање "који је фрекфенти распон уређаја" одговорити "шта је то важно - уређај има 300 кила живе масе".

На крају крајева, то је само анегдота благо искривљена кроз време и простор. Ја лично не би сматрао такве људе (од анегдоте) за релевантне да "продају" ишта у будућности. Али можда сам мало тупљи од осталих, па треба ми више времена да схватим шта се овде дешава. Оставићу себи време поподне да препрочитам све поруке од почетка теме, па ми можда нешто мало буде јасније.

Link to comment
Share on other sites

39 minuta ranije, InSides said:

Оставићу себи време поподне да препрочитам све поруке од почетка теме, па ми можда нешто мало буде јасније.

Ako ti posle još jednog čitanja nešto bude jasnije, imaš pivo ;) 

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, InSides said:

И мени било нејасно.

Сада јасније. И довољно да изгубим интересовање. (*)

(*) Прича око тога како један једини снимак (са мањком осталих детаља) кошта и до 10 кила евра ми прилично аналогна на причу једног од локалних произвођача аудио уређаја који наводи да је примарна (и према томе) најважнија карактеристика тих уређаја њихова маса.

zašto misliš da je ta cifra za neki muzej nedostžna?

Link to comment
Share on other sites

30 minuta ranije, zflazar said:

drugari puno vam hvala na ovako osvežavajućoj letnjoj temi!

osvežava, ne goji, lepo zabavlja :)

Rade, ozbiljno pitanje za tebe: da li ste slušali phono-sekciju ovog hibridnog pojačala i ako jeste, kakvi su utisci?

 

 Hibrid koji je stojao ispod mog pojačivača je u stvari samo izlazni stepen u A klasi i on nije radio  . Predpojačivač iz dva dela je već prodat jer kako sam ranije napisao tu dolazi Davina.

  Moj pojačivač nema phono sekciju ali mi je obećano da ću dobiti taj stepen iz Davine jer kako je navedeno, bilo bi lepo da ima i tu sekciju.

   Postoji još jedno rešenje, da sam razvijem taj stepen i već imam jednu lepu ideju po tom pitanju.

PS  ja sam već jednom pre par godina pustio u đir, da tako kažem, tvoj pasivni preamp sa transformatorima ali mi se vratio bez nekih većih objašnjenja ni za ni protiv iako cenu nisam ni spominjao.

   Mislim da ću to uraditi ponovo.

Link to comment
Share on other sites

47 minuta ranije, RADE said:

zašto misliš da je ta cifra za neki muzej nedostžna?

Не разумемо се.

Имам утисак да дозираш информације, надам се ненамерно. Али слика која се ствара је веома, понављам, веома конфузна.

Link to comment
Share on other sites

18 minuta ranije, InSides said:

Не разумемо се.

Имам утисак да дозираш информације, надам се ненамерно. Али слика која се ствара је веома, понављам, веома конфузна.

зашто мислиш да су 3 техничара звука лондонског ББЦ-а и 3 техничара звука миланског Сони-а радили снимке за бувљак у београду?:D

 

Link to comment
Share on other sites

ne , Davina nije bila prisutna, ja sam mislio da pitaš za onaj hibrid ispod mog pojačala.

   Ja sam prvobitno napisao da se radi o cevnom izlazu ali sam kasnije video da se radi o hibridnom izlaznom stepenu u A  klasi .

 Vidi se na fotografiji ispod mog.

  

Link to comment
Share on other sites

зашто мислиш да су 3 техничара звука лондонског ББЦ-а и 3 техничара звука миланског Сони-а радили снимке за бувљак у београду?
 
niu oni dorasli beogradskom buvljaku, možda pančevačkom.. nemci i ameri su angažovani oko BG buvljaka.. po šestorica
Link to comment
Share on other sites

6 minuta ranije, Woland said:
1 sat ranije, RADE said:
зашто мислиш да су 3 техничара звука лондонског ББЦ-а и 3 техничара звука миланског Сони-а радили снимке за бувљак у београду?emoji3.png
 

niu oni dorasli beogradskom buvljaku, možda pančevačkom.. nemci i ameri su angažovani oko BG buvljaka.. po šestorica

 malo šege nije na odmet.

Link to comment
Share on other sites

56 minuta ranije, RADE said:

зашто мислиш да су 3 техничара звука лондонског ББЦ-а и 3 техничара звука миланског Сони-а радили снимке за бувљак у београду?:D

Како је ово аргумент и за шта?

Користиш argumentum ab auctoritate - али за шта? Да покажеш (1) да знаш нешто што просветљује, а остали не знају, (2) да испуниш време, (3) да поставиш неког новог ауторитета који је досад непознат, (4) да промовираш идеју?

Поента је да ја не знам "за шта су 3 техничара звука лондонског ББЦ-а и 3 техничара звука миланског Сони-а радили снимке" - то те питам већ неко време.

Искрено, не интересују ме ни звучници, ни појачало, ни сличне идеје лика чије име је наслов ове теме.

Али ме добрано интересује (1) ко, (2) зашто и (3) како је "радио снимке" грамофонских плоча у хотелској соби да продаје музејима и ликовима који имају пара. Мислио сам да имаш још информација, али не замерам ако немаш и/или нећеш да их овде додаш.

Link to comment
Share on other sites

u jednoj poruci dovodiš u sumnju 10.000 evra kao nešto nemoguće, e pa 6 tehničara ne rade za semenke i kikiriki .

  pitaš se   , za šta su radili tehničari, pa za evriće brate, evriće.

 Ako hoćeš da pitaš ZA KOGA  onda je to nešto sasvim drugo. :grin: i posle ja konfuzan

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...