Jump to content


Sistem by Kestrel


kestrel

Recommended Posts

Pozdrav svima,

Da predstavim svoj sistem.

1. Apple Lossless
2. iTunes (+ remote sa telefona)
3. iMac
4. USB kabel od Epson štamapača :)
5. Rega DAC (bez R)
6. Oehlbach NF214 Master
7. Dayens Ampino
8. Oehlbach 2 x 2.5mm, neki low end, neterminiran
7. Kestrel (Hot Rod) - Meadowlark Audio - http://www.patmcginty.com/Kestrel.htm

Sluša se uglavnom neka akustika, vokali. Sasvim je solidan kada su u pitanju mali sastavi, skoro pa sjajan. Ako se radi o klasičnoj muzici sa puno instrumenata čini mi se da mu nije lako <_< Slično i ako je neka rokčina brzo pređe u mod da ne želim da slušam. 

U nekom trenutku bi trebala da padne neka lepa polica, a iMac sa stolom da odleti na drugi zid. Voleo bih da upgrejdujem pojačalo, ali prvo mora da padne mašina za pranje sudova. #muke

qB7NpFM

JTGlLdY

lly3ekp

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav,

USB poboljsaj obavezno, nadji neku bolju policu i igraj se sa pozicioniranjem zvucnika.

Na koji nacin zelis da upgrad-ujes amp? Da li si probao jos neki kod sebe u sistemu, ako nisi probaj pa polako donosi odluke u kom pravcu ces da napredujes.

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav Mr. ab,

Da, kapiram da ima smisla imati kabl malo bolji od ovog za $0.10. Videću šta mogu :) Biće i polica pre ili kasnije.

Zvučnici nisu naročito zahtevni za pozicioniranje. Zvučna slika se najčešće lepo iscrta i zvučnici nestanu. No to ne važi za sve kompozicije.

Što se pojačala tiče priča je sledeća. Voleo bih da se sve podjednako lepo čuje i na tihom slušanju. Pored toga što volim tako da slušam, trenutno zbog mi odgovara i zbog bebe koja oko 9h ide na spavanje.

Takođe imam utisak da kada potenciometar pređe 25% to više nije isto pojačalo. Kao da se instrumenti pomešaju. Sa druge strane basovi se tek onda čuju kako bi trebalo.

Imao sam NAD D3020 kod mene par dana. Glasnije slušanje je bilo daleko prihvatljivije. Nije bilo onog utiska da posle nekog vremena muzika krene da zamara. Takođe pri tihom slušanju sam mogao da čujem više detalja.

Jednu stvar koji sam primetio je da je zvuk ima više teksture kroz Rega DAC nego groz NAD-ov tako da sam uglavnom tako slušao.

Pročitao sam takođe da zvučnici vole 60+W, što me polako kopka pošto je Ampino 25W.

It responded well with 40 watt tube, 60, 120 and 200 watt solid state. And, the tube stuff vs. solid state controversy - neither out-shines the other. Listen, and you make the choice. via "Submitted by Marc a Audiophile" - http://www.audioreview.com/cat/speakers/floorstanding-speakers/meadowlark-audio/kestrel/prd_120085_1594crx.aspx#reviews

Link to comment
Share on other sites

Nije presudno koliko W ima dato pojacalo koliko je kvalietno uradjena filtracija u napajackom delu. I trafo pored kvalitetne filtracije elelktrolita igra bitnu ulogu, to sve daje neophodnu kontrolu i u mnogome zavisi kako ce se dati amp izboriti sa odredjenim muzickim materijalom u pojedinim pikovima A (amperaze) kada zatreba rezerve.

Takodje zbog navedenog moze doci do raznih izoblicenja na razlicitim nivoima pojacanja ili nedostaka muzickog sadrzaja na nizim nivoima.

Nazalost u praksi kod brendiranih pojacala vazi da sto je bolje uradjena napajacka filtracija pojacalo je u mnogome skuplje, pa ti ostaje da izvagas koliko prostora u datom pojacalu ima za uprade na zadatu temu ili potraga za adekvatnim u tvojim uslovima slusanja.

Dotle, hrani taj mladi zivot kvalitetnim muzickim sadrajima kako se ne bi otrglo na ovu turbo folk orijent pomahnitalu masu. :)

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Novi raspored je verovatno najbolji raspored koji je postavljen na forumu.

Jednom prilikom, pre nekoliko godina, u toku priprema za krečenje, sam postavio sistem na isti način i to je bio najbolji zvuk koji sam čuo od tog sistema. Posle sam vratio kako mora (sic!) ali uvek me kopka da kad budem imao uslova odvojim jednu sobu samo za muziku, i tada cu sistem da postavim tako. Mozda neka ultra niska polica (bukvalno do 5cm visine) ispod elektronike i to je to. Kome budu smetali kablovi kad dodje u goste neka gleda u plafon.


Link to comment
Share on other sites

Pa kad odes na neki UK forum skoro niko ne drzi uređaje kao mi između zvučnika,već je polica sa strane.I meni je tako bio najbolji zvuk.Nazalost sad ne mogu da se organizujem nikako tako.Ostaje da probam da napravim koliki toliki čistac i sto nize police,jer ima efekta sve sto sam na tu temu probao.Al mrka kapa od tako nečeg u boravku...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...