Jump to content


Maurizio Cucco


RADE

Recommended Posts

2 hours ago, black coffe said:

Pa jesi pročitao što sam napisao ? .Napisao sam van gabarida prostora u kojem sviraju , a ne da zvuk ne prelazi zvuk kutija koje sviraju. Naravno da mogu , ne samo mogu nego i moraju svirati van gabarida kutija ako je takva snimka .

Molim te poslušaj i razmisli gde se stvara stereo slika, scena, ambijent... 

3519_foto1_product_xl.jpg

R-120290-1240536940.jpeg.jpg

5eb3fba5-90e9-4f2a-a656-25ec8ff882f9.jpeg

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 719
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

2 sati ranije, džonibigud said:

To nije audiofilski snimak, već realan, snimljeno je u crkvi u odličnom ambijentu. Muzike i emocije u izobilju...Nisam ti slučajno predložio ovaj album. Uz veliku rezervu da ti se vrsta muzike i izvođenje ne sviđaju sada imam bolju sliku o tvom sistemu ili o tom na kome si preslušao Tiny... :)

na telefonu sam slušao i to nema veze sa mestom izvođenja i sistemom na kom je slušano, jednostavno ne slušam taj tip  šta god ,

  :grin:

Link to comment
Share on other sites

ono šta se nalazi u Davini je nedavno pobedilo na nekom međunarodnom takmičenju u Japanu.

   Delovi Davine se pojedinačno prave i prodaju. Prave ih nemci i prodaju za velike pare po celom svetu.

  Ono šta se nalazi u kutijama je više puta pobedilo u italiji i par puta na nivou evrope u konkurenciji hajend, tj na slušanje.

   Nešto što uspe  da bude najbolje u evropi, u konkurenciji celog sveta nije nešto što se može tek tako škartirati na dve stanice foruma.

 Jednostavno mislim da bi  pobacali svoj sistem kada bi imali šanse da poslušate ovaj ovde, jer se upravo to dešava kod onih koji su imali priliku da poslušaju kutije.

  

  

Link to comment
Share on other sites

Just now, RADE said:

ono je bilo slušanje bez slušalica, tek da vidim o čemu se radi. A sa slušalicama slušam tako ponekad, uglavnom muziku :-D

To ume da bude praktično. Nego zanima me da li ima razlike kada slušaš one zvučnike kod italijanskog grofa u odnosu na slušanje sa slušalicama priključenim na telefon... :)

Link to comment
Share on other sites

4 minuta ranije, džonibigud said:

To ume da bude praktično. Nego zanima me da li ima razlike kada slušaš one zvučnike kod italijanskog grofa u odnosu na slušanje sa slušalicama priključenim na telefon... :)

nije grof, nego samo neko ko ume da uživa u životu. Ima para zgodnu ženu i uvo za muziku.

    slušalice rade bolje ^_^ definitivno

Link to comment
Share on other sites

malo bolje kada razmislim ja sam oduvek ovde pisao u edukativne svrhe. I to i sada radim. Jednostavno pokušavam da vam kažem kako je svet onog ajenda na koji ste navikli gotov i da dolazi novi  bez laganja i prevara.

Ako je Riccardo Muti obećao da će doći u Milano na sajam ajenda da lično objašnjava zašto su te kutije posebne o čemu mi onda pričamo

Link to comment
Share on other sites

Gde se ovaj tvoj Maurizio može poslušati i da li ima nekih boljih slika od ovih maglomutnih koje si postavio?

stariji po forumskom stažu se sećaju i DD zvučnika koji su sa sličnim rečnikom i žarom nahvaljeni pa posle ništa nije od svega ispalo.

Gde se mogu prema tome videti/čuti i koliko koštaju ako može kratko i jasno?

zahvaljujem.

46444800861_a78e337312_b.jpg

Link to comment
Share on other sites

6 sati ranije, RADE said:

 

audiofilska,  ako se odsluša predložena pesma iz prethodne poruke Tiny Island razumeće se  ono što pokušavam da objasnim.

  Previše je tu  tonova koji samo pokušavaju da prevare slušni sistem i ništa više. Čuj kako ovo odsvira , čuj one zvončiće, tamo one činele i slično .......niđe muzike.

