Jump to content


Maurizio Cucco


RADE

Recommended Posts

  • Replies 719
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

A onda mu obojica odmah napisite i koliko su vam razmaknute kutije i koliko daleko od njih sedite.

Njegovih 4 m izmedju kutija (mozda) dobacite zbirom tih rastojanja :P

 

E sad ozbiljno...

@RADE

Jel postoji neki poseban razlog za takvo pozicioniranje kutija?

Zasto ih ne skupis malo i udaljis od zida sa zadnje strane?

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Delija said:

A onda mu obojica odmah napisite i koliko su vam razmaknute kutije i koliko daleko od njih sedite.

Njegovih 4 m izmedju kutija (mozda) dobacite zbirom tih rastojanja :P

 

E sad ozbiljno...

@RADE

Jel postoji neki poseban razlog za takvo pozicioniranje kutija?

Zasto ih ne skupis malo i udaljis od zida sa zadnje strane?

Da li ti hoćeš da delimo ono vino kada ga Rade donese ili... Molim više poštovanja za razdaljinu između naših zvučnika... :D

A što se tiče stereo slike, scene, nazovi to kako hoćeš dobro bi bilo da prvo čuješ a onda da daš svoj komentar na razdaljine i pozicije sedenja:)

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Delija said:

A onda mu obojica odmah napisite i koliko su vam razmaknute kutije i koliko daleko od njih sedite.

Njegovih 4 m izmedju kutija (mozda) dobacite zbirom tih rastojanja :P

 

E sad ozbiljno...

@RADE

Jel postoji neki poseban razlog za takvo pozicioniranje kutija?

Zasto ih ne skupis malo i udaljis od zida sa zadnje strane?

ako se posmatra samo bas, onda je ugao najbolje rešenje. Ovo su neobične  kutije, sve je neobično osim filtera koji je 12/12 db klasika.

   Snimci potiču iz kuće od 800metara kvadratnih, ergela i vinograd okolo. Sistem je bio vrednosti nekih 30.000 evra ali je sada razbucan u delove koji idu u prodaju. Ide cevno pojačalo u klasi A  , pretpojačalo iz dva dela i  kutije.

   Te 4 komponente su plaćene 15000 evra i sada idu a na njihovo mesto dolaze kutije sa fotke i pojačivać Divina.

   Moje pojačalo će eventualno ići u salu sa televizorom uparen sa kutijama sa fotke.

  

Link to comment
Share on other sites

46 minuta ranije, džonibigud said:

Da li ti hoćeš da delimo ono vino kada ga Rade donese ili... Molim više poštovanja za razdaljinu između naših zvučnika... :D

A što se tiče stereo slike, scene, nazovi to kako hoćeš dobro bi bilo da prvo čuješ a onda da daš svoj komentar na razdaljine i pozicije sedenja:)

lik je planirao sonuse od nekih 12.000 i onda je odustao, i prodaje kutije https://www.audioreview.it/prove/ess-amt-330.html

 a što se tiče vina nema problema, ali ne ono iz Toscane

Link to comment
Share on other sites

5 minuta ranije, Toza said:

E pa sad, ne kažem da li mogu ili ne mogu da priđu, ali rekreiraju pozornicu.

:1038:

mnoge kutije rekreiraju pozornicu, ali nije to svaki put ono pravo. Ja sam imao sa njim duge razgovore i pomogao mi je da shvatim kako realno stvari stoje. Ja kao i svi mi pripadamo jednoj školi slušanja muzike koja je jednostavo pogrešna.

 

Link to comment
Share on other sites

To mi je vrlo dobro poznato.

Dešavalo se da su ljudi oduševljeni, a kasnije mi kažu da sistem laže, ali fenomenalno laže. Ha, ha, ha... 

Uglavnom, ja sam i zvanično u audiofilskoj penziji. Stavio sam tačku na sprave, kablove, konektore, policu. Ostalo još softversko majmunisanje sa transportom (mini pc intel nuc), a nadam se da ću sjutra i to završiti.

Jedino mi žao što sam zbog svakodnevnog funkcionisanja morao da premjesrim sistem na drugi zid na kom ne zvuči u najboljem izdanju. :)

Link to comment
Share on other sites

16 sati ranije, RADE said:

može , zvuk dolazi izvan gabarita kutije . Postoje test snimci gde su usnimljene 3 linije dubine i gde treća linija ide izvan gabarita postavljenih kutija.

 dire straits ima jedan snimak gde se lomi staklo izvan gabarita kutije, iza leve kutije pa onda još u levo

Pa jesi pročitao što sam napisao ? .Napisao sam van gabarida prostora u kojem sviraju , a ne da zvuk ne prelazi zvuk kutija koje sviraju. Naravno da mogu , ne samo mogu nego i moraju svirati van gabarida kutija ako je takva snimka .

Link to comment
Share on other sites

18 sati ranije, black coffe said:

Zvučna scena ne može biti šira viša niti dublja od prostora u kolem se reproducira . Može  biti šira viša i dublja od pozicije zvučnika ako su izvučeni u prostor .

može, zavisi od snimka .

 Osim toga kutije na fotki su u uglu ali opet se lepo čuje razbijanje stakla koje kao da se dešava unutar zida.

Link to comment
Share on other sites

6 sati ranije, sondek said:

Resavska :lol:

 

8 sati ranije, TurboMaximus said:

A koja je to škola?

audiofilska,  ako se odsluša predložena pesma iz prethodne poruke Tiny Island razumeće se  ono što pokušavam da objasnim.

  Previše je tu  tonova koji samo pokušavaju da prevare slušni sistem i ništa više. Čuj kako ovo odsvira , čuj one zvončiće, tamo one činele i slično .......niđe muzike.

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, RADE said:

 

audiofilska,  ako se odsluša predložena pesma iz prethodne poruke Tiny Island razumeće se  ono što pokušavam da objasnim.

  Previše je tu  tonova koji samo pokušavaju da prevare slušni sistem i ništa više. Čuj kako ovo odsvira , čuj one zvončiće, tamo one činele i slično .......niđe muzike.

 

 

To nije audiofilski snimak, već realan, snimljeno je u crkvi u odličnom ambijentu. Muzike i emocije u izobilju...Nisam ti slučajno predložio ovaj album. Uz veliku rezervu da ti se vrsta muzike i izvođenje ne sviđaju sada imam bolju sliku o tvom sistemu ili o tom na kome si preslušao Tiny... :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...