 

 

Muzikalnost je elementarni zahtev, ali nedorečen. I par kompjuterskih zvučnika od 25 evra može biti muzikalan. Moji zahtevi su nešto kompleksniji.

Uzgred, ovde se niko ne bavi zvučnicima iz naslova, već vrednošću tvojih komentara koji bi mogli da se ispostave i kao kontraproduktivni. U tom smislu, listanje Mutija (množina) ne može da ti pomogne.

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, TurboMaximus said:

Muzikalnost je elementarni zahtev, ali nedorečen. I par kompjuterskih zvučnika od 25 evra može biti muzikalan. Moji zahtevi su nešto kompleksniji.

Uzgred, ovde se niko ne bavi zvučnicima iz naslova, već vrednošću tvojih komentara koji bi mogli da se ispostave i kao kontraproduktivni. U tom smislu, listanje Mutija (množina) ne može da ti pomogne.

јел ти схваташ ко долази на ајенд у Милану и да би појава Мутија направила револуцију.

 

Link to comment
Share on other sites

5 sati ranije, zflazar said:

Gde se ovaj tvoj Maurizio može poslušati i da li ima nekih boljih slika od ovih maglomutnih koje si postavio?

stariji po forumskom stažu se sećaju i DD zvučnika koji su sa sličnim rečnikom i žarom nahvaljeni pa posle ništa nije od svega ispalo.

Gde se mogu prema tome videti/čuti i koliko koštaju ako može kratko i jasno?

zahvaljujem.

46444800861_a78e337312_b.jpg

Радим на томе да пошаљем пар кутија али иде некако безвезе. Превише њих около гледа на то погрешним очима.

Link to comment
Share on other sites

Bez pretenzija da se pravim naročitao pametan, msm nema potrebe.:D
Već par godina šaljete nešto da nas edukuje i prosvetli. Eto ja bih prvi voleo da čujem i ako objektivno, nema kera za šta da me ujede. Ale eto, voleo bih da čujem.
Dakle, gde je zapelo? Šta škripi?

Link to comment
Share on other sites

21 minuta ranije, ivanp said:

Bez pretenzija da se pravim naročitao pametan, msm nema potrebe.:D
Već par godina šaljete nešto da nas edukuje i prosvetli. Eto ja bih prvi voleo da čujem i ako objektivno, nema kera za šta da me ujede. Ale eto, voleo bih da čujem.
Dakle, gde je zapelo? Šta škripi?

Годину и нешто дана је био проблем у томе што је власник радионице где су рађени звучници умро врло млад . А код њега су били папири за производњу. И стварно се дуго није знало шта ће да буде од свега.

   На крају је радионица продана и онда су настале перипетије око власништва. Па је и то некако решено.

   Стварно је истина да сам ја нудио неке звучнике, али то сада није могуће. Чак је у понуди био и мид бас из кутије, али сада то више није могуће.

   Право да кажем није ни било неко интересовање.

   То што нема кера за шта да те уједе  не би требало да утиче на правилно резоновање приликом слушања.

  ПС Шкрипи око тога што сам ја мислио да се кутије пошаљу, слободно "без пратње"  а он мисли да би требало да организујемо слушање у неком адекватном простору уз наше присуство.

Link to comment
Share on other sites

7 sati ranije, zflazar said:

Gde se ovaj tvoj Maurizio može poslušati i da li ima nekih boljih slika od ovih maglomutnih koje si postavio?

stariji po forumskom stažu se sećaju i DD zvučnika koji su sa sličnim rečnikom i žarom nahvaljeni pa posle ništa nije od svega ispalo.

Gde se mogu prema tome videti/čuti i koliko koštaju ako može kratko i jasno?

zahvaljujem.

46444800861_a78e337312_b.jpg

pa nee mooze , ne da grof ...Taj zvuk mora ostati tajna .

Link to comment
Share on other sites

8 minuta ranije, milovan1963 said:

pa nee mooze , ne da grof ...Taj zvuk mora ostati tajna .

па за све вас који немате стрпљења, па дођите. Доста је да се најавите 48 сати раније и биће организована презентација B)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